ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
За колку време се завршува работа со уверението? Го поднесов минатиот понеделник, ама не ми рекоа за колку време ќе биде готово.
Ми треба за во јануари да упишам 4та, белким ќе биде готов за недела-две, што викате?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
За колку време се завршува работа со уверението? Го поднесов минатиот понеделник, ама не ми рекоа за колку време ќе биде готово.
Ми треба за во јануари да упишам 4та, белким ќе биде готов за недела-две, што викате?
Не се замарај за тоа, обично претерано долго се чека, барем лани така беше, ама ако им кажеш на студентски дека имаш поднесено за уверение, нема да ти направат никаков проблем.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Не ти треба уверението за да упишеш 4та, ти треба потврда дека си поднел барање за уверението. Си знаат они дека подолго трае тоа. @Јефто

Казнени сесии се одржуваат по барање на студентите доколку се добие одобрение од Деканатот.Одлуката за тоа дали и во кој период може да се одржи казнена сесија се носи на состанок на Наставниот Совет.
ННС одобрува казнена сесија и ги одредува датумите за одржување.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Не ти треба уверението за да упишеш 4та, ти треба потврда дека си поднел барање за уверението. Си знаат они дека подолго трае тоа. @Јефто


ННС одобрува казнена сесија и ги одредува датумите за одржување.
Да,де и така се вели.
Не може да запише 4-та без уверение. Потврдата нема да му заврши работа без некоја врска.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Да,де и така се вели.
Не може да запише 4-та без уверение. Потврдата нема да му заврши работа без некоја врска.
Така запишуваа (уствари и јас запишав така), ќе му заврши работа. 100% Инаку како би запишале мастер во втор рок тие што дипломираат во јануари?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
може повеќе информации за испитите по облигации финансово и филозофија кај Тасковска?
што повеќе да учам,какви прашања,како оценуваат?
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Колеги ако не ви е тешко ќе може некој од вас што бил на мастер КАЗНЕНО ПРАВО да сподели информации околу полагање, материјали за испит , критериум тешко или лесно некакво инфо ... Многу ќе ви благодарам немам кого да прашам , филинг инглишмен ин нујорк. :(
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Pravo na drustva imalo nekoja skripta, moze li da se polozi so nea ucel li nekoj od nejze.??. Knigava mn golema 600 strani e
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Колеги ако не ви е тешко ќе може некој од вас што бил на мастер КАЗНЕНО ПРАВО да сподели информации околу полагање, материјали за испит , критериум тешко или лесно некакво инфо ... Многу ќе ви благодарам немам кого да прашам , филинг инглишмен ин нујорк. :(
Учев вечерта пред испит и положував со солидни оценки, па сеа процени ти :D
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
29
Поени од реакции
3
Kolegi nekoj da spodeli iskustvo GPP dali treba da se uci cela kniga ili se mine so ispitnive prasanja od Libro?Na sto da obrnam vnimanie,detali li bara ili konkretni prasanja?Vi blagodaram.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Како е формулиран испитот по Мјп кај Елена и каква е во оценување? Дали има разлика во оценување во предсесија и сесија?
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Сериозен си или ме зезаш ? :unsure: ја се изгубив во Казнено право Посебен дел тоа делата и поделбите ми ги измешаа брзините :( ме фати паника... многу е обемно со многу ситници како да полагам Стварно и Граѓанско заедно !
Учев вечерта пред испит и положував со солидни оценки, па сеа процени ти :D
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дечки дали можам кај еден професор да го слушам предметот а кај друг да пријавам да полагам, и доколку може споделете искуство, инаку прашав неколку колеги тие рекоа дека може некои ми рекоа дека не може така да Ве молам доколку знаете кажете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom