ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
:helou: јас вчера поднесов документите и сега чекам резултати на 5, здравје па на 10 да се запишам! бтв до сега немав влезено во факултетот па, по тоа што го видов не изгледа баш најсјајно, али ок е. а иначе, читав тука кога викавте дека во бифето прават многу мрсни сендвичи и слично, ама немав појма дека толку смрди во ходникот на зејтин бе...:pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Акде, ајде, остај тоа...гледај ти да го звршиш факултетот, затоа ќе студираш, а не да се жалиш дека мириса на зејтин...шега.:helou:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Многу среќа и памет во глава. :wink: А некој да им посака среќа на постидпломците од Ноември...:smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Многу среќа и памет во глава. :wink: А некој да им посака среќа на постидпломците од Ноември...:smir:
Честито бе педер еден ке те дружев и јас али така е не ме оставаше да препишувам од тебе на колоквиуми сега ке се мучам на цели испити :) да си завршам тоа што ми остана :).Викај ме кога ке бидеш во иста смена со помладите колешки да шмекаме некоја :wink:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Еве, повели и на форумов имаш млади колешки, мислам да ги повикаш за да ти покажат Право на друштва., ЕУ,ГПП,КПП...да помогнат малце околу испитот.:helou:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
"Судскиот совет вчера едногласно ја избра професорката од Правниот факултет Родна Живковска за судија во Врховниот суд."

Ова е од денешен Дневник. И јас конкурирав на Правниот факултет и според тоа што ми го кажуваа за професоркава мило ми е што стана судија:vozbud:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
"Судскиот совет вчера едногласно ја избра професорката од Правниот факултет Родна Живковска за судија во Врховниот суд."

Ова е од денешен Дневник. И јас конкурирав на Правниот факултет и според тоа што ми го кажуваа за професоркава мило ми е што стана судија:vozbud:
Е сега веднаш за жал ќе ти го прекинам радувањето околу таа информација....според измените во законот за судови, за судија може да биде избран и професор кој најмалку 10години предава правен предмет кој е поврзан со судската пракса, а Родна предава Граѓанско право и Стварно право, па така тие се најдиректно поврзани со практиката во судовите и во Граѓанското право, а тоа значи дека и понатаму ќе Ви предава на Вас, во прва и втора година. :tv:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
ОК како и да е...:nesvest:

Но дали е оправдано радувањето околу таква информација???(тоа дека веќе не предава )
Ова те прашувам како студент кој поминал кај Родна.:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Нема потреба бре пријателче, кој те лажел...точно и ние се фурафме порано...леле Родна вака, Родна така...нема врска, само ти кажувам, за сите предмети,не само за нејзините...кога немаш усно испитување ич да не те боли...глава. Смо пред колоквиум почни да си учиш едно 3 недели, учи си редовно иди на предавање, фаќај активност, и се ќе биде во ред. И јас се зафркавав во прва година, бидејќи уште ме држеше средношколскиот мрзлив синдром, ама после се навикнав, кога видов дека ми останале Гражанско,Стварно и Економика.Ама после во Септември се беше во ред. Не се плаш ни од Родна ниту од никој професор, ич не мисли на тоа, само терај си според материјалот за учење. Ај поздрав.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Нема потреба бре пријателче, кој те лажел...точно и ние се фурафме порано...леле Родна вака, Родна така...нема врска, само ти кажувам, за сите предмети,не само за нејзините...кога немаш усно испитување ич да не те боли...глава. Смо пред колоквиум почни да си учиш едно 3 недели, учи си редовно иди на предавање, фаќај активност, и се ќе биде во ред. И јас се зафркавав во прва година, бидејќи уште ме држеше средношколскиот мрзлив синдром, ама после се навикнав, кога видов дека ми останале Гражанско,Стварно и Економика.Ама после во Септември се беше во ред. Не се плаш ни од Родна ниту од никој професор, ич не мисли на тоа, само терај си според материјалот за учење. Ај поздрав.
И ја со истиот синдром, Граѓанско и Римско. Иначе, како ќе успее Родна и во врховен суд и на факс да постигне?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
И ја со истиот синдром, Граѓанско и Римско. Иначе, како ќе успее Родна и во врховен суд и на факс да постигне?
Па лесно...ќе дојде на факултет 5 пати, ќе направи отров прашања т.е copy/paste на цел Закон за ствари други стварни права, и ете ти испит...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Акде, ајде, остај тоа...гледај ти да го звршиш факултетот, затоа ќе студираш, а не да се жалиш дека мириса на зејтин...шега.:helou:
хехехехех...така е...само тоа беше првото нешто што го осетив при влегување па викам чекај да го спомнам :wink: а ова со математика што конкурирале ептен ме изнасмеа...и ме расположи до душа, оти од таа толкава гужва ако имало 100 и кусур со математика, значи иам поголеми шанси да влезам во државна квота, а со оглед на тоа што и резултатите ми се добри...али ај ќе почекаме до 5 за со сигурност...:helou:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ОК како и да е...:nesvest:

Но дали е оправдано радувањето околу таква информација???(тоа дека веќе не предава )
Ова те прашувам како студент кој поминал кај Родна.:smir:
:):):):) јас уште неам поминато:):):)):):):)

инаку тоа за зејтинот...
хааа ... ко ќе имате предавања вои 7мицата ( 7ца беше амфитеатарот над бифето?) ќе го осетите зејтинот и ќе знаете колку редовно го менуваат.. па ке се помислите два три пати пред да купите доле нешто за јадење =====> ИЗВАДОК ОД ЛИЧНОТО ИСКУСТВО НА АВТОРОТ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom