ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ај некој ден вака идниве правници од ск ке се собереме на кафе во најгадното бифе на уким
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
ај некој ден вака идниве правници од ск ке се собереме на кафе во најгадното бифе на уким
Стварно е најгадно ништо асално нема и ми е одвратно да седам во него.Ама кога се мора нешто се мора нема кај да идеме за 15мин пауза па ќе дремеме таму:toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има, има во нашето бифе на правен...лепчиња со кашкавал и шунка, 45ден. и има наградна игра со нив...кој прв ќе ја најде шунката...:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
^
Ама аууу колку се мрснии!

Инаку прв семестар цел го преседов во бифето дефинитивно, а во втор семестар почнав во Фонтана да пијам кафе оти ем е ефтино, ем има воздух за дишење.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Туку, јас се чудам каде е фамозната чистачка во розево, мислам најстара им е од колективот, иде со точак ПОНИ на работа и на сите што пушат во аулата им вика "врљај цигарето".Мене еднаш ми се радрала низ ходник "абе врљај го цигарето или ќе ги викнам КУМИТА (не КОМЕТА) да те исперише".Најдобра е....:pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Реков дека ќе почнете од 15 септември....
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ама 1 година на 29 септември или како што слушнам од други извори на 6 октомври.
бтв и јас ќе се запишувам на правен, утре
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
аааа... сити се... јас почнувам од 22рти и све живо и диво колнам
Де бе, што се нервираш, мене не ми дојде толку лошо, оти ептен ми е досадно по дома, вака нешто ќе правам.:)

Плус бе од 12 саат сме, не сме од 8, ќе има време и да се спие.:)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
можно е да ви се придружам на правниов...:vozbud: подадов документи за новинарство...:pipi:
ај со среќа нека ми е :motor:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Де бе,што се нервираш,мене не ми дојде толку лошо,оти ептен ми е досадно по дома,вака нешто ќе правам.:)

Плус бе од 12 саат сме,не сме од 8 ќе има време и да се спие.:)
попладне ќе сме?
барем ке одам почесто да видам каде се наоѓа факултетот... и повеќе журки и студентски и све... јухуууу
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не мора да значи дека цело време ќе сте од попладне, ќе имате еден слободен ден а некогаш, барем еден ден може да ви се погоди од претпладне.:helou:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Не мора да значи дека цело време ќе сте од попладне, ќе имате еден слободен ден а некогаш, барем еден ден може да ви се погоди од претпладне.:helou:
абе да не е нон стоп од сабајле.. инаку ке го живнам малку скопскиот културно забавно рекреативенм живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom