ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
И што? Да раскажуваш за све ова? Па тие биле:uvo:
And wtf is изборен количник??

п.с. Врска си неам... оф тешко мене.:kesa:
Да бе, секое прашање носеше определен број бодови, и се така до вк. 10 бода.
А изборен количник е поврзано со одржување на избори...види у книгата, ајде размрдај се.:smir:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Да бе, секое прашање носеше определен број бодови, и се така до вк. 10 бода.
А изборен количник е поврзано со одржување на избори...види у книгата, ајде размрдај се.:smir:
:pos2:Нема шанси, никогаш немаше ни да помислам дека е поврзано со избори.

п.с. По стара прогарама учеше ова или по ЕКТС?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
:pos2:Нема шанси, никогаш немаше ни да помислам дека е поврзано со избори.

п.с. По стара прогарама учеше ова или по ЕКТС?

ЕКТС,прва генерација сум што заврши по новиот систем.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе колеги, што е сега муабетот? на распуст ќе се оди од 26 до 12 јануари, или на 26 ќе заврши семестарот па само ќе се полага после? да не знае некој точно што ќе биде:pipi: и кога мислат да кажат конечно бре:uvo:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Хм, па број колку недели се од 1 декември, до 26 декември. По моја бројка, тоа се 4 недели, значи остануваат уште две недели, и стај ја и претколоквиумската, веројатно негде на крај на јануари треба да бидат колоквиумите. Нели 6 недели предавања треба да се?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
брат, јас знам што и како е...ама оваа година имаат некои чудни планови...за тоа зборам јас:smir:
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
дали за избор на правниот факултет доволно е за матура да се избере само историја и англиски во избор со математика мислам дека е задолжителен и некој друг предмет покрај овие 2 позз и фала
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
дали за избор на правниот факултет доволно е за матура да се избере само историја и англиски во избор со математика мислам дека е задолжителен и некој друг предмет покрај овие 2 позз и фала
абе нели ви објаснуваат тоа професорите???:tapp: брее и после се бунат за платите...и лани беше исто, ништо не знаеа до 5 за 12:tapp:
лани како што беше, мора да полагаш нели македонски, потоа англиски, а од интерните избираш 2 од социологија, историја, филозофија и латински. ако избереш математика, кажи му збогум на правниот:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
И што? Да раскажуваш за све ова? Па тие биле:uvo:
And wtf is изборен количник??

п.с. Врска си неам... оф тешко мене.:kesa:
Кој ти предава Политички систем и кај кој асистент си? Те прашувам пошто правев во средата есеј, па може истата да ни предава.:)
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Mn imate za bubanje ili samo muabeti se toa?:)
ekonomski ili praven? kaj ima podebeli knishki a?;):salut:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
абе колеги, што е сега муабетот? на распуст ќе се оди од 26 до 12 јануари, или на 26 ќе заврши семестарот па само ќе се полага после? да не знае некој точно што ќе биде:pipi: и кога мислат да кажат конечно бре:uvo:
Јас како што знам од 26-12ти некој мини распуст и одма од 13ти до 16ти јануари се полагаат есеите, после е празната недела и од 26ти до 30ти јан. е колоквиумска.

Mn imate za bubanje ili samo muabeti se toa?:)
ekonomski ili praven? kaj ima podebeli knishki a?;):salut:
Верувај не се само муабети:nenene:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јас малкуцка неможам да сфатам... имаме месец луфта ако добро сфатив... На 26-27ми ми завшуваат предавањата а полагањата ми се од 19ти јануари....
овие решиле месец дена да не остават да си ги ладиме?
башка 4ти семестар почнува на 15ти февруар ако добро разбрав
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
јас малкуцка неможам да сфатам... имаме месец луфта ако добро сфатив... На 26-27ми ми завшуваат предавањата а полагањата ми се од 19ти јануари....
овие решиле месец дена да не остават да си ги ладиме?
башка 4ти семестар почнува на 15ти февруар ако добро разбрав
Па после 19 јануари, нели има недела слободна за тие што не положиле па после тоа се вторите полагања. Ајде не се жалите, одлично беше во трите години, сега е мизерија.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Па после 19 јануари, нели има недела слободна за тие што не положиле па после тоа се вторите полагања. Ајде не се жалите, одлично беше во трите години, сега е мизерија.
чоек овие ни оставаат еден месец слободен... неможам да ги сфатам и се плашам искрено... олку арно не е на арно
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Кој ти предава Политички систем и кај кој асистент си? Те прашувам пошто правев во средата есеј, па може истата да ни предава.:)
Ех, не сум го видел постов. Во секој случај, фала што се понуди да помогнеш:wink:
Инаку доста добро помина. Темите беа (за следните генерации, во случај јас да заборавам)

1. Трансформирате го нашиот во претседателски систем на организација на власта
2. Нашиот во парламентарен
3. Нашиот во мешовит
4. Нешто за собраниски (не ми текнува како беше точно)
5. Споредба меѓу видовите на изборни модели
Толку се сеќавам, може да имаше уште една тема.
чоек овие ни оставаат еден месец слободен... неможам да ги сфатам и се плашам искрено... олку арно не е на арно
:pos2::pos2:
Изгледа за втор семестар масакр ни спремаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom