ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Red alert!!! Да не штрајкуваат овие утре, бре?
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Па штрајков се однесува на сите образовни институции а и во барањата што ги има СОНК меѓудругото се и некои за високото образование. Не знам стварно што е како е само знам дека утре имам колоквиум а нема ни распоред ни ништо и овие се стварно дегени со сајтов.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Штрајкот мислам дека е само за основно и средно образование. А,овие како ме нервират со webot, уште не им работи, а утре ќе полагам. И јас ќе си одам од 12 па,ако треба ќе чекам,нема друго...
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Неофицијално:

На еден колега, колешка некоја од група му кажала ко демек утре полагањата почнуваат од 9,30, имало истакнато пред факултет.Ова најдобронамерно ви го кажувам и ако некој нешто знае нека сподели инфо. Колку е ова точно не знам а и не е можно до толку да не заебат:nesvest:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.744
Поени од реакции
5.454
Неофицијално:

На еден колега, колешка некоја од група му кажала ко демек утре полагањата почнуваат од 9,30, имало истакнато пред факултет.Ова најдобронамерно ви го кажувам и ако некој нешто знае нека сподели инфо. Колку е ова точно не знам а и не е можно до толку да не заебат:nesvest:
Ова се однесува на сите полагања? зашто јас ќе прашував коа се полага Социологија на Право за прва година??
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Мислев на Социологија. Па мислам дека само тоа се полага утре.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Па тие се малумни бе, од 9 и пол. Па имаше некни на интернет дека полагањата се од 12 00 13 30 и 15 00. Ако може така да не заебат...:tapp:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Не ме фаќајте за збор не е сигурно ова само го наслушнав. Инаку Социологија е тешко ѓубре. Којзнае какви прашања ќе ни дадат утре(ако се полага)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
А ако се штрајкува,како ќе надокнадуваме после и тоа не ми е јасно. Никак не сме.:helou:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не ми се верува зошто скоро сите знаат дека полагањата се во 12.И да ги смениле во 9 30 ќе има на полагање малку луѓе па пак ќе направат нешто за да го средат тоа...
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Изгледа се истите, нас асистентот ни кажа дека имале 1200 прашања и само сега треба да се молиме лесни да ни одбере компјутерот
Abe kako mozes da veruvas vo takvi gluposti? 1200 prasanja ne mozat da se soberat vkupno od site 26 predmeti.
Za sekoja recenica od knigata po Sociologija na pravo da pravat prasanje i pak nema da se 1200.
Ako gi imas zemeno tie od kopirnica, sto se 35, sigurno ke ti padnat 10, a vo site testovi i da se 8 grupi ima po barem 5 isti prasanja, samo so razlicen raspored.
Za polaganjeto vo 9:30 vrska nema, prvo ste golemi grupi i nema kade da ve smestat vo toa vreme vo koe imaat predavanja treta i delumno vtora godina. Ke polagate vo vremeto vo koe imate predavanje, najcesto vo 12 i toa tie so pomal broj na indeks prvi i se nataka ili mozebi spored prezime.
Sepak posle 12. I ne panicete, moze da se prepisuva na golemo... ;)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓе, ај не тресете и не паничете. Нема да има никакво штрајкување, зашто факултетите сами си се финансираат, мислам дека не добиваат они плата од буџет. Така што нема никаков штрајк.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Не паничиме у никој случај. Сепак, не се знае сигурно бидејќи не се приватен универзитет УКИМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom