ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Toа ми е и у план,по 2 пати да прочитам барем.Не ме плаши материјата колку тој Мицајков. Лани слушнав за есеј дал максимум 10 поени од вкупно 20 и тоа само на едно дете. Али се ок, и јас мислам оти ќе положам.позз:vozbud:
п.с. Добар е распоредот:helou:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Ај нека ни е со среќа ама некако изгледаат лоши прашањава Вовед, барем кај Бајалџиев ( ни читаше некои примери ). Исто и Економика не е нешто сјајно ама ајде ќе биде.
А да каже некој од постарите како е со Социологија зашто поима немаме, не ни кажале ни тип на прашања а камоли некој пример да ни прочитаат.:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
епа не знам дали сум во право, ама по тоа што го слушам, примери што дал бајалџиев, и примери што даде асистентот на мицајков, изгледа кај мицајков не се толку страшни прашањата...па ќе видиме...па и есеј имаме после тоа:tapp:
а, да распоредот добар е....тешко, полесно, слободен ден, па тешко, па полесно:vozbud: ај бе да заврши оваа недела, ме фаќа нервоза веќе, по цел ден да учам:tapp:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Изгледа се истите, нас асистентот ни кажа дека имале 1200 прашања и само сега треба да се молиме лесни да ни одбере компјутерот
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Изгледа се истите, нас асистентот ни кажа дека имале 1200 прашања и само сега треба да се молиме лесни да ни одбере компјутерот
а така ли...компјутерот да ги одбере лесните а? а имаат ли лесни ставено во тие 1200? кој знае...како и да е...со учење (убаво учење) мислам дека нема да има некаков проблем...мене ми остана уште 2 книга историја, утре ја спремам таа...па после троа така потчитнување и здравје од понеделник па натака боиме кругчиња
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
а така ли...компјутерот да ги одбере лесните а? а имаат ли лесни ставено во тие 1200? кој знае...како и да е...со учење (убаво учење) мислам дека нема да има некаков проблем...мене ми остана уште 2 книга историја, утре ја спремам таа...па после троа така потчитнување и здравје од понеделник па натака боиме кругчиња
До исто ниво сме стигнати(според прочитаното),сега за сега. Белким нешто и на среќа ќе избоиме,хехе. Кога ќе помине оваа недела,има да биде .... фешта!!! (ако положам нормално)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
економика ви е доволно еднаш да прочитате убаво.. прашањата се интересни.. не се она од една реченица направено прашање.. значи тоа што е најбитното и прашањата не се чиста териоја туку мене ми личеа као да го употребиш тоа што си го учел... барем од стојков такви беа прашањата

историја не треба мн мн да се секирате.. интересно е и лесно.... посебно овие две книги

вовед кај балајџиев ке видите дека тие што ви ги читал прашањата со тие што ке паднат немаат никаква врска... значи од најпроста реченица ке ти извади прашање кое ке те изнервира а ко ке ги видиш опциите ке ти дојде да му го фрлиш тестот в лице...

социологија најтешко поминав ма да не би да го коментирам дали бил лесен или тежок пош ионака мразам социологија пош баш ме иритира да учам за некој неписмен што рекол пред 200-300 години...
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
па истото го сфатив за предметиве и дур ги учев
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Екс-деканот Гале Галев ни викаше "вие само учете, сите ќе положите", тоа нека ви биде реченица водилка низ факултетот.:tv:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе ќе биде работата бе...јас се поголем оптимист сум во врска со првата ни колоквиумска :)
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Toа ми е и у план,по 2 пати да прочитам барем.Не ме плаши материјата колку тој Мицајков. Лани слушнав за есеј дал максимум 10 поени од вкупно 20 и тоа само на едно дете. Али се ок, и јас мислам оти ќе положам.позз:vozbud:
п.с. Добар е распоредот:helou:
Нека не те плашат ако учиш ќе положиш без проблеми кај Мицајков ти кажувам од лично искуство и јас се плашев зш другите викаа непуштал не давал поени јас имав 10 бода од 20 за есеј кај него.

А кај Владо Поповски ако сте историја запишетеги прашањата што ќе ви ги кажува Ина истите се паѓаат на тестот потполно истите
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ајде честито...да ми се врати :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom