ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Ајде утре кршете нозе, иако нас не зезнаа за Вовед до 10 јануари ќе треба да се влечеме:/
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
аааааааааааааааааааааааааааааааааа право на друштва потешки прашања незнаеше да дај :(((((((((((
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
да не знае некој применета економика кај Узунов за пол. студии шо, како е испитот? се поминува од прва, или да го рачунам за у јануари? :)
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Знае некоја мал амфитеатар 1 каде се наоѓа? :)
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Да прашам некој да не има есеј на тема: "Сличности и разлики во постапката за донесување, содржината и формата на уставот од една страна и законот од друга страна".
Или нешто ако имате за сличностите и заликите помеѓу уставот и законот (семинарска, извадок од книга) што би можело да ми помогне.
Знам дека има посебна тема за ова, но постирам и овде затоа што итно ми трбеа.... пратете некој ако има, пота ќе го избришам постот.
Фала, позз
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Ми требаат семинарски на следните теми:

- Република Македонија и евроинтеграциите (по предметот Вовев во правото на ЕУ)
- Цесија ( по предметот Облигационо право)
- Изборите и политичките елити ( Политичка социологија )

и на една од следните теми по Филозофија на правото:
- Односот право, обичај, морал
- Античко природно право и старогрчка правна митологија и премин од мит кон логос
- Природно право на новиот век
- Аксиологија на правото
- Вредности кои најпотполно ги остварува правото
- Општествено правни вредности
- Чисто правни вредности
- Гносеологија на правото и јазикот на правото

Однапред Благодарам.
Поздрав,



 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
цесијата си ја имаш во ЗОО ќе ја раскажеш и објасниш кој со кого како зошто и тоа ти е тоа
за ЕУ ќе си разгледаш од извештаите што има како има, нешто од по вести, ќе ископаш од по нет и тоа ти е тоа, нема големо филозофирање.
филозофија по темиве гледам дека си кај камбовски и темите ги имаш во метријалот
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
ако може некој да ми каже што НЕ треба да се учи од материјаливе за еу од татјана петрушевска..ептен ми се неповрзани :smir:
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
EU za kolokvium ni e 6ta glava od ucebnikot sto ni bese za prv kolokvium (okolu 60 str), skriptata (ne treba za Slobodno dvizenje na stoki,slobodno dvizenje na uslug, materijalot koj go ima piseno Dejan Mickovik toa e kaj Dogovorot od MASTRIHT) + Materijalot za LISABONSKIOT DOGOVOR (20 str )
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
фала ти наааааајјјјјјјјмногу АДВОКАТЧЕ и кршете нозе сите што полагате ;)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Може некој одприлика да ми каже каде се наоѓа Амфитеатар 8? :kesa:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Може некој одприлика да ми каже каде се наоѓа Амфитеатар 8? :kesa:
Мислам дека измеѓу амф.2 и амф.3 е... Штом влезеш во факултет од кај елката право нагоре по скалите, два амфитеатри што се еден до друг (знам дека не објаснив убаво ама толку ми е перцепција на простор) :)
И успат да си прашам, амф. 6 е малиот кај амф.2 со стаклена врата што е или некој друг е ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom