ПОПИС 2011-Ќе се преброиме ли?

Статус
Затворена за нови мислења.

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.178
Поени од реакции
16.009
Ќе му се заканат на попишувачот од мак. националност, ништо ново.
Што ќе му се заканат ?
Ваљда нема да ги убиваат, а и попишувачите не се деца од 12 години па така лесно да потпаѓаат под притисок.
Ако се закануваат, заминувам ги известувам сите релевантни институции и чао пријатно.

На кое име им се сака ќе потпишат.Може и со Душко Долгоушко да се потпишат.
Да, ама кога го носиш материјалот на местото кое е однапред договорено, потребно е да бидат и двајцата попишувачи за повторно се потпишат и потврдат дека го предале пописниот материјал. Кај ќе го најдат Душко Долгоушко ако не постои таков а и доколку постои, ако претходно тој имал проблеми во текот на пописот и сигурно ќе го извести државниот инструктор каде ќе му укаже на нерегуларностите.
Низ многу раце поминуваат материјалите, сигурен сум дека ако еден од тие нема така лесно да замижи пред нерегуларностите и ќе го пријави тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е така лесно :), ко демек и ако пријавиш народов ќе направи нешто? Ќе ти се заканат ќе ти истепаат дете и толку треба.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.178
Поени од реакции
16.009
Не е така лесно :), ко демек и ако пријавиш народов ќе направи нешто? Ќе ти се заканат ќе ти истепаат дете и толку треба.
Што може народот да направи, кога тој нема нити некакви можности, нити некакви средства или со еден збор власт, за да може да направи нешто. Институциите се тие кои треба да направат нешто. Јас сум сигурен дека попишувачите на терен си попишуваат според методологија. Од оној момент кога тие ќе ги предадат материјалите на ДПК, според мене почнуваат калкулации и бришења/допишувања.
 
S

Sagan

Гостин
Во Охрид барале Албанциве да бидат 10 %.Желботека е ова,а не попис.СРАМ ГОЛЕМ.
Не знам ВМРО како е толку немоќен пред ДУИ.Па нека се растури и владата ако треба.ПОПИСОВ е државен интерес.
Луѓето што живеат во Македонија, се ГРАЃАНИ на РМ. Имаат македонско државјанство. Да не беше Рамковен, националноста ќе беше шљ-фактор, а не како сега, борба на живот и смрт.

Верата, исто, е категорија која е интимна ствар, а не средство за остварување цели. Бива ли бре до толку да се институционализира све у државава???

Зошто не попишуваат и кој број чевли носиме? За да бидеме рамноправно застапени во администрација и по тој основ.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
И разберете ДУИ не сакаат постоење на македонска држава.Тие сакаат тотална парализа и хаос.Крајната цел е распад на Македонија.А ако дојде до распаѓање на Мк,виновни ќе бидеме ние, Македонците,ако го дозволиме тоа.Ептен сум разочаран од ВМРО.Хаос невиден.
--- надополнето: Oct 5, 2011 3:11 PM ---
Нека го поништат одма пописот.Сега тоа е единствено решение.Во соседниве земји за живи не ги сметаат Македонците.Па во своја држава ова да ти го прават е стварно претерано.
Да имам власт на 24 саати барем, експресно би ги решил сите проблеми со шиптариштава... на Хитлеровски начин :cool:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
За да останат у власт Грујо/Мијалков и остала дружба и држава ќе продадат, ако треба и самите ќе се пишат дек се албанци, гз ќе дадат.
Ќе ти се мочам у членска книшка. Наредни избори, ако го направат фалсификуваат и пописот укорист на брачата , а накај тоа иде, ташакот што ќе ги гласам веќе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.316
Поени од реакции
79.054
...Наредни избори, ако го направат фалсификуваат и пописот укорист на брачата , а накај тоа иде, ташакот што ќе ги гласам веќе.
Ја тоа го ветив уште после амнестијата на воените злосторници. Ова пописов ми е нормално продолжение...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Ја тоа го ветив уште после амнестијата на воените злосторници. Ова пописов ми е нормално продолжение...
Трампале амнестија за фер попис.Аманестијата ја изгласаа ЕКСПРЕСНО,а Ахмети на жими мајка ветил фер попис.Еве ти сега фер попис.И што потреба јас да гласам за ВМРО кога Ахмети е главен очигледно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.316
Поени од реакции
79.054
Трампале амнестија за фер попис.Аманестијата ја изгласаа ЕКСПРЕСНО,а Ахмети на жими мајка ветил фер попис.Еве ти сега фер попис.И што потреба јас да гласам за ВМРО кога Ахмети е главен очигледно.
Браво.
И кога мислевме дека Груевски не може да биде посервилен исполнувач на ќефовите на Албанците, тој се издигнува како феникс и веќе со следниот потег ужасната сцена ја претвора да личи на нормално секојдневие, во споредба со новите активности насочени кон хранење на незаситното либидо на Али Ахмети.

Сега трампал нешто незамисливо, нешто што ги поминува сите црвени линии, за да добие нешто што се подразбира и што така треба и да биде по сите ебани закони.
Државата дозволи злосторници со психопатска црта, да се извлечат за своите гнасни дела, за да има регуларен попис. :tapp:

У ставри, не знам зошто Али Ахмети би се држел до фантазмагоричниот договор, кога знае дека не мора да го исполни својот дел (а тоа е, да дозволи фер попис:pos:). Што ќе му се деси? Па сите кои направија најстрашни дела што може - ги прогласија за невини.

Албанците ги боли увото за фер, чесно или морално етички исправно. Нив им е битно Каурот да го нема. Све док не им покажеме дека не се сложуваме со тоа, макар на симболичен начин (со бојкот на албански фирми, политичко агитирање кај избраниците...), они ќе не ебат ко до сега.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Попис 2011 epic fail !
Вчера беа кај мене.И двајцата неписмени.Комедии беа,незнаат да пишуват бе.Пази кое прашање ми го постави : Дали вашата мајка била присутна во државата за време на вашето раѓање? :pos:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Попис 2011 epic fail !
Вчера беа кај мене.И двајцата неписмени.Комедии беа,незнаат да пишуват бе.Пази кое прашање ми го постави : Дали вашата мајка била присутна во државата за време на вашето раѓање? :pos:
Хаха и мене тоа најсмешно ми беше... ме зачуди сепак што не ме прашаа каква музика слушам. :ROFLMAO:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.100
Попис 2011 epic fail !
Вчера беа кај мене.И двајцата неписмени.Комедии беа,незнаат да пишуват бе.Пази кое прашање ми го постави : Дали вашата мајка била присутна во државата за време на вашето раѓање? :pos:
штркот...не им е лесно :coffee: мислам дека погрешно го поставиле прашањето, а има слично прашање -во кое место постојано живеела мајката кога сте родени, што е многу различно од дали била присутна :pos:
а ако не знаат што значи место на постојано живеење...јбг, ојде прашањето в бунар
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Попис 2011 epic fail !
Вчера беа кај мене.И двајцата неписмени.Комедии беа,незнаат да пишуват бе.Пази кое прашање ми го постави : Дали вашата мајка била присутна во државата за време на вашето раѓање? :pos:
а нас не прашаа дали имаме клима? :pos:

а што ако немам, да не ќе ми обезбедат една гратис :pos:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
штркот...не им е лесно :coffee: мислам дека погрешно го поставиле прашањето, а има слично прашање -во кое место постојано живеела мајката кога сте родени, што е многу различно од дали била присутна :pos:
а ако не знаат што значи место на постојано живеење...јбг, ојде прашањето в бунар
Абе овој циганот се правеше паметен,цело време ги извртуваше прашањата како му одговара,а зборовите на слогови си ги делеше да не згреши во пишувањето :pos: :)) Се јавија таму на некој инструктор едно 10 пати да се консултираат и пак не разбраа што треба да пишуваат,а што не треба..:))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom