ПМФ

Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Me интересира нешто повеќе за насоките Програмско инженерство и Компјутерски архитектури и мрежи... неможам да се одлучам на кој...
Сеа за сеа ти е сеедно, ќе видиш во прва година дали сакаш и дали ти оди програмирање. После во втора ќе си смениш смер, доколку не си задоволна од изборот.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
За сменувањето на смерот треба нешто да се преполага...или слободно е?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Дечки, може некој да ми каже кои предмети се слушаат во прва година на депарменот по математика ?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Дечки, може некој да ми каже кои предмети се слушаат во прва година на депарменот по математика ?
http://www.institutzamatematika.com/index.php/Прв_циклус_академски_студии

--- надополнето ---

Дечки, може некој да ми каже кои предмети се слушаат во прва година на депарменот по математика ?
http://www.institutzamatematika.com/index.php/Прв_циклус_академски_студии
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Има многу конкуренција на АКМ ? Зашо сакам да се запишам таму ама неам па математика полагано.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Има некој што се запиша на хемија или биологија?
 
T

the Carpenter

Гостин
Подобро прашај дали има некој воопште што се запишал на ПМФ секоја година се помалку и помалку има
Па ќе има се помалку и помалку. Има повеќе институти, а во целост не личи на ништо. Ниту градбата, ниту организацијата. За место-положбата да не правам муабет. ПМФ е најселски факултет во Македонија.
Јас кога се упишував пред 4 години, на студентски прашања продолжија со работа уште 2 саати. Тогаш на мојот институт се запишаа 135 студенти. Лани - околу 20 :)

Кој и да се запишал на ПМФ - со Господ напред!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па ќе има се помалку и помалку. Има повеќе институти, а во целост не личи на ништо. Ниту градбата, ниту организацијата. За место-положбата да не правам муабет. ПМФ е најселски факултет во Македонија.
Јас кога се упишував пред 4 години, на студентски прашања продолжија со работа уште 2 саати. Тогаш на мојот институт се запишаа 135 студенти. Лани - околу 20 :)

Кој и да се запишал на ПМФ - со Господ напред!
Е браво, плашете ме сега... Утре треба да идам да се упишувам
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Е браво, плашете ме сега... Утре треба да идам да се упишувам
Стварно многу малку луѓе се запишуваат. Бев денес нешто потврда да земам и до 11,30 немаше никој на студентски. Не знам што е проблемот стварно. Инаку што смер ќе се запишеш ?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Е браво, плашете ме сега... Утре треба да идам да се упишувам
Абе Институтот за Хемија е доле ќе бидеш скратен од маките да се искачуеш секој дн по 2-3 пути низ степениците на ридот
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Има некој што се запиша на хемија или биологија?
Аналитичка биохемија :smir:
Кога бев да се запишувам имаше доволно луѓе, па ќе видиме септември колку е празно.
И без обесхрабрување на ете малкуте луѓе што одлучиле да се запишат ве молам :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Аналитичка биохемија :smir:
Кога бев да се запишувам имаше доволно луѓе, па ќе видиме септември колку е празно.
И без обесхрабрување на ете малкуте луѓе што одлучиле да се запишат ве молам :)
Колешка?
И јас ќе се запишувам на аналитичка биохемија утре:)
Бар ќе пробам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom