ПМФ

Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Ako nekoj bide ljubezen da mi kaze koj den vo kolku mozam da go najdam prof. Icko Gjorgoski. Treba da mi dade ocena
profesor icko e na fakultet redovno,vo sreda znam deka ne e na pmf,no najlesno mozete da go najdete koga ima predavanja,ponedelnik,vtornik i petok nautro,odnosno na pauzite,ili pak moze da iskontaktirate po mail ili da mu se javite za da se dogovorite:salut:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
Fala druze use ako mozes da mi kazes use vo kolku nautro 8-9-10 ili nedajboze 7 :) . Inace mu praiv mail no ne dobiv odgovor ali jbg, bitno da mi ja dae ocenata
 
Н

'Никола'

Гостин
Има апсолвенти тука? Ме интересира за апсолвентската вечер, се шпекулира дека била закажана за на 27ми мај, но ништо официјално немам разбрано. Ако знае некој, нека пише.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
планирам да се запишам на економски на општа економија и пошто не сум некој ученик јак , ме занима со колку бода влагаат последните ученици во листата дали знае некој ?
 
Н

'Никола'

Гостин
планирам да се запишам на економски на општа економија и пошто не сум некој ученик јак , ме занима со колку бода влагаат последните ученици во листата дали знае некој ?
Еј баце ама си ја утнал темата.:pos:
 

upm

Член од
15 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
ЗДРАВО НА СИТЕ !! нова сум на форумов и ја сакав да ве прашам нешто за факсов....за тие се запишани на пмф или завршиле...
завршив средно и сакам да се запишам на инстутутот по биологија -наставна наоска и за тие шо знаат да ми кажат нешто повеќе за факсов какви се професорите..,а и слушнав факсот не бил како што треба организиран а и на неубаво место бил многу било страшно кај факсот имало наркомани и што ли уште не...ај ве молам кажете ми се што знаете за факсов а и за институот на кој што сакам јас да одам
ви благодарам онднапред.... *поздрав*
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
ЗДРАВО НА СИТЕ !! нова сум на форумов и ја сакав да ве прашам нешто за факсов....за тие се запишани на пмф или завршиле...
завршив средно и сакам да се запишам на инстутутот по биологија -наставна наоска и за тие шо знаат да ми кажат нешто повеќе за факсов какви се професорите..,а и слушнав факсот не бил како што треба организиран а и на неубаво место бил многу било страшно кај факсот имало наркомани и што ли уште не...ај ве молам кажете ми се што знаете за факсов а и за институот на кој што сакам јас да одам
ви благодарам онднапред.... *поздрав*
Помини некој ден, види ја долната зграда и после качи се на ридчето во горната зграда.Нема ништо страшно. Ниту пак некогаш ќе налеташ на наркомани. Горната зграда е опколена со висок зид, ко америчка амбасада е. А кај долната зграда имаш убаво средено паркче. Мора сама да поминеш да разгледаш, вака со муабети од други, ништо не праиш. За организација и професори на институт Биологија неможам нишо да ти кажам. Ваљда ќе пише на темава некој од таму.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ЗДРАВО НА СИТЕ !! нова сум на форумов и ја сакав да ве прашам нешто за факсов....за тие се запишани на пмф или завршиле...
завршив средно и сакам да се запишам на инстутутот по биологија -наставна наоска и за тие шо знаат да ми кажат нешто повеќе за факсов какви се професорите..,а и слушнав факсот не бил како што треба организиран а и на неубаво место бил многу било страшно кај факсот имало наркомани и што ли уште не...ај ве молам кажете ми се што знаете за факсов а и за институот на кој што сакам јас да одам
ви благодарам онднапред.... *поздрав*
Не знам за тие муабети, ја веќе година дена сум тука и ни сум слушнал ни сум видел нешто такво. :) А за другото, пиши ми пп, не сум на наставна ама на Институт за биологија сум.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.888
Помини некој ден, види ја долната зграда и после качи се на ридчето во горната зграда.Нема ништо страшно. Ниту пак некогаш ќе налеташ на наркомани. Горната зграда е опколена со висок зид, ко америчка амбасада е. А кај долната зграда имаш убаво средено паркче. Мора сама да поминеш да разгледаш, вака со муабети од други, ништо не праиш. За организација и професори на институт Биологија неможам нишо да ти кажам. Ваљда ќе пише на темава некој од таму.
Бајаги сигурно е на ПМФ, лани убиство сред дворот, убиство позади ѕидините, силувано и утепано девојче мнооооогу одамна кај скалите.... без тоа ПМФ е најдигурен факултет :icon_mrgr
Шала на страна јас немам некои замрерки, али колешкиве често се жалат дека ги напаѓале мањаци по скалите/ Ќе се утрчаат ќе ги шлапнат по газ и бегаат :)
 

upm

Член од
15 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
абе јас разбрав дека не бил како што треба било страшно кај факсот- да не речам...а за да појдам да видам шо како е неможам зашто не сум од скопје па затоа прашувам кој знае да ми каже нешто повеќе и не само општо факсот како изгледа однадвор туку и професорите какви се за тие што знаат да ми кажат зашто читав по форумоф дека за испит да поминеш барале пари е сеа колку е вистина незнам па затоа нека кажат тие што знаат...а многу сакам да се запишам на тој факс, сеа ме плашат со тоа шо ми го кажуваат...:S сепак фала ви за вашето мислење ако има некој уште нешто да ми каже нека напиши...поздрав*
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.888
абе јас разбрав дека не бил како што треба било страшно кај факсот- да не речам...а за да појдам да видам шо како е неможам зашто не сум од скопје па затоа прашувам кој знае да ми каже нешто повеќе и не само општо факсот како изгледа однадвор туку и професорите какви се за тие што знаат да ми кажат зашто читав по форумоф дека за испит да поминеш барале пари е сеа колку е вистина незнам па затоа нека кажат тие што знаат...а многу сакам да се запишам на тој факс, сеа ме плашат со тоа шо ми го кажуваат...:S сепак фала ви за вашето мислење ако има некој уште нешто да ми каже нека напиши...поздрав*
Јас досега не сум имал никаков проблем со професорите. Единствено нешто за кое што можам да им замерам е што очајно многу ги чекаш кога треба да ти дадат потпис или оценка, али не верувам дека на другите факултети е поразлично. Зависи сега што смер сакаш да студираш. Имам другари на информатика и географија и исто така не ми се поашалиле, а кај мене на математика единствено што можам да се пожалам е што по некои предмети немаме многу матријали, и воглавно користиме руски зборки што е секако отежната околност.
За инфраструктурата, можам да кажам дека факултетот (освен новиот дел од институтот на информатичарите кој е стварно одличен и добро опремен) е распад систем. Сигурен сум дека уште од кога е изграден факултетот ништо не е сменето.
Сепак јас да бирам повторно, пак би се запишал тука, затоа што сум задоволен од успехот, мада наставата не е на некое високо ниво.
Друго што би ти кажал за факултетот, вака за околината. Знаеш како стојат работите во Скопје. Факултетот се наоѓа во Гази Баба, сред маала со Албанско население. Убиствата што се случуваат во околината не треба да те плашат бидејќи се од нерасчистени сметки.
Како што кажав колешките досега се пожалиле на манијаци кои користат тоа што зимно време патот (скалите до факултетот) не се осветлени па им рипаат од блиската шумичка и бегаат после. Ама ако идеш со поголема група немаш гајле, особено ако има машко со тебе. Дуго незнам што би ти кажал. Такви барања на пари за оценка сеуште нс ум чул... :)
Е да, има и едно место кое го нарекувам деветиот круг од пеколот АКА студентските прашања. Ќе видиш за што ти зборам кога ќе се упишуваш ако воопшто идеш на ПМФ :icon_mrgr
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали е вистина дека смерот ИКИ од ФЕИТ е префрлен на ПМФ ?
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Дали е вистина дека смерот ИКИ од ФЕИТ е префрлен на ПМФ ?
Не верувам дека го префрлиле.

Него знае некој дали е воопшто можно упис на ПМФ/ФЕИТ со англиски положено матура ?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Не верувам дека го префрлиле.

Него знае некој дали е воопшто можно упис на ПМФ/ФЕИТ со англиски положено матура ?
Лани имаше и такви на ПМФ упишани. Е сеа зависи и од интересот, али не верувам да има повеќе интерес од лани.
 
Член од
29 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво јас сум нов :) Ако може некој да ми даде некакви информации за смерот Компјутерски архикетури и мрежи какви се професорите таму и каква разлика има меѓу Компјутерски архикетури и мрежи и Администрирање на компјутерски мрежи. Фала позз :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom