ПМФ

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Си правиш утринско размрдување по скалите, влагаш ма факс од главниот влез, тој ненормалниот доле опнал некоја таква музика што асоцира на лето, на плажи, на серијана Tropical heat, а и џипчето му фуче. Ептен го поштувам :pos:
Лее закон е човекот, тој џипот му е ...
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Koга имало пукање бе, како ја сум го испуштил или можда не сум бил на факс ?
Студенти кои учеле 4 месеца там некој предмет цело време и потоа професорката ги бутнала без причина за да искажат револт пуцаа кон нејзината канцеларија :violent1:: violent1: :violent1: и го погодија соседниот амфитеатар

.....и потоа положија

така да ако неможеш некој испит да положиш зимај пушката
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.888
^^^
Не го заребрувај детето бе :pos:
Настанот се случи во прв семестар прекланската учебна година. Кога ги застрелаа алфите во дворот на ПМФ. Среќа немаше многу студенти во дворот тогаш, да се случеше пет минути покасно ќе беше гунгула пошто тогаш на многу од нас ни завршуваа предавањата :)
Грда глетка беше во секој случај. Изрешетано возило, мртовец на предно седиште, двајца повредени...
Сепак не е толку страшно како што изгледа :)
Море се собравме од ПМФ ејјј, јас мислев никој нема на форумов :pos:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
^ Има што да раскажуеме на внуците кога сме биле на факс

бтв има некој информатика сеа за 3та година ????
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Супер ни е факултетот, ја го обожавам...долу сум на хемиски (мада сеа прва година повеќе горе дремевме), и супер ми е. Професорите се доста квалитетни(тука го запознав дефинитивно најдобриот професор во моите 13 години образование), (скоро) секогаш се достапни и се однесуваат најкоректно, мислам дека тоа е бидејќи сме малку студенти на хемиски....за разлика од оние од информатика...тие се за никаде, си играат кур-ташак со студентиве, жалосно е тоа што им го прават:(:(
Само оние теткицине од студентски знаат да те извадат од контакт, ама ако видат добри оценки во индекс мењаат расположение (фала Богу на подобро):icon_mrgr
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.888
Само оние теткицине од студентски знаат да те извадат од контакт, ама ако видат добри оценки во индекс мењаат расположение (фала Богу на подобро):icon_mrgr
Не ми ги спомнувај тие... Деветиот круг од пеколот, толкава неуслужливост во животов немам видено. Никогаш не отвараат на време, не се љубезни, али затоа ако дојд еродител се нај срцки :pos:
Кој не им фрли бомба кога ќе завршам, еве на...
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Де бре у овие две години не сам имал никаков проблем со тетките од студентски прашања , нема никаква гужва ни ништо
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Да си се пофалам дека ќе се маткам низ ПМФ следниве 4 години:) Не знам колку е за фалење уствари али среќен сум пошо си се пријавив на ПМФ да студирам:)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Де бре у овие две години не сам имал никаков проблем со тетките од студентски прашања , нема никаква гужва ни ништо
+1

Сум влегувал и од позади кога не биле отворени, никогаш не ме вратиле назад.
 
T

the Carpenter

Гостин
Бев денес на ПМФ. Нешто подновен ми изгледа и во тек со тропските горештини. Поставена е прскалка (над клупите) што наводнува све освен тревата (на нагибот). Добро е да си одмараш и да се оладиш троичка.

П.С. (М.Ф) Сите што се запишале кај нас в планина, честито! И .... со среќа!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.888
Де бре у овие две години не сам имал никаков проблем со тетките од студентски прашања , нема никаква гужва ни ништо
+1

Сум влегувал и од позади кога не биле отворени, никогаш не ме вратиле назад.
Ахх, зависи за кого како. Проблемот донекаде е и со нашите професори (од математика), па често мора да чекаме последен ден за пријавување на испити, заверка на семестар, запишување на семестар само заради тоа што немаме потписи...
И последниот ден увек е калакурница на студентски, ред нема никаков а овие скоро секогаш отвараат покасно, па ако им чукнеш на прозорчето викаат се дерат, се лутат...
Ми се има десено да заборават да ми стават печат (еднаш за заверка на семестар, па таа се бунеше ми вика изгледа не си платил, а другиот семестар запишан ... дур се објаснивме едвај ми даде печат, али ми се извини :), вториот пат заборавија да ми стават печат на потврдите за стипендија). Од позади секогаш ме враќаат, без разлика дали сакам да прашам нешто или пак да оставам нешто...
Во секој случај ми изгледаат за грубјанки :) мада во последно време и со нив стојам подобро :)

Да си се пофалам дека ќе се маткам низ ПМФ следниве 4 години:) Не знам колку е за фалење уствари али среќен сум пошо си се пријавив на ПМФ да студирам:)
Ајде честито и на тебе и на сите други :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Да си се пофалам дека ќе се маткам низ ПМФ следниве 4 години:) Не знам колку е за фалење уствари али среќен сум пошо си се пријавив на ПМФ да студирам:)
После 2 години студирање 95% од колегите што останаме ни се зголеми таа бројка за уште 1 или 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom