ПМФ

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Да не е Петрушевски? :)
Оу мај гад. Ар ју сириус?

Има право некој што рече - кога ќе видат добри оцени во индекс, одма на друг начин те гледаат. Јас бев и стипендист, така да си влегував и од позади. :helou:

Има некој на хемија од оваа година? Колку сте запишани и на кој смер? Ако сакате бесплатни информации за предметите/професорите тука сум. :smir:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Оу мај гад. Ар ју сириус?
Не знам, не сум хемичар, ама два-тројца што ги имав на институтот го имаа фалено, не како најдобар, туку како опуштен/луд.. плус, има најдобра фризура на цел факултет :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај некој поупатен (ако има) да помоЖи тро: Не можам да си одвојам време и да ги начекам тие на студентски прашања, па ај тука: Само претходнава година паузирав т.е. не се појавив на факултет, нит платив партиципации за таа година (тие два семестри) нит ништо, а си имам и инекс и чуда и све. Што би требало да направам за да продолжам со студиите годинава? (освен плаќањето, нормално)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Изведува глупости, тоа да, ама покварен е.
Ни ја даде најлошата литература во целото мое студирање да учиме за најтешкиот предмет!
Постави минимална квота од присутни студенти за да предава, така да 2-3 пати за џабе идев до Скопје ради него. Ниеден друг професор тоа не го правеше.
Замараше на предавања, у стил да мора да го пратиш што зборува и поставуваше такви досадни блиц прашања ко да сме у средно.
Бев на граница меѓу две оценки, ми ја стави помалата, а бев еден од тројцата најредовни и најдобри студенти.

Најквалитетни професори на хемиски се академик Глигор Јовановски, Методија Најдоски и Љупчо Пеев.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
na hemiski spored mene kvalitetni prof. se: Orhideja Grupce,Gligor Govanovski,Bojan Soptrajanov,a najkvaliteten profesor vo mk bez konkurencija e akademik Georgi Efremov od istrazuvackiot centar za genetsko inzenerstvo i biotehnologii :D
 
T

the Carpenter

Гостин
Ај некој поупатен (ако има) да помоЖи тро: Не можам да си одвојам време и да ги начекам тие на студентски прашања, па ај тука: Само претходнава година паузирав т.е. не се појавив на факултет, нит платив партиципации за таа година (тие два семестри) нит ништо, а си имам и инекс и чуда и све. Што би требало да направам за да продолжам со студиите годинава? (освен плаќањето, нормално)
Не сум 100 процентно сигурен ама би требало вака да е:

Значи студираш (пример) една година. Заверуваш семестри (двата; и треба да одиш во втора година. Ама не се појавуваш, не пријавуваш семестар, не се пријавуваш за да ги замрзнат година. Не плаќаш ..
Постои можност да те избришале од студенти, ама не е веројатно тоа, барем не на ПМФ.
Ако не така, тогаш заверуваш семестар, упла
аш и триста чуда и тераш даље. Ама во секој случај, мора да се консултираш.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ај некој поупатен (ако има) да помоЖи тро: Не можам да си одвојам време и да ги начекам тие на студентски прашања, па ај тука: Само претходнава година паузирав т.е. не се појавив на факултет, нит платив партиципации за таа година (тие два семестри) нит ништо, а си имам и инекс и чуда и све. Што би требало да направам за да продолжам со студиите годинава? (освен плаќањето, нормално)
Пиши и на Михова меил ќе ти каже што како.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
На Михова нека пише ако е на информатика ако не одговорниот на институт на кој што е
На информатика е :)

--- надополнето ---

Да си се пофалам дека ќе се маткам низ ПМФ следниве 4 години:) Не знам колку е за фалење уствари али среќен сум пошо си се пријавив на ПМФ да студирам:)
На што се запиша? :) Инаку среќа до сега не ме вратиле од позади кога сум влегувал, Сабер не си ги шмекнал ко што треба : ))))))))))
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
На што се запиша? :) Инаку среќа до сега не ме вратиле од позади кога сум влегувал, Сабер не си ги шмекнал ко што треба : ))))))))))
На хемија, аналитичка биохемија :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пиши и на Михова меил ќе ти каже што како.
И пишав на михова да ми објасни затоа што не сум во можност да наминам на студентски прашања и ми даде одговор ЕПА ПИШИ ИМ МЕИЛ НА ТИЕ ОД СТУДЕНТСКИ ПРАШАЊА :)

Пишав меил на contact@ii.edu.mk па би требало да вратат до кај 2012 година :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И пишав на михова да ми објасни затоа што не сум во можност да наминам на студентски прашања и ми даде одговор ЕПА ПИШИ ИМ МЕИЛ НА ТИЕ ОД СТУДЕНТСКИ ПРАШАЊА :)

Пишав меил на contact@ii.edu.mk па би требало да вратат до кај 2012 година :)
Еве ти ги мејловите на тие теткиците од студентски.. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
И пишав на михова да ми објасни затоа што не сум во можност да наминам на студентски прашања и ми даде одговор ЕПА ПИШИ ИМ МЕИЛ НА ТИЕ ОД СТУДЕНТСКИ ПРАШАЊА :)

Пишав меил на contact@ii.edu.mk па би требало да вратат до кај 2012 година :)
Јави се бе, 02 324 9999.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Da ne znae nekoj dali ima uste slobodni mesta na turizam i kolku se imaat veke zapisano na toj smer ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom