ПАСОК бара ЕУтаназија за Македонија

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ти изгледа Марсовке не ги слушна "добрите" вести денеска од нашиот јужен сосед.Ама и тебе не ти е лесно ебаго.
За нејзе е исправање криви дрини тоа што некој се бори да остане тоа што е!
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Ѓубрето само сака да се добере до власт!
Е сега ова најновово.....од грчките педери......ако имаме добри дипломати кои знаат да искорисат шанса, подобра прилика за докажување на апсурдноса и бесмисленоста на „спорот’’ тешко дека ќе дочекаме......тоа денес беше екстремен излив на национал шовинизам и обид за геноцид.
ѓубрето ќе се добере до к**от, ако не го инсталираат после некоја воена интервенција.
А до кога ќе се занесувате, пред кого ќе докажуваме пред оние кои што го изградија своето постоење преку митот за грција. ние во тоа друштво како македонци не влегуваме зарем не е тоа кристално јасно така да што побргу им кажеме да се гонат у три лепе тоа подобро за нас.

--
When injustice becomes law, rebellion becomes duty
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Мене се повеќе ми личи дека крајот на преговорите или разговорите за името завршуваат(ДАЈ БОЖЕ!!!), или пак ќе бидат ставени во мирување, и тоа поради ветото кое се најавува, а прекинот на истите(како што лани пред(или по) самитот во букурешт, димитар мирчев предложи прекин на преговорите) ќе ја стави грција во една ситуација во која ќе незнаат што попрво да прават, дали да штрајкуваат пред МКД амбасада или да плачат на рамо на еу бирократите(да не заборавиме КОРУМПИРАНИТЕ) како ние играме прљаво.
Се на се, тоа е една работа важна за нас Македонците и тука нашите водачи дипомати и пред се опозицијата не смеат да ја оплескаат, и тука се соочуваме со еден проблем каде што во опозицијата мал миЉон се најверојатно платеници(пр. Фрчковски која му понудил на К.Г. 5мил еуричи за да го сменат името) пред се гејски, кои без срам си ги кажуваат ставовите дека треба да го смениме името за да влеземе во некои сојузи кои би можеле во скоро време да се распаднат, а и влевањето во едниот од нив и не е така едноставно треба да поминат години и години, а за тоа време може и да се растури и уште пред ние да влеземе во истиот.

Како и да е според опозицијата ќе биде изгледа ова:
Македонија не добива датум за преговори, а тоа автоматски, според експертите, политичарите и стампедото амбасадори и евробирократи, значи крај на светот, сензационална апокалипса, календарот на Маите завршува порано,тука кај нас...


http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=111491030592&id=13&prilog=0&setIzdanie=21837
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
:pos:

мањебитно што државава во сред рецесијуа ги цеди „малите луѓе“ за пари
мањебитно што парите дадени на македонските војници и нивните смеејства како отштета ги бараат назад (со тоа намерно се слабее одбранбеноста на државава)
мањебитно што секој ден се повеќе каматите растат
мањебитно што ја спремаат државава да иде на делови
:pos:
О боже комедии
:pos:
се фатиле за името и готово, сите ко напалени глупи мивки џавкате со тоа *треба* *треба* *треба*
Бре бре мамата сите знаат што *треба* браво бе паметњиковачи мислите дека грција е слаба супер само што некој да ми објасни зошто еу ја издржува како спозоруша а?
зошто и е ќеив ? а ?
Туку зашто има добра географска положба , егејот и е на дофат.
Ние што иаме ? некој ќе ми каже што имаме да понудиме ?
Не знаевме да искористиме шанси на тацна понудени а камоли сеа
А бе што се лажете бре ебате децата пораснете , Грција е таа со подобра позиција од нас помирете се одамна се е таксано и името и историјата само што уште не завршиле со нас гвујо и компанија

Треба уште три години да ни мачкаат очи со тоа име .

Откако се случија горенаведените работи пак во медиумите почна да кружи пак прашањето со името :tv:
а вие пак се напаливте браос ...
Ко демек на крај од вас зависи како ќе се реши тоа прашање а?
:pos:
а бе македонска работра наместо да се фатиме за работа исправаме криви дрини каде не можеме :pos:
dobro be marsovke ako nesto si revoltirana od zivotot, onie koi otvoreno zastanuvaat vo odbrana na imeto gi narekuvas napaleni glupi mivki...aman be cupe????

i za prviot del od citatot za mene licno..da manje bitno e sve vo odnos na imeto kako del od obelezjata na mojot narod.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
jas pak ce povtoram Makedonija treba da gi prekine pregovorite,a vlezot vo eu i nato da go izbori po sudski pat
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
:pos:

мањебитно што државава во сред рецесијуа ги цеди „малите луѓе“ за пари
мањебитно што парите дадени на македонските војници и нивните смеејства како отштета ги бараат назад (со тоа намерно се слабее одбранбеноста на државава)
мањебитно што секој ден се повеќе каматите растат
мањебитно што ја спремаат државава да иде на делови
:pos:
О боже комедии
:pos:
се фатиле за името и готово, сите ко напалени глупи мивки џавкате со тоа *треба* *треба* *треба*
Бре бре мамата сите знаат што *треба* браво бе паметњиковачи мислите дека грција е слаба супер само што некој да ми објасни зошто еу ја издржува како спозоруша а?
зошто и е ќеив ? а ?
Туку зашто има добра географска положба , егејот и е на дофат.
Ние што иаме ? некој ќе ми каже што имаме да понудиме ?
Не знаевме да искористиме шанси на тацна понудени а камоли сеа
А бе што се лажете бре ебате децата пораснете , Грција е таа со подобра позиција од нас помирете се одамна се е таксано и името и историјата само што уште не завршиле со нас гвујо и компанија

Треба уште три години да ни мачкаат очи со тоа име .

Откако се случија горенаведените работи пак во медиумите почна да кружи пак прашањето со името :tv:
а вие пак се напаливте браос ...
Ко демек на крај од вас зависи како ќе се реши тоа прашање а?
:pos:
а бе македонска работра наместо да се фатиме за работа исправаме криви дрини каде не можеме :pos:
да се фатиш ти за ...
 
M

marsovka

Гостин
За нејзе е исправање криви дрини тоа што некој се бори да остане тоа што е!
не збори во мое име океј
бараме правда каде што нема правда, демек као некој се бори за нешто да остане... жити се се борат ? о.О не заебавај
Не знам колку пати досега напоменаа дека се билдаат поени на ова прашање , со секоја нова рунда се зголемува се повеќе влогот за да народот не гледа што се случува . Ало чукнете си ги главите бре малце
каде живеете вие на марс?

Погледајте што се случува следете ги вестите последните неколку месеци , секој пат кога навелико ќе се усере се почнува пак со ова прашање да се вади како страшило заедно со Б.Ц. :tapp:

а бре деца деца има уште да учите јас не ни реков дека сум за мењање на името туку дека е бесполезно да се палите како млади мајмуни за нешто што е одамна таксано
 
M

marsovka

Гостин
dobro be marsovke ako nesto si revoltirana od zivotot, onie koi otvoreno zastanuvaat vo odbrana na imeto gi narekuvas napaleni glupi mivki...aman be cupe????

i za prviot del od citatot za mene licno..da manje bitno e sve vo odnos na imeto kako del od obelezjata na mojot narod.
не сум револтирана си пукам сеир :tv:
ајде пак нова рунда на стрижење

како го браните со петиции со едванј од неколку илјади потписи ?
Кога прашав дали ќе има протест си те свиркавте во воздух?
Кои браначи?! , вирутелни браначи , тастатура револуционери?!
(no shit )
Тоа ќе смени нешто ?!!! А акција видливо ? толку се правите јаки тоа нешто невидено
а бе македонска работа :tv:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Хаха ова ко Џорџ Робертсон да го слушам :)))) „македонците треба да се секираат дали имаат леб и путер не за друго„ ...хоули шит...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Инаку Грција ја црпи силата и од опозицијата во Македонија каде самата опозиција македонска му поставвуа рок на Македонецот до 7 декември да си го реши проблемот.
Во суштина самите Македонци праќаат сигнали дека имаат проблеми самите со себе.
Жалосно.

Македонија и Македонците треба да се спремаат за најлошото, поделба на татковината.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Аман бе и ти не забегви.Какви поделби на татковината.Ако некој ја подели МК се отвора пандорина кутија не само на Балканов туку во цела Европа.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
не збори во мое име океј
бараме правда каде што нема правда, демек као некој се бори за нешто да остане... жити се се борат ? о.О не заебавај
Не знам колку пати досега напоменаа дека се билдаат поени на ова прашање , со секоја нова рунда се зголемува се повеќе влогот за да народот не гледа што се случува . Ало чукнете си ги главите бре малце
каде живеете вие на марс?

Погледајте што се случува следете ги вестите последните неколку месеци , секој пат кога навелико ќе се усере се почнува пак со ова прашање да се вади како страшило заедно со Б.Ц. :tapp:

а бре деца деца има уште да учите јас не ни реков дека сум за мењање на името туку дека е бесполезно да се палите како млади мајмуни за нешто што е одамна таксано
Не е зборење во твое име...тоа е логичен заклучок на твојата дискусија

И ..СЕГА ШТО Е РЕШЕНИЕ ПО ТВОЕ....

..По мое .....стотина пати во укинатиот подфорум имам напишано дека преговорите и грција треба еднаш за секогаш да се пратат у пичку матер.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Оф боже боже, ете гледате сите ги има бе продадени...што викав...срамота за таков песимизам од твоја страна во врска со нашата историја, сегашност и иднина. Уште не отидена на битка, предадена, загубена војна...:tapp:
Да пукаш сеир за нешто што нашите предци толку се бореле и гинеле, не вреди, се заради сеир.
Се надевам што помалку ги има вакви, инаку лошо ни се пишува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom