Охрид

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.317
Поени од реакции
22.125
Dosta ti ziti se da bese od Ohrid garant taksista ke bese, sednat Plan B kafeto lajceto vo usta I spodeluvajne na dnevnite avanturi kako gi derite na skopjancistana :pos::pos:
Ama ne sum, od Capari sum, mene me lici so lajceto od kafeto vo usta da spodeluvam dnevni avanturi od bilo sto. Jbg dete od selo.
Ali ohrigjanec takvo nesto, pazi molim te. Pa vie bevte vtoriot Erusalim, bog i batina okolu ponasanje, kultura, odnos i sto li ne. Nie drugite ve mrazime i vi ljubomorime radi ezeroto, najstaroto vo svet, radi 365te manastiri, radi vozduhot, klimata i pojma nemam uste so.
Bas me interesirase so izgovor ke najdevte za ohridskiot taksist, si rekov nesto vo smisla na ohridskiot ugostitel koi ete im go prezele biznisot na avtenticnite Ohrigjani i zatoa uslugata i cenite se takvi kakvi sto se.
Djabe be se kurcite i go krevate kurot nad madinja, ohridskiot taksist ti e slika prilika na random Ohrigjanec, dali bil kelner, izdaval sobi, prodavac na pazar. Toa ste, takvi ste, nema beganje od toa.
Mariovci so ezero :toe:
 
Член од
24 август 2017
Мислења
403
Поени од реакции
929
Ama ne sum, od Capari sum, mene me lici so lajceto od kafeto vo usta da spodeluvam dnevni avanturi od bilo sto. Jbg dete od selo.
Ali ohrigjanec takvo nesto, pazi molim te. Pa vie bevte vtoriot Erusalim, bog i batina okolu ponasanje, kultura, odnos i sto li ne. Nie drugite ve mrazime i vi ljubomorime radi ezeroto, najstaroto vo svet, radi 365te manastiri, radi vozduhot, klimata i pojma nemam uste so.
Bas me interesirase so izgovor ke najdevte za ohridskiot taksist, si rekov nesto vo smisla na ohridskiot ugostitel koi ete im go prezele biznisot na avtenticnite Ohrigjani i zatoa uslugata i cenite se takvi kakvi sto se.
Djabe be se kurcite i go krevate kurot nad madinja, ohridskiot taksist ti e slika prilika na random Ohrigjanec, dali bil kelner, izdaval sobi, prodavac na pazar. Toa ste, takvi ste, nema beganje od toa.
Mariovci so ezero :toe:
Hahahahahah brale fakt e deka taksistite se del od grdata slika na Ohrid, samo ne znam kaj vide da nekoj nekogo branel ili opravduval bez razlika od koja bransa bile, kao na slepci ovdeka vi se pomagat vi se spodeluvat iskustva za podobro I poeftino da si pominite da naucite deka Ohrid I za eftino top ke si pominite ali na nekolku likovi tuka ne vi se ravni ni zeni vo menopauza, najverojatno mentalitetot da bidet videni, cekirani za insta se pobitni od dlabocinata na dzebot pa od tuka site ovie frustraci, a I pokraj se sho iame I nie nekade I nekogas sme turisti pa ne izivjavame na kasierki, ne vregame kenleri, kucinata ne ni kejnet po vlezovi, istite ne gi pustame da se kapet so drugi luge, po trotoar ne se ponasame kao na voen marsh da sne etc etc ali sho znajme nie pa ti so mariovcine isti sme ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.927
Поени од реакции
17.767
Околу чичкото шо се жалеше за сметката, наводно Битолчанец, ама изгледа живее во Америка :icon_lol:
Ја немало пастрмката во менито па не знаел колку пари е, аааа извини уста за шо имаш ? Шо не го праша персоналот колку е кг пастрмка или понижење ти е, бљак од вакви неизживеани луѓе.
Не знај да праша колку е пастрмка ама знај да седни во најскапото место во Свети Наум, свака част.

Овој не е асли Битолчанец, ние Битолчаните сме еснаф луѓе, плаќаме не прашваме, не се срамиме вака по социјални мрежи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom