Охрид

Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Ја прикажа Ѓоке, лулката на неписменоста на една држава, кај го спомнавте.. АЈ ФИЛ ЛАЈК А ФИШ, цела Европа се смееше, та и тие лево десно од него 3 чисти ни со македонскиот ни со англискиот :D Жими Дамјан Пејчиноски што двои, се гледа на видеото дека го јади срам.

 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Ја прикажа Ѓоке, лулката на неписменоста на една држава, кај го спомнавте.. АЈ ФИЛ ЛАЈК А ФИШ, цела Европа се смееше, та и тие лево десно од него 3 чисти ни со македонскиот ни со англискиот :D Жими Дамјан Пејчиноски што двои, се гледа на видеото дека го јади срам.
„Како се викат до езеро“ :свиркам:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Кој велит дека охриѓани не се трговци.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли во Охрид некоја месара што го печат месото купено од кај нив гратис како што е по скопскиве месари?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Има ли во Охрид некоја месара што го печат месото купено од кај нив гратис како што е по скопскиве месари?
Тие кај шо купвам јас месо, таква услуга не давет. Месарите се Џорго и Св. Архангел Михаил. За други немам слушнато.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Шо ви е со цениве бре Охриѓани за смештајот? После се чудите оти народот одел Грција, е ќе оди.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553
Шо ви е со цениве бре Охриѓани за смештајот? После се чудите оти народот одел Грција, е ќе оди.
Единствено хотел Тино е за пофалба ван сезона и знаат како да работат преку цела година, секоја препорака за оној во Свети Стефан а во тој у центарот не сум бил ама би требало да се коректни и таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
115
Поени од реакции
248
Шо ви е со цениве бре Охриѓани за смештајот? После се чудите оти народот одел Грција, е ќе оди.
za koj ceni zborvis be za hotelsko ili privatno ? ti a sakas so nozene da si vo ezero i glata na pernica i ko ke stanis ezerono da go gledas e nemaT ke si platis. Ohrid imat smestuvacki kapaciteti za sekoj dzep i ubo da si pomins ak znajs ak ne odi grcija jadi giro. Samo neznam do koga vakvi ko tebe ke imat samo da zborvet za ohrid skapo bili vaka taka sinkir mene na celo mi pisit ko ke odam napazar ili vo kafic deka sum od ohrid za site isto e .
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Досадни сте со цените, ок јасно ни е. Вие од Охрид дај еднаш баталете ги, не им обрнувајте внимание, преку таквото веќе, на секое истото те истото ко расипана касета. Ваљда ко ќе видат дека никој не ги рецкат и си прават монолог ќе прекинет со верглање.
ПС. ако им е скапо Охрид, нека одат факинг Берово во Аурора, 200 еур ноќевање кај шо е периодов околу НГ.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
za koj ceni zborvis be za hotelsko ili privatno ? ti a sakas so nozene da si vo ezero i glata na pernica i ko ke stanis ezerono da go gledas e nemaT ke si platis. Ohrid imat smestuvacki kapaciteti za sekoj dzep i ubo da si pomins ak znajs ak ne odi grcija jadi giro. Samo neznam do koga vakvi ko tebe ke imat samo da zborvet za ohrid skapo bili vaka taka sinkir mene na celo mi pisit ko ke odam napazar ili vo kafic deka sum od ohrid za site isto e .
За приватен.

Абе за 40е у Грција у СРЕД СЕЗОНА со 100 пати поубави апартамани и то со се клима за разлика од кај вас за таа цена дури и без клима ги давате. А сега нудите за 40е вон сезона, колку да очекуваме летово?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
За приватен.

Абе за 40е у Грција у СРЕД СЕЗОНА со 100 пати поубави апартамани и то со се клима за разлика од кај вас за таа цена дури и без клима ги давате. А сега нудите за 40е вон сезона, колку да очекуваме летово?
За такви ко тебе 100 еур,за клима ако сакаш далинско+10 еур од вечер и туристичката такса ти да си ја платиш. :D
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
99
Поени од реакции
488
Не фала, нека ти седи празен тогаш.
Па другар него нема да му седи празен, биди сигурен, има кој да плати и 40 и 100е..Веројатно си ги гледал "најдобрите" хотели на кеј, кој се со повисоки цени од останатите хотели/апартмани..Ако во едно берово нај обичен апартман е 1800 денари(30е) колку треба да е во Охрид?Разбирам дека цените на стандардот се можда нешто повисоки, ама тие цени се исти и за нас и за вас, нема тука ваши наши, кој сака ќе си дојде, кој не, ќе си слави дома..Нз зш се фаќате на најскапото, не значи дека е и најубаво..Имате во центар 300 апартмани(добро опремени) со екстра цени, каде што можете да се сместите цело друштво и да поминете поевтино, а притоа на плоштад имате ресторани,барови со солидни цени за храна поготово за доручек, па ќе испадне поевтино од хотелите на букинг..А муабетот за Грчка, одите слободно, ако дојдите Охрид кај нас, парите не идет во џебот наш, така да никаква корист немаме...Најавени се тури од Србија, ќе поминеме екстра со нив, без грижи...Не сме најдобри, ама има кој не сака
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Па другар него нема да му седи празен, биди сигурен, има кој да плати и 40 и 100е..Веројатно си ги гледал "најдобрите" хотели на кеј, кој се со повисоки цени од останатите хотели/апартмани..Ако во едно берово нај обичен апартман е 1800 денари(30е) колку треба да е во Охрид?Разбирам дека цените на стандардот се можда нешто повисоки, ама тие цени се исти и за нас и за вас, нема тука ваши наши, кој сака ќе си дојде, кој не, ќе си слави дома..Нз зш се фаќате на најскапото, не значи дека е и најубаво..Имате во центар 300 апартмани(добро опремени) со екстра цени, каде што можете да се сместите цело друштво и да поминете поевтино, а притоа на плоштад имате ресторани,барови со солидни цени за храна поготово за доручек, па ќе испадне поевтино од хотелите на букинг..А муабетот за Грчка, одите слободно, ако дојдите Охрид кај нас, парите не идет во џебот наш, така да никаква корист немаме...Најавени се тури од Србија, ќе поминеме екстра со нив, без грижи...Не сме најдобри, ама има кој не сака
Другар не знаете да водите туризам, без навреда у људба. Еве сега ќе ти објаснам зошто.

Се јавив приватно на еден апартман, ми понуди 40 евра од вечер... потоа одам на Booking.com го гледам истиот апартман го дава за 30 евра од вечер. Кажи ми тука која е логиката? Па тој помалку пари ќе зема од странците наместо да биде обратно. Плус рачунај и Booking зема процент, ај ДДВ сигурно нема да ги пријави.

Е сега ќе ти објаснам за Грција. Во Септември месец закажав во Ставрос преку Booking.com, за 30 евра од вечер... потоа ме контактира сопственичката преку Viber и ми рече дека ова е грешка бидејќи требало да биде 40 евра, а не 30. И знаеш што ми рече во тој случај? Дека се е во ред, ќе го даде за 30 евра само да направам cancel на booking.com.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom