Охрид

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Два месеци не пониааа а Крадоначалникот почнал вербално да напаѓат новинари.....слабо се пишуват за тоа.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
пунК
пунК
пунК
Автоматски споено мислење:

Ој утре влези во Општина без маска да те видам.
Бев пред некој ден.80% персонал не носат.Исто како и на почеток на короната, и во најголемите `пикој`.И јас ја тргам аааа дечко маска.Пукат лицемерие, корнит.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Охрид е колатерална штета:(, ќе падне 10см снег некаде, ќе снема и струја, а во некои делови и вода:(. Од сите страни опкружени со снег, Струга, Дебар, Ресен, Битола(не знам), Охрид нити снег, нити, струја, нити вода:(.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Јас уште немам кабловска . Вчера во 3 и пол дојде струја , арно ама кабловска јок .
П.С. За Инфел прам муабет
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Општина Охрид подготви богата музичка програма за прослава на Новата 2022 година, на која ќе настапат бројни домашни естрадни уметници.

Охриѓани и гостите кои новогодишната ноќ ќе ја поминат на плоштадот „Свети Климент Охридски“ ќе може да уживаат во музичките изведби на „Ле-трик“, „Бекдор-Бенд“, „Камелеон“, „Урбан планет“, Ѓоко Танески и Татијана Стефаноска. Специјален музички гостин на вечерта ќе биде Верица Ристеска
На сцената на градскиот плоштад во рамки на дневната забава на 2-ри јануари, во периодот од 13-15 часот ќе настапи „Ансамбл Билјана“ со специјална програма „Охрид Охрид убав мил“.

Кај сврти се Ѓоко Танески, ми е страв паштета да отворам, дан ми излезит и од таму:cautious:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Грешка Владе :pipi:
Тој беше испратен на Евровизија, како:
- претставник на лулката на словенската писменост
- претставник на најголемото и најзначајното езеро во Македонија, најстаро во Европа со крајно голем биодиверзитет
- како преставник на најзначајната официјална престолнина поточно Самоиловото Царство
- како преставник на градот од каде што потекнува вториот Хомер т.е. Григор Прличев
- како претставник на епископски центар преку прочуената Охридска Архиепископија
- како претставник на денешниот културен, духовен и туристички центар, крунисан од УНЕСКО во 1980 година
и.т.н. имаТ уште за редење, ама ај доста е :icon_mrgr:
И ТО :pipi:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.793
Поени од реакции
21.203
Грешка Владе :pipi:
Тој беше испратен на Евровизија, како:
- претставник на лулката на словенската писменост
- претставник на најголемото и најзначајното езеро во Македонија, најстаро во Европа со крајно голем биодиверзитет
- како преставник на најзначајната официјална престолнина поточно Самоиловото Царство
- како преставник на градот од каде што потекнува вториот Хомер т.е. Григор Прличев
- како претставник на епископски центар преку прочуената Охридска Архиепископија
- како претставник на денешниот културен, духовен и туристички центар, крунисан од УНЕСКО во 1980 година
и.т.н. имаТ уште за редење, ама ај доста е :icon_mrgr:
И ТО :pipi:
A zato bil ispraten? Jas mislev deka oti znaj da pej. Nisto moja greska.
I potsetime kako pominavme na taa evrovizija so ogled na toa sto na grb ja nosese cela ohridska istorija . Barem holangjanite ni dadoja nekoj glas so ogled deka nivnite penzioneri vi se glaven izvor na turisti?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
I potsetime kako pominavme na taa evrovizija so ogled na toa sto na grb ja nosese cela ohridska istorija . Barem holangjanite ni dadoja nekoj glas so ogled deka nivnite penzioneri vi se glaven izvor na turisti?
А бе малер таа година Евровизијата беше во Осло, ако беше во Холандија подруго ќе беше. На овие норвежаниве не им сме познати многу. Тие далеку на север се :icon_mrgr:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.793
Поени од реакции
21.203
А бе малер таа година Евровизијата беше во Осло, ако беше во Холандија подруго ќе беше. На овие норвежаниве не им сме познати многу. Тие далеку на север се :icon_mrgr:
Aj sega ke se tesime .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom