Охрид

Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Moze nekoj da mi kaze komentar za Vila Tino, Vila Stefano, Vila Veron , sakam da odam vo Ohrid na 3 dena ne sum bil nikogas i sakam da go posetam. Baram mesto, vila koj ke ima parking i da moze peski da se stigne do centar,kaneo,tvrdinta i tn. Planot mi e da ja parkiram kolata i da ne ja mrdnam 2 dena od vilata ( osven do SV naum koga ke odam). Ako imate dobri sugesti slobodno pisete gi.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не ги оправдувам домаќините, но овие гостите требало да се побунат кога гледале што им се носи, колку риба има на маса и какво вино им се служело, или тогаш арно им било после сметкaта им била проблем.

Има разни типови гости, има од оние кои нарачуваат без да гледаат во менито и цените и има од оние кои точно знаат што сакаат и по која цена. Тука не е крив меанџијата што искористил прилика
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Имат 25 соса и тоа по цена од 50денари, тоа ако не е кражба не знам што е. Да не правеле руска салата па им требало толку сос.
 
A

Avenger99

Гостин
То сосот е веројатно охридско макало, ако си пробал еднаш, тогаш ќе знајш дека то мојш да го јајш во килограми.
Автоматски споено мислење:

Еве шо све е дојдено во градов денојве.. Хулигани, дечурлана и сељандурија.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Ова е истиот Вили од Скопје, шо имат и карши Григор бутка?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уште на почеток ти носат на маса нешто што немаш нарачано или повеќе од што треба и никако не реагираш, епа заслужуваш да те одерат.










Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
По гнасно место немат. Само кај глувоно скара.
Дефинитивно, немат поубо за парите. И Јарец Косел, скарата е на кило, многу е ефтино.
Автоматски споено мислење:

Бидејќи го знам ресторанот во Пештани, јадев пред 10тина дена некаде, и стварно е супер место, да, цените се тро повисоки али си вредит, јадењата, услугата, погледот све е на ниво.. Е сеа некој аку се мангупел..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Не сум во тек кај се деси фркава со сметката ? Во Вили ? Ако е така тогаш имам слушано само лошо зборови за газдата нивни, имав и другар кој работеше таму, тежок коштаплер бил.
Инаку секаде прават така бе со сметките, кој работел со угостителство ова му е добро познато.
Пештани имам пријатели и местенцето си е топ, кога да одам Охрид го посетвам ама Пештанци се терс луѓе, не ме чуди.
Само што се вратив од таму и оваа година си јадам во гостилница Дац, пристапни цени а храната е топ.
Инаку да си кажам и некој збор два за Охрид, изгледа цела раја од балканот е моментално во Охрид, ама рој народија, колони од коли имаше по патот од Охрид со Градиште, за толкава народија Охриѓани не се спремни да угостат толкава гужва наеднаш, цело место беше во колапс, паркинг ? каков паркинг не се врвеше од коли а не паркинг да се најди, ни наплатија 150 ден а колата ја оставивме во приватен имот, до камп приколка. Нејсе ја прибравме некако колата одиме накај плажа и шо да ви кажам плева од луѓе, со стапче да врвиш низ лежалките, застануваме да купиме нешто пд трафика да се разладиме, цените како во кафич да си, вода мала 50, пиво лименка скопско 100, хајнекен 120 мислам арни се ???
Ај то нема врска, одиме да бараме место кај нема толку народ и застанати две батиња ни викаат 300 ден од чоек хахахахаха, имало нешто диџеј на џангл бич не знам ти шо. Пошто бевме со деца мали рикверц назад, си се сместивме на крај десарет милина беше таму.
Јас сваќам дека е гужва сваќам дека е лето шпиц на сезона ама онака не се работи со туризам, она е хаос, за да угостиш толку народ треба организација, а онде не се знај ни кој јади ни кој пие.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тоа е, три дена им е сезона, другиот викенд ќе биде глуво и празно како на гробишта.
 
A

Avenger99

Гостин
Ко ќе идите на летовање во Охрид, не заборавајте дека не сте ја напуштиле пустелијава од држава..:)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Ко ќе идите на летовање во Охрид, не заборавајте дека не сте ја напуштиле пустелијава од држава..:)
Државата си е за мерак исто и Охрид, ама пуста селандурија шо ја гази земјата, е од тоа нема спас
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Тоа е, три дена им е сезона, другиот викенд ќе биде глуво и празно како на гробишта.
E bash godinava cel juni i juli bese poln gradov, a ovie 3 dena kako vo meka za bajram... ama so da prajs glupi makedonci kako samo 2ri avgust da e ne raboten den pa samo togas da moras da go vidis Ohrid...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom