Охрид

Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Добро бе не знам како сакет туристичко место да глумет во градов, а уште за комарци немет испрскано. "Сезонава" пред еден месец е почната, мене цела крв ми ја испија, уште малу ќе требит на трансфузиологија да одам да примам една ќеса.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Добро бе не знам како сакет туристичко место да глумет во градов, а уште за комарци немет испрскано. "Сезонава" пред еден месец е почната, мене цела крв ми ја испија, уште малу ќе требит на трансфузиологија да одам да примам една ќеса.
- Немаат распишано тендер за прскање на комарци.
- Нефи се чека да отвори фирма за дезинфекција, дезинсекција и дератизација, за да може да го добие тендерот
- Ќе почнат со прскање против комарци, кога ќе заврши сезоната
- Според препораките на УНЕСКО комарците се автохтони на тоа подрачје, па се заштитени со закон и според тоа не смее да се дејствува - :icon_mrgr:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.909
Поени од реакции
1.762
https://www.ohridnews.com/do-petok-e-se-znae-kakov-status-e-ima-ohrid-vo-unesko/

Дојде време Зарче ум да продават....шо мислит ние имаме памтење ко рибите 5 сек.....да му ебам све по .....дуќаните шо ги праеше Трудбеник во амамот прво ги нудеше на тур и шип па после на другите,секаде градеше и праеше дубари со станојте, до милениум кафичот имаше празен простор куќа срушена и му ја даде на турчинот да си напрајт шо сакат а не е тој газда (дубара невидена)ѓубре корумпирано,убо му го го спика бране ко го затвори ама под притисок од ....го пуштија со врските на жена му и ОХ лето.
 
L

Löwe

Гостин
Добро место за јадење (скара) со прифатливи цени и прифатлива храна и услуга?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Добро место за јадење (скара) со прифатливи цени и прифатлива храна и услуга?
Имаш нова пицерија у центар, многу добра храна има греота да не ја пробаш.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Добро место за јадење (скара) со прифатливи цени и прифатлива храна и услуга?
Ресторан Панорама (на излезот од Охрид кон Битола, после кружниот кај новата автобуска).
Ќебапчилница Вкусно, во старата чаршија на крајот.

Овие две се поасални и поевтини ако сакаш скара.
 
A

Avenger99

Гостин
Дефинитивно тие две.. Ова остало не го биват. Гостилница Мече никако!
Автоматски споено мислење:

Имаш нова пицерија у центар, многу добра храна има греота да не ја пробаш.
Која е таја нова пицерија ?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Дефинитивно тие две.. Ова остало не го биват. Гостилница Мече никако!
Автоматски споено мислење:


Која е таја нова пицерија ?
Најзборвената пицерија во моментов, пицерија "Луна", ја отвори кметот од Струга.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
Кажете добар ресторан во Охрид, може стариот дел или негде низ центар. Не мора Македонска кујна отворени сме за кујната која се нуди :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кажете добар ресторан во Охрид, може стариот дел или негде низ центар. Не мора Македонска кујна отворени сме за кујната која се нуди :)
Леонардо е добар и има одлична пица.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Не сум бил во Охрид добри 5 години, деновиве одам и ќе бидам сместен на околу 2 километри од центарот. Јавен превоз има нешто или такси компанија некоја што е барем делумно океј? Од плажите кои се подобри? За ресторани читав низ темата ќе ѕирнам некои од нив.
 
L

Löwe

Гостин
Мислење за ресторанот Нова Ривиера, од аспект однос цена/квалитет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom