Охрид

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Јас сум Охрид на факултет и морам да признаам дека Охрид стварно живее само за летото..Цела година жив човек нема низ чаршија, по улицита, само во кафичите е полно до душа ама сепак треба малку луѓето повеќе да излегуваат наесен, назима да не прајме муабет, Охриѓани се летни луѓе а зимава им студи:toe:..Ама сепак е град со многу Христијански знаменитости и еден од столбовите на историјата на Македонија..
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
Mesija напиша:
Јас сум Охрид на факултет и морам да признаам дека Охрид стварно живее само за летото..Цела година жив човек нема низ чаршија, по улицита, само во кафичите е полно до душа ама сепак треба малку луѓето повеќе да излегуваат наесен, назима да не прајме муабет, Охриѓани се летни луѓе а зимава им студи:toe:..Ама сепак е град со многу Христијански знаменитости и еден од столбовите на историјата на Македонија..
dojdi struga da vidis so e na zima a da ne pram muabet za naesen
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
B O K I напиша:
dojdi struga da vidis so e na zima a da ne pram muabet za naesen
Не знам како е Струга, знам како е Охрид - Пусто...А Битола зиме лете е фул луѓе, браавос з битолчани
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Луѓе, ја сакам да дојдам на 2-3-4 дена да одморам глава со поубавата половина у Ох. Да ми кажете како одат цени, да се понудат охриѓанкиве да ми најдат смештај, а ја само на готово да дојдам, да платам и да си го прчам неколку дена. :)
Инаку, нема гајле, мие од Тето`о имаме паре, плаќамо, барем за тоа нема проблем, не смо ка скопјани, ако и нас не` нејќете. :)

Значи, такви инфорамции ме треба, ако мојТ. ;) Нормално, повеќе од 3 дена сафра ме фаќа, па и у Доминиканска Република да идам, значи за кратко би дошол натаму. Не сум заинтересиран за плажи многу-многу, тоа ми е споредно. ;)
Вел?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Mesija напиша:
Не знам како е Струга, знам како е Охрид - Пусто...А Битола зиме лете е фул луѓе, браавос з битолчани

Џабе е фул Битола коа нема каде да се оди...Широк Сокак и то е
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Mesija напиша:
Охрид стварно живее само за летото..Цела година жив човек нема низ чаршија, по улицита, само во кафичите е полно до душа ама сепак треба малку луѓето повеќе да излегуваат наесен, назима да не прајме муабет, Охриѓани се летни луѓе а зимава им студи:toe:..Ама сепак е град со многу Христијански знаменитости и еден од столбовите на историјата на Македонија..
Tocno e ova so go kaza ama ako ne znaese i na zima ima luge, ako ne po carsija, po kaficine imat vo sekoe vreme
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дај да ја освежиме темава со некоја слика. Бидејќи ми се изгубија, сега пак истите ќе ги ставам (среќа ги чувам).

Новиот споменик на Свети Климент Охридски




Новогодишните слики














 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Koлку е најубава сликава.


Мхмхмх убајни


Ухххххх облаците со зрацитееееее романтики живи!!!




Еве ви ја гужвата за Водици:)




 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве уште некоја слика со најубавиот град во Македонија-Охрид
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
127
Поени од реакции
2
ubaj slikite za vodici ama da ne go mestite krstot poveke sramota e od bitola idam 5 godini skokam po krstot a nekoj skokat od kajcina
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Најголема грешка тука имаше црквата. Кутро дете сите него му се нафрлија. А владиката шо ја скрати песната? На микрофон му рекоја - Ајде бе фрлај го.. Срамота бе.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
MaRiNa`Oh напиша:
Најголема грешка тука имаше црквата. Кутро дете сите него му се нафрлија. А владиката шо ја скрати песната? На микрофон му рекоја - Ајде бе фрлај го.. Срамота бе.

Не е кутро Маринче. Наивно можда, али глупаво не.

Ова е нешто шо се повторвит долго време, и време е да се стајт крај...


Брадата на Тимотеј в раце требит да му ја дает, па ваљда ќе се средит ситуацијава.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Да, се сложвам и дека детето напрај грешка, ама според то шо кажвеше на вести ко имаше интервју, се правдаше велејќи дека му рекле таму луѓето дека мојт да се скокат и од таму, па овај толку му сечело, си скокнал.:) Оваја година најмногу дојде до израз непочитта од страна на Црквата..фак ит
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
127
Поени од реакции
2
Istoto se sluci i pred tri godini togas varosani dijdija so kajce od kaj kaneo eden ripna i tolku a nie dva sati sedevme sleceni
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
a ohrigjani ohrigjani osven ezeroto nisto drugo nemate.
da ne vi bese ezeroto pustelija ce bese golema.
a osven toa ima eden vic za ohrid mnogu interesen eve go:
koga gospod i sveti petar go praele svetov odnosno ohrid gospod tamu stael: ezero , aerodrom kina , sali , stqadioni, i mnogu drugi raboti a sveti petar mu rekol na gospod:-abe zas stavas se najuboo u ohrid za drugive gradovi nema da ostane nisto a gospod mu rekol: - se najubavo stavam ovde ama najglupi lugje ce stavam tuka.
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom