Охрид ги губи туристите од кои преживува

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.546
Поени од реакции
22.221
Требало оддолу да додаде "За скопјани 200". Толку бе да се нема смисла за хумор. :(
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
10.596
Kruna na Brkanjeto turisti ne e rushenjeto na plazite, tuku povekеmesecno prekopuvanje na bulevarot Jane Sandanski...bashka ne moze li opshtinata da Zabrani sekakva gradezna aktivnost vo juli i avgust ? Vo Hrvatska vo turistickite mesta e 4meseci zabrana na sekakva gradezna aktivnost, ne samo nadvor, nitu vnatre vo stanovite, mislam ni krecenje nema a ne pa so hilti vadenje plocki i rushenje sidovi
Има забрана за градежни активности во овој период, ама важи за сите освен за општина. Градежните активности на општина Охрид започнуваат на 1ви јули со кулминација на Илинден. Да не речите после не сме работеле.
Врв ми беше пред неколку години кога се погоди Илинден петок/понеделник, па беше споен викенд. Тие кутрите тогаш зедоа да ги префарбуваат пешачките премини.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.073
Поени од реакции
1.699
Врв ми беше пред неколку години кога се погоди Илинден петок/понеделник, па беше споен викенд. Тие кутрите тогаш зедоа да ги префарбуваат пешачките премини.
Па многу јасно, да се види дека работат. Во цело Скопје е така. Во работна недела во најголемите гужви, накај 2, 3 или 4 на ручек увек се работи нешто. Дали се копа, дали се фарба, небитно. Жал ми е само за работниците што ги тераат на 200 степена да излагаат.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.190
Пред две лета во 2019 бев во Охрид, и решивме да прошетаме "малце повеќе". После Св.Наум на ручек во Албанија.... Нејсе.
Првото гратче(не ми текнува како се вика) веднаш после границата. И додека баравме ресторан покрај енЅерото, бев сведок на нешто што ме натера никогаш повеќе да не отидам во Охрид.
Огромни канализациони цевки фи едно метро, страшна реа на фекалии и жолтило на површината на водата! Не се одеше покрај плажата од неподнослива смрдеа! Уз вожња видовме уште неколку такви! И сето тоа на некој си 3-5км од најчистиот извор на езерото!
Па јеб*ш га али шубе ми остана!
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.455
Поени од реакции
1.541

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.980
Поени од реакции
10.626
Толку се цените секаде, ова дури и евтино е за егзотична дестинација од светски размери како Охрид.
Taka si go zamisluvate Ohrid? Egzoticna destinacija od svetski razmeri.
Da ne puknis, me iznasmeja :pos:.
P. S ovie sto se zalat na cenite. Dupete gi ko se glupi i uporni i uste vi idat. So da im recam drugo.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.455
Поени од реакции
1.541
Taka si go zamisluvate Ohrid? Egzoticna destinacija od svetski razmeri.
Da ne puknis, me iznasmeja :pos:.
P. S ovie sto se zalat na cenite. Dupete gi ko se glupi i uporni i uste vi idat. So da im recam drugo.
Ако не примети, се заебавав Така го претставуваат пар форумџии што се од Охрид, или други што имаат стан
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
268
Поени од реакции
316
Треба да доплатиме за пикавците и змиите или гратис се тие?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
5.551
Треба да доплатиме за пикавците и змиите или гратис се тие?
Ај не дупи сеа и ти за пикавците не живееш во Австрија, знаеш што стока народ живее на овие простори...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.778
Поени од реакции
17.613
Ако сметаме според менталитетот на одредени туристи, Охрид баш е егзотична дестинација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.337
Поени од реакции
11.384
Nekoj spomna pred 2 nedeli, vo Ohrid videl arapi sobulrni nusinja...da, fenes vodov kako taxi kajcr so veslanje gi nosi pored bregot, bataat mesto nulata da se banja co kombonezon...
Patem, pred 5-6 dena chitsv, edna novonarka e izbrkana od kapalishte kaj ezerceto xo Tuzla zabraneto e banjanje oblbb
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.337
Поени од реакции
11.384
Nekoj spomna pred 2 nedeli, vo Ohrid videl arapi sobulrni nusinja...da, fenes vodov kako taxi kajcr so veslanje gi nosi pored bregot, bataat mesto nulata da se banja co kombonezon...
Patem, pred 5-6 dena chitsv, edna novonarka e izbrkana od kapalishte kaj ezerceto xo Tuzla zabraneto e banjanje oblbb
Se izvinuvam za eden kup greshki, na plaza pishuvav, koga go vidov taxi kajceto gi nosi arapskite turisti da najdat mesto bez guzva, a zanata vo kajceto na +35 oblecena so mantil
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.207
Поени од реакции
8.343
Ебаве туристите шо сте дојдени да заштедите наместо да потрошите. Морам само да напоменам дека оваа година е дојден далеку поцивилизиран народ лани се осештат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom