Официјални трансфери/позајмици

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
11.854
Поени од реакции
18.746
Andreas Cornelius i Dejan Kulusevski od Atalanta vo Parma kako pozajmeni

Karamoh od Inter vo Parma kako pozajmen so opcija za otkup

Leviot odbranben bek Olivier Boscagli od Nizza vo PSV za 2 mil.evra

Alfonso Pedraza od Villareal vo Betis kako pozajmen so opcija za otkup

Centralniot defanzivec Mancini od Atalanta vo Roma na ednogodisna pozajmica so opcija za otkup

Mladiot ofanzivec Christopher Nkunku od PSG vo RB Leipzig za okolu 15 mil.evra

Seri od Fulham vo Galatasaray kako pozajmen so opcija za otkup
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.119
Поени од реакции
1.135
Веретут официјално во Рома.

Добар потег.Саломон Рондон иде каде и неговиот менаџер Рафа.
На печалба во Кина, кога и онака криза ја тресе Венецуела. :)
Штета, ми отиде еден сигурен напаѓач на Фантази за следна сезона.

 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.119
Поени од реакции
1.135
Anthony Knockaert од Брајтон во Фулам на позајмица со право на откуп.


tr.jpg


Мигуел Велосо од Џенова во Хелас Верона без како слободен агент.

tr1.jpg


Ајакс купија млад мексиканец како замена за Де Лит во трансфер вреден 14 милиони €

tr2.png


Абду Диало за околу 30 милиони € во ПСЖ.

dd.jpg

И за крај, најскапото засилување во историјата на Шефилд Јунајтед. Lys Mousset од Bournemouth за 11.5 милиони €

123.jpg
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
11.854
Поени од реакции
18.746
Младиот офанзивец Маркус Турам (син на Лилиан Турам) од Гингамп се пресели во Менхенгладбах за околу 13 мил.евра

Марко Рог од Наполи во Каљари

Немања Гудељ (последно во Кина) како слободен играч потпиша за Севиља

Винсент Јансен од Тотенхем во Монтереј (Мексико)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
317
Поени од реакции
499
Не знам зашто го избришал постот dragonsky, али еве денес и официјално Елмас потпиша петгодишен договор со Наполи.

 
Последно уредено:
На врв Bottom