Официјална посета на Македонците, во Македонија!

Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Навистина срамота,има и едни други кој исто така се идентификуваат со Македонско потекло и се нарекуваат Калаши,живеат блиску до Хунзите,зборуваат различен јазик од Хунзите и имаат поразлична култура и мелос но живеат блиску едни до други,па сепак имаат сличности со Македонците.Има и едни трети кој се викаат Курди и знаат дека Александар само во еден ден оженил 3 000 нивни мајки,кој имале деца,а децата уште повеќе деца и така за 2300 години им останал сличен мелос,јазик и култура на овој нашиот Македонски,дефинитивно и тие имаат право да се нарекуваат Македонци,им го дал Александар а го тврдат историските артефакти.
Само човек кој се сомнева во своето потекло ќе бара потврда некаде далеку,оној кој си знае дека е Македонец нема да бара потврда за тоа особено доколку и живее во Македонија,само човек кој се сомнева во својот идентитет ќе бара потврда за сопственото вековно име на некаков референдум и ќе се спогодува со други како да го викаат.
-СИТЕ ОНИЕ КОЈ ЗНААТ ДЕКА СЕ МАКЕДОНЦИ НЕМА ДА БАРААТ ПОТВРДА ЗА СОПСТВЕНОТО ИМЕ И ИДЕНТИТЕТ А НАЈМАЛКУ ЌЕ ПРЕГОВАРААТ ЗА ТОА.:smir:
Dali si gi pobaral svoite koreni ili se stramis od niv?
Koj e dedo na tvojot pradedo?
Da te prasam koja bese tvojata religija pred 23 veka ?
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Pocetnik sum no gi znam svoite koreni skoro dva veka.... zatoa gi pocituvam onie koi toa go pametat 23 veka.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Добра забелешка, бидејќи ние ниту се сомневаме од која земја потекнуваме ниту си ги бараме корените надвор.
Туку тоа се потомците на нашите заеднички предци кои останале во таа далечна земја на Хунзите, тие си ја бараат сопствената земја која што ја напуштиле во најголемиот историски поход.
А сте размислиле ли зошто “нашите заеднички предци“ не се вратиле од Пакистан,или биле “мрзи отепани“ или не биле вистински Македонци кој и пранги ќе скинат само дома да си бидат?

trnu za najgolemi pofalbi si.
mene me zanima dali placot im se dodeli , onoj koj se najavuvase i pred se me zanima reakcijata nivna na seto toa.
i pls daj nekoj klip ili fotka.
Ќе му се стемни кога ќе види колку Миле ќе му побара за да си изврши трансформација,со тие пари ќе си го купи пола Пакистан.:toe:

Видео од дочекот на аеродромот Александар Македонски.
http://ie.youtube.com/watch?v=G1BsUbnnJoI
Кралов колку само личи со дедо ми 0.о
Да не “шарнала“ прабаба ти до Пакистан на времето?

Dali si gi pobaral svoite koreni ili se stramis od niv?
Koj e dedo na tvojot pradedo?
Da te prasam koja bese tvojata religija pred 23 veka ?
Не,јас не се сомневам во моите корени па да се срамам од нив,знам дека ми се Македонски,а твоите?
Би сакал да имав можност и да патувам низ времето,за да видам кон која религија припаѓале моите предци,ако мислеше на тоа.:toe:

Оф топик сум ама морав - не можам да се воздржам кога ќе видам некој да прави ваква грешка :)
Аматери се бе,само мораат да си ја завршат домашната задача.:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А сте размислиле ли зошто “нашите заеднички предци“ не се вратиле од Пакистан,или биле “мрзи отепани“ или не биле вистински Македонци кој и пранги ќе скинат само дома да си бидат?
Па патот на тие “мрзи“... додека стигнале до Пакистан..им требало 7 години.. “само“.

А до таму..онака по пат..од досада си играле војна со слонови и копја.. па доста гребнатинки имале...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Изгледа мистер на широко познат како горд сопственик на булгејријан паспорт заборава дека биле изолирани се до 1974 година и сеуште верувале во многу богови и којзнае дали воопшто слушнале дека постои и авион. Инаку ние ништо не се обидуваме да докажеме за нашето потекло со нивното доаѓање во Македонија туку тоа се луѓе кои тврдат и се декларираат себеси за Македонци по националност и нема причина зашто не би ги прифатиле како свои.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Секоја чест за видеото! :zver:

Феноменален пречек! Е така треба да ги пречекуваме сите заслужни Македонци! :)))))))
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Не,јас не се сомневам во моите корени па да се срамам од нив,знам дека ми се Македонски,а твоите?
Би сакал да имав можност и да патувам низ времето,за да видам кон која религија припаѓале моите предци,ако мислеше на тоа.:toe:
Ке кажеш како гласи изјавата во документацијата за апликација за бугарски пасош , или да бараме асли татар да ја постира на форумов. Има ли нешто околу корените од каде ти се и сл? Со тој формулар не можеш да патуваш низ времето , ама можеш низ ЕУ :toe:
Разберете го човеков зашто го заболе за потомците на Александар во туѓина , него не го заболе за македонците во Македонија ,на кои секој ден по некој татар удира по некоја заушка за бројот на бугарите во МК.
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
А сте размислиле ли зошто “нашите заеднички предци“ не се вратиле од Пакистан,или биле “мрзи отепани“ или не биле вистински Македонци кој и пранги ќе скинат само дома да си бидат?



Ќе му се стемни кога ќе види колку Миле ќе му побара за да си изврши трансформација,со тие пари ќе си го купи пола Пакистан.:toe:



Да не “шарнала“ прабаба ти до Пакистан на времето?



Не,јас не се сомневам во моите корени па да се срамам од нив,знам дека ми се Македонски,а твоите?
Би сакал да имав можност и да патувам низ времето,за да видам кон која религија припаѓале моите предци,ако мислеше на тоа.:toe:



Аматери се бе,само мораат да си ја завршат домашната задача.:smir:
Jas ne se stramam od mojata prababa, a nejzinata religija e hristijanska i e makedonka, i imala dostoinstvo...
Samo onoj koj ne veruva vo korenite misli deka svetot zapocnuva sonego. Ovie MAKEDONCI ne se optereteni so religija tuku gi pametat svoite koreni.
A zosto ne se vratile? Imperija brat i treba da se pocituva...
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Добра забелешка, бидејќи ние ниту се сомневаме од која земја потекнуваме ниту си ги бараме корените надвор.
Туку тоа се потомците на нашите заеднички предци кои останале во таа далечна земја на Хунзите, тие си ја бараат сопствената земја која што ја напуштиле во најголемиот историски поход.
DA SE BIDE NA BRANIK NA IMPERIJA ZNACI DA GO SOCUVAS DOSTOINSTVOTO, I POSLE 23 VEKA, E TOA NAJGOLEM DEL DENES SEUSTE NEMOZAT DA GO SVATAT,
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па патот на тие “мрзи“... додека стигнале до Пакистан..им требало 7 години.. “само“.

А до таму..онака по пат..од досада си играле војна со слонови и копја.. па доста гребнатинки имале...
Абе синџири кинеле Македонците за да се вратат назад,не па за една “гребнатинка“.

Изгледа мистер на широко познат како горд сопственик на булгејријан паспорт заборава дека биле изолирани се до 1974 година и сеуште верувале во многу богови и којзнае дали воопшто слушнале дека постои и авион. Инаку ние ништо не се обидуваме да докажеме за нашето потекло со нивното доаѓање во Македонија туку тоа се луѓе кои тврдат и се декларираат себеси за Македонци по националност и нема причина зашто не би ги прифатиле како свои.
Е чекај бе Хунзин пропагатор,ако сите Пакистанци и Индијци изјават дека се Македонци исто така нема причина да не ги прифатиме како свои,така?Тогаш зошто да се одкажеме од оние кој имаат друг пасош освен Македонскиот а да ги прифатиме сите оние каде Александар стапнал со Македонците?

Секоја чест за видеото! :zver:

Феноменален пречек! Е така треба да ги пречекуваме сите заслужни Македонци! :)))))))
Заслужни за што,можеби затоа што го виделе Тито?

Ке кажеш како гласи изјавата во документацијата за апликација за бугарски пасош , или да бараме асли татар да ја постира на форумов. Има ли нешто околу корените од каде ти се и сл? Со тој формулар не можеш да патуваш низ времето , ама можеш низ ЕУ :toe:
Разберете го човеков зашто го заболе за потомците на Александар во туѓина , него не го заболе за македонците во Македонија ,на кои секој ден по некој татар удира по некоја заушка за бројот на бугарите во МК.
Појма немам бе,прашај некои од ДПМНЕ,90% сигурно потполнале таква изјава па знаат многу подобро од мене.

Jas ne se stramam od mojata prababa, a nejzinata religija e hristijanska i e makedonka, i imala dostoinstvo...
Samo onoj koj ne veruva vo korenite misli deka svetot zapocnuva sonego. Ovie MAKEDONCI ne se optereteni so religija tuku gi pametat svoite koreni.
A zosto ne se vratile? Imperija brat i treba da se pocituva...
А сигурен си дека не “шарнала“ малку до Пакистан на времето штом овој Мир ти личи на дедоти?
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Абе синџири кинеле Македонците за да се вратат назад,не па за една “гребнатинка“.



Е чекај бе Хунзин пропагатор,ако сите Пакистанци и Индијци изјават дека се Македонци исто така нема причина да не ги прифатиме како свои,така?Тогаш зошто да се одкажеме од оние кој имаат друг пасош освен Македонскиот а да ги прифатиме сите оние каде Александар стапнал со Македонците?



Заслужни за што,можеби затоа што го виделе Тито?



Појма немам бе,прашај некои од ДПМНЕ,90% сигурно потполнале таква изјава па знаат многу подобро од мене.



А сигурен си дека не “шарнала“ малку до Пакистан на времето штом овој Мир ти личи на дедоти?
E OVOJ MIR IMA DOSTOINSTVO NA DEDOMI, I IMA JAJCA DA KAZE DEKA E MAKEDONEC PA MAKAR VO PAKISTAN A TI SE PLASIS TOA DA GO KAZES VO MAKEDONIJA DA NE ZGRESES ZA NEKOJ PASOS.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
какви принцови и принцези бе какви бакрачи.тука тонеме во мизерија а некои будали ни скренуваат внимание од вистинските проблеми.наместо да се најде решение за сегашнава состојба на македонија то власта ни носи некакви планински луѓе овде,кои меѓу другото се муслимани.ама како тргнало гледам оти ке се потурчиме.и додека некои го бараат коренот на великата македонска нација овде државата ни стои на стаклени нозе и полека тонеме во дупка без дно.ама ај нека...циркус сме за светов:еве на пример прочитав во утрински дека принцот и принцезата хунзи-македонци ги пречекале тука во Македонија со лепче и вино?:tapp::pos2:па кај се видело бе на муслиман алкохол да му се дава?:vozbud:па после то принцо некаква муслиманска молитва баел згешил шо се напил алкохол.алооооо бе свестете сеееееее македончињаааа:nesvest::nesvest::nesvest:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
E OVOJ MIR IMA DOSTOINSTVO NA DEDOMI, I IMA JAJCA DA KAZE DEKA E MAKEDONEC PA MAKAR VO PAKISTAN A TI SE PLASIS TOA DA GO KAZES VO MAKEDONIJA DA NE ZGRESES ZA NEKOJ PASOS.
ПА ЈАС ТИ НАЦРТАВ ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ,МОЖЕШ ДА ПРОЧИТАШ МАЛКУ ПОДОЛУ СО ЦРВЕНИ БУКВИ,НА ЛАТИНИЦА ЗА СИТЕ ОНИЕ ВО СВЕТОТ КОЈ НЕ РАЗБИРААТ КИРИЛИЦА:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
ПА ЈАС ТИ НАЦРТАВ ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ,МОЖЕШ ДА ПРОЧИТАШ МАЛКУ ПОДОЛУ СО ЦРВЕНИ БУКВИ,НА ЛАТИНИЦА ЗА СИТЕ ОНИЕ ВО СВЕТОТ КОЈ НЕ РАЗБИРААТ КИРИЛИЦА:
ZNACI POCNAVME DA SE RAZBIRAME, NIE SME MAKEDONCI ILI IMAME MAKEDONSKI KORENI PA TOGAS NEMA POTREBA DA SE OPTERETUVAME ZA VERSKATA PRIPADNOST ILI ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom