Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
Zosto turskata liga e prosirena za plus 3 kluba? Kako sto se sekjavam ispadnaa lanskata sezona Kajzeri so Prosinecki i Denizliaspor?
Очиглдно ја прекинаа заради коронава и додадоа 3 екипи така што се 21 а ке испаднат 6 и пак ке влезат 3 за да се 18.

Иначе тука се и Кајзериспор и Денизлиспор на 10 и 15 место се моментално.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Очиглдно ја прекинаа заради коронава и додадоа 3 екипи така што се 21 а ке испаднат 6 и пак ке влезат 3 за да се 18.

Иначе тука се и Кајзериспор и Денизлиспор на 10 и 15 место се моментално.
Zbotot mi bese koga zavrsi prvenstvoto oficijalno ispadnaa klubovite od 16 do 18 mesto.
Sigurno odlukata ja donesele izmegju dvete sezoni bidejki nemase nikakvi informacii za prosiruvanje na ligata koga se restartirase sezonata i se doigraa preostanatite 8 kola.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Flamengo players with COVID-19:

Filipe Luís
Éverton Ribeiro
Bruno Henrique
Diego Ribas
Vitinho
Rodrigo Caio
Michael
Isla
Matheuzinho
Gabriel Batista
Renê
Thuler
João Gomes
Léo Pereira
Arão
Gustavo Henrique

Brazilian football should’ve never resumed.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Stevie's Rangers won 8-0 today. They're currently top of the Scottish PL having only conceded 3 goals in 14 games whilst scoring 34, sitting nine points clear of Celtic, and top of their Europa League group. This season, they're undefeated in all competitions, with 16 clean sheets in 20 games. Boss.


Едвај чекам да си дојде дома :love:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Гледам на Орландо - Њу Јорк Сити голманот при пенал серија добил црвен, па пуштив видео да видам што се дешавало.
Мене не ми е јасно од снимкиве ама ми личи дека Орландо внесоа резервен голман да брани, па 5 минути судијата се чудеше што да му прави за на крај да го врати на клупа, а играч да продолжи да ги брани останатите пенали :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Гледам на Орландо - Њу Јорк Сити голманот при пенал серија добил црвен, па пуштив видео да видам што се дешавало.
Мене не ми е јасно од снимкиве ама ми личи дека Орландо внесоа резервен голман да брани, па 5 минути судијата се чудеше што да му прави за на крај да го врати на клупа, а играч да продолжи да ги брани останатите пенали :D
Еве добра, целосна снимка од моментов :tapp:



Земи им фуТбалската топка, дај им друга. Не е оваа за нив.
Од коментатори, па до судии. :tapp:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како бе не приметиле одма, туку на последниот пенал? Не може да се толку глупи, сигурно си рекле ајде бе ќе не зборат, ќе видат дека и оваа лига постои.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Како бе не приметиле одма, туку на последниот пенал? Не може да се толку глупи, сигурно си рекле ајде бе ќе не зборат, ќе видат дека и оваа лига постои.
Не, туку првиот голман доби втор жолт пошто напушти гол линија пред да шутне противничкиот играч во последната серија. После сакаа да го протнат вториот голман да продолжи да брани и направија измена хахахаха. Ама од ВАР му сугерираа на судијата дека неможе измена да се прави на сред пенали и мораше да брани играч.

Најјако од се, во седмата серија голманот (односно играчот што брани) на Орландо го фаќа пеналот и почна да слави победа, цел тим втрчува на терен, коментаторите го прогласуваат мечот за завршен, а Орландо уште го немаат шутнато нивниот пенал од серијата хахахахахха.. Па ги вратија да шутираат, дадоа гол и тепаа. Какви смешки. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Kaква утакмица играат Лос Анџелес и Клуб Америка. Очоа брани за вториве кои водеа 0-1 на полувреме, Лос Анџелес со играч помалку откако еден од домашните го удри Очоа при крај на првото полувреме.

Почнува второ полувреме, Карлос Вела 2 гола за домашните со играч помалку за 2 минути.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ајакс во Холандија на 13 кола 51даден гол а 9 примени,гол разлика 42 и во просек 4 гола по утакмица :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Стиви Џи со Ренџерс го добил дербито против Селтик

Ауу, у каква форма се Глазгов само.

Многу веројатно ќе им ја прекинат серијата на Селтик како што тргнало

Девет титули по ред имаат освоено Селтик

Во моментов Ренџерс имаат 19 поени (и три мечеви повеќе) од Селтик

Рано е ептен нели, ама во една ваква лига, на одличен пат е Стиви Џи да стигне до титула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom