Основаност за категоризирање на проституцијата како нелегална

Дали сте за легализација на проституцијата?


  • Вкупно гласачи
    55

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Сакам да кажам дека бев јасен. Што ти значи тебе можеш слободно да кажеш.
Ne sto mi znaci mene tuku ima i definicija za toa sto e toa prostitutka. Imeno prostitutka e lice koe ima seksualni odnosi so treti lica bez vzaemna privlecnost radi materijalna korist. Kurva od druga strana mozi da si se kleca onaka od kef oti site gi saka i bez materijalna korist, od ljubov sto bi rekle. Taka da ne, kurva i prostitutka ni oddaleku ne e edno te isto.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ne sto mi znaci mene tuku ima i definicija za toa sto e toa prostitutka. Imeno prostitutka e lice koe ima seksualni odnosi so treti lica bez vzaemna privlecnost radi materijalna korist. Kurva od druga strana mozi da si se kleca onaka od kef oti site gi saka i bez materijalna korist, od ljubov sto bi rekle. Taka da ne, kurva i prostitutka ni oddaleku ne e edno te isto.
Дефиницијава е лично твоја или има некаде поопширно?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Дефиницијава е лично твоја или има некаде поопширно?
Ne be moja. Ja pamtam posto takvo prasanje mi padna koga polagav odbrana na fakultet. Vidis i jas neznaev deka ima definicija ama ete profesorot me prosvetli i me padna :(.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики, ти да не мислиш дека објективност има врска со објекти?!
...:lolzz:...

Ај одговори си на прашањево....Ќе можеш?...

А дур‘ одговориш, потсети ме во кој мој допис сум поистоветил „објективност„ со „објект„.

И ова не го можеш...
Автоматски споено мислење:

Ги применуваш критериумите што ги нагласив на дејностите што важат за противзаконски и гледаш колку од нив се совпаѓаат со нив.
Критериуми, кои се изнесени од субјект, стануваат објективни по автоматизам?...:icon_lol:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Критериуми, кои се изнесени од субјект, стануваат објективни по автоматизам?...:icon_lol:
Кутриот ти......демек ако доаѓа од субјект, тоа значи дека не може да биде објективно :tapp:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Кутриот ти......демек ако доаѓа од субјект, тоа значи дека не може да биде објективно :tapp:
Пред да киднеш од моето прашање, јас само ќе те постетам на истото:

„...Ај одговори си на прашањево....Ќе можеш?...


А твоето прашање е:

„...Мики, ти да не мислиш дека објективност има врска со објекти?...„.
Автоматски споено мислење:

Еве ти еден „смешко„ и од мене...
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Пред да киднеш од моето прашање, јас само ќе те постетам на истото:

„...Ај одговори си на прашањево....Ќе можеш?...


А твоето прашање е:

„...Мики, ти да не мислиш дека објективност има врска со објекти?...„.
Автоматски споено мислење:

Еве ти еден „смешко„ и од мене...
Дали го негираш ова:
Повреда е повреда, без разлика дали си верник или атеист, ако некој ти ја скрши раката, ќе го сметаш тоа за повреда, и атеист да си и верник да си.
Штета е штета, без разлика дали си верник или не. Ако некој ти ја запали куќата, и верник да си и атеист да си, тоа ќе го сметаш за штета.
Исто е и со присила и со измама...
Дали ако некој ти го скрши носот, тоа за тебе не е повреда, напад? Дали ако некој ти ја запали куќата тоа не е предизвикување штета?
Ќе го негираш ова? Ќе тврдиш дека е субјективно? Демек кршење нос за мене е напад и повреда, за тебе е посакување добар ден? На суд ќе тврдиме дека сме му го скршиле носот некому за да му посакаме добар ден.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Дали го негираш ова:
Да, го негирам.

1. Логиката ти е извртена па и заклулоците од истата се токму такви.
2. Критериумите се твои, не се мои.
3. Законите не се темелат на твоите критериуми, туку и законите се темелат на оној минимум морал, кој останал кај законодавците.
Автоматски споено мислење:

Дали ако некој ти го скрши носот, тоа за тебе не е повреда, напад? Дали ако некој ти ја запали куќата тоа не е предизвикување штета?
Ќе го негираш ова? Ќе тврдиш дека е субјективно? Демек кршење нос за мене е напад и повреда, за тебе е посакување добар ден? На суд ќе тврдиме дека сме му го скршиле носот некому за да му посакаме добар ден.

Кон болдот; ако според твојата извртена логика, кршењето рака не е субјективна работа, тогаш јас сум во право кога велам дека објеткивноста ти е промашена.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Да, го негирам.

1. Логиката ти е извртена па и заклулоците од истата се токму такви.
2. Критериумите се твои, не се мои.
3. Законите не се темелат на твоите критериуми, туку и законите се темелат на оној минимум морал, кој останал кај законодавците.
Ок, тогаш нареден пат кога ќе те сретнам, ќе те поздравам со еден бокс во нос. Пошто нели, субјективност, за мене тоа ќе биде добар ден кон тебе.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Еве ти и од мене еден „смешко„...
Автоматски споено мислење:

Ок, тогаш нареден пат кога ќе те сретнам, ќе те поздравам со еден бокс во нос. Пошто нели, субјективност, за мене тоа ќе биде добар ден кон тебе.
Важи, мојот отпоздрав ќе биде реципрочен...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Знам. Кога ќе почнеш да вртиш друг образ....има без образи да останеш. Исус така ви порача нели? :pos:
По катаљонитти пат ти велам, не се петљај во учења од кои абер немаш. Не постои стих од Писмото на кој си се повикал а да не си го промашил „во поим„...:pos:

П.С.

Заборавив...Еве ти „смешко„.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
По катаљонитти пат ти велам, не се петљај во учења од кои абер немаш. Не постои стих од Писмото на кој си се повикал а да не си го промашил „во поим„...:pos:

П.С.

Заборавив...Еве ти „смешко„.
Ма кој може друг освен тебе да има абер бре?! Ти си космичка константа, алфа и омега, логос над логосите!:cuc:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ма кој може друг освен тебе да има абер бре?! Ти си космичка константа, алфа и омега, логос над логосите!:cuc:
Просто е; пошто ти немаш, јас имам...:pos:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.859
Не случајно темава ја отворив во овој подфорум, да се разгледаат законските и правни причини за статусот што го има проституцијата а не нечии лични афинитети и анимозитети кон неа.
Автоматски споено мислење:


Ова е од правен аспект? Има некаде закон што на овој начин штити бракови?
Во мојот пост јасно си стои дека нема морално-етичка причина за нелегалност по закон, а за изнесување лични ставови не гледам како тоа е негативно. Како што има луѓе кои би го пикнале пенисот во дупка низ која се прошетало весело друштво на бактерии, вируси и габи, има и такви кои не би го пикнале никогаш на такво место. Дупка чија сопственичка, според куп научни истражувања зошто и како одредени жени се одлучуваат на таква професија, тоа е обично поради тажен микс на црни несреќи уште од мали нозе.
Верувам дека не постои жена на светот која како мала мечтаела дека еден ден дебел мрсен трткав длакав тип од 50-60 години ќе и биде меѓу нозе затоа што и платил за тоа. Па друг па трет па...страва и ужас е тоа, гревови јадни, и таа и тој...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom