Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Да а каде да најдам како можам да се обложувам ?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Да а каде да најдам како можам да се обложувам ?
Те предупредив еднаш. Следниот пат ќе побарам бан од тема за тебе.
Постои поле за пребарување на страната. Користи го.
 
С

Спенсер

Гостин
You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement. х4

20 сила конечно... само незнам дали да продолжам со наполеон, ептен сум тенок со пари...

а за разговорот меѓу бурак и македониса... незнам,можеби имале некој ''рамковен'' договор, во кој било договорено турците да не направат единица од македонци,да немаме влијание во турција... незнам,чудно...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
а шо е со разговоров .. де дајте некој линк да го прочитаме?
за шо праеле муабет ?

и шо е работава аватарот не ми го мења ..
 
С

Спенсер

Гостин
А

Ајсшутер

Гостин
http://www.erepublik.com/en/article/turkish-army-invites-all-macedonians-to-join-1217891/1/20


пратете го разговороt мегу makedonissa и burakkocamis .Овие нас не е..т у ребра
Како да имале некаков договор.. чудно..
You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement. х4

20 сила конечно... само незнам дали да продолжам со наполеон, ептен сум тенок со пари...

а за разговорот меѓу бурак и македониса... незнам,можеби имале некој ''рамковен'' договор, во кој било договорено турците да не направат единица од македонци,да немаме влијание во турција... незнам,чудно...
а шо е со разговоров .. де дајте некој линк да го прочитаме?
за шо праеле муабет ?

и шо е работава аватарот не ми го мења ..
Makedonissa и burakkocamis правеле разговор односно да не ги вмешуваат они директно нашиот спор, зошто нели некои ставаа add Macedonia а другиве пак add Kurdistan односно да не се провоцираат двете страни со директно пишување на артикли.

Знам глупо е од Турците што да не кажам испаднаа педери, ок не сите ама барем бураккамис, другиве уште си кажуваат јавно.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Стана познат форумов

Между другото , самите македонци ,например в един от нај-големите техни форуми „ Кајгана” ,споделјат мнението ми и не мислјат че могат да се с'берат повече от 300 до 500 души
Повеќе тука
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
се спремам да се правам батл хироу. имам ресурси само уште голд ми треба. ке можем некој да помогне

- 17 Q5 Оружја
- 9 голд за Wellnes Pack aко може некој нека донира уште.

Фала :) :back:

офтопик : ке се борам за данска! :back:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Кажи кој ти е јузер у еРеп... еве ќе дадам 20 злато.

п.с. Кажете кај има најдобра печалба со ленд скил. Моментално сум во Шпанија, Мадрид.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кажи кој ти е јузер у еРеп... еве ќе дадам 20 злато.

п.с. Кажете кај има најдобра печалба со ленд скил. Моментално сум во Шпанија, Мадрид.
Шпанија има високи плати, ниски даноци, а има и борби секој ден.. што знам, со скоро 10 land skill земам 25 ESP, ама не сум задоволен =/
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кажи кој ти е јузер у еРеп... еве ќе дадам 20 злато.

п.с. Кажете кај има најдобра печалба со ленд скил. Моментално сум во Шпанија, Мадрид.
Во Русија се доста добри платите, јас со 9+ skill добивам 22 RUB, со сè даноци, а 29.5 RUB е еден златник.
 
С

Спенсер

Гостин
WARNING

You have received a warning from the admin with the following message: You had made the following comment:
"BUFU!! BY US-FUCK YOU!!!!! LONG LIVE MACEDONIA!!! а вие,блгарчета, почекајте да не стават на мапата...!!! "
This is considered vulgarity, and against the laws of eRepublik.

:pos2::pos2::pos2::pos2: 0,5 форфеит поени... кога ке ми исчезнат тие?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
денеска ја додадоа и Чешка. Доколку сакате можам да склучам договор за Union со нив!

пошто ептен добро стојам со прецедателот
а и таму планирам да бидам Батл Хироу
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom