Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ау пичку матер која разлика е меѓу мануфактуринг скил и другиве со мануфактуринг слик 10 се зема плата од 23 TRY во турција а со другите два се зема 43 TRY и ајде некој нека ми објасни зошто играм ?
И чак што више 1 голд е 36 TRY исусеееее
И ако има некој што дава акоунт ама да не биде мануфактуринг скил нека пише.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ау пичку матер која разлика е меѓу мануфактуринг скил и другиве со мануфактуринг слик 10 се зема плата од 23 TRY во турција а со другите два се зема 43 TRY и ајде некој нека ми објасни зошто играм ?
И чак што више 1 голд е 36 TRY исусеееее
И ако има некој што дава акоунт ама да не биде мануфактуринг скил нека пише.
ај кажи во турција колку е плата за 8+ land skill?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас ќе отварам викендов Q4 land компанија кој сака да работи кај мене нека пише приватна порака ќе се договориме за плата само да не очекува којзнае каква плата ќе биде сигурно тука некаде со оние што се на маркетот.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
шом си у бразил провери си -.-
лол
Епа како да проверам не гледам,на ниедна компанија ништо да пишува ?

eпа има фирми бараат 8+ им пишува во името
Епа ај кажи колку е плата?

Јас ќе отварам викендов Q4 land компанија кој сака да работи кај мене нека пише приватна порака ќе се договориме за плата само да не очекува којзнае каква плата ќе биде сигурно тука некаде со оние што се на маркетот.
Колкава заработка ке имаш со q4 компанија ?
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Си слушнал за јоb market?


Земи прочитај нешто сам, нема да умреш од тоа.
Извини ти ветив дека нема да посторирам постови за џабе.Али не ми е јасно зошто е толкава разликата?:smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
9+ land skill работници пишете ПП ако сакате да работите кај мене во компанија.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Леле,темава полека но сигурно пропаѓа,се помалку има деца и луѓе кои постираат постови,но да се надеваме дека когај ке ја додадат еМакедонија ке не има повеќе.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Па правилата ги измодифицираа за да биде подосадна играта. Генерално планот им е играчите повеќе да трошат вистински пари за да купуваат злато, ама па губат на популарност. Кај ќе биде крајот ќе видиме.

Еве јас не се откажувам, еве се вработив кај Ајсшутер у фирма :navivac:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Е у курац, како се заебав... :tapp: Пошто вчера немаше битки си викам сега да се тепам пред да почне новиот ден на еРеп и се тепав 5 пати во 8:59. Таман да се излечам, идам у болница и доаѓа 9:00 и не можам да се излечам... И на 30 wellness сум... :toe:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Е у курац, како се заебав... :tapp: Пошто вчера немаше битки си викам сега да се тепам пред да почне новиот ден на еРеп и се тепав 5 пати во 8:59. Таман да се излечам, идам у болница и доаѓа 9:00 и не можам да се излечам... И на 30 wellness сум... :toe:
Q5 леб + куќа е решението, секој ден по 7-8 wellness само од тоа + 10 подароци, за брзо време ќе "закрепнеш". :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom