Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Хахах чекај бе уштре не сум бил во златара да прашам :helou:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ке може да ми објасни некој колку профит вадат ку1,ку2,ку3,ку4 и ку 5 компаниите и колку им е цената за купување ?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
БАРАМ 10 ГОЛД НА ЗАЕМ МИ ТРЕБААТ ЗА ХЕРОЈ НА БИТКА МЕДАЛОТ, 5 ГОЛД ВРАЌАМ ВЕДНАШ ПОСЛЕ БИТКАТА И ДРУГИТЕ ПЕТ ГОЛД ЌЕ ВИ ГИ ВРАТИМ ЗА ПЕТ ДЕНА!!!И ПЛУС СО КАМАТА АКО САКАТЕ ЌЕ ВИ ВРАТИМ!!!
 
А

Ајсшутер

Гостин
БАРАМ 10 ГОЛД НА ЗАЕМ МИ ТРЕБААТ ЗА ХЕРОЈ НА БИТКА МЕДАЛОТ, 5 ГОЛД ВРАЌАМ ВЕДНАШ ПОСЛЕ БИТКАТА И ДРУГИТЕ ПЕТ ГОЛД ЌЕ ВИ ГИ ВРАТИМ ЗА ПЕТ ДЕНА!!!И ПЛУС СО КАМАТА АКО САКАТЕ ЌЕ ВИ ВРАТИМ!!!
Како си толку сигурен дека баш ти ќе бидеш херој на битката ? - Инаку пратени 10 злато врати ги за 5 дена без никаква камата.

Ајсшутер напиша:
Како си толку сигурен дека баш ти ќе бидеш херој на битката ? - Инаку пратени 10 злато врати ги за 5 дена без никаква камата.
Не пишувајте за такви работи тука во дел на форумов, има Грци кои шпиунираат 100% така да продолжете ја дискусијата на приватниот форум околу тоа.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ке може некој да ми одобри членство во македонскиот форум ник DracevoTheCity...?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Како си толку сигурен дека баш ти ќе бидеш херој на битката ? - Инаку пратени 10 злато врати ги за 5 дена без никаква камата.Не пишувајте за такви работи тука во дел на форумов, има Грци кои шпиунираат 100% така да продолжете ја дискусијата на приватниот форум околу тоа.
Epa toa e rabotata ne sum siguren no ce cekam do kraj na bitkata citni na forumot.
 
С

Спенсер

Гостин
немам веќе желба за играње... не пратам ни по форумов што се дешава и на еРеп...
а жал ми е акаунтот да умре или да го дадам на некој, премногу внимание му посветив... :jaj::toe:

сега долго време сум двокликерче... работам тренирам се борам... нека ја ставаат Македонија и да не се заебаваат :salut:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Пиши му на Ајсшутер.... ако не ти враќа замарај го со пораки на секои 5-10 мин, пошо он е многу зафатен господин. Кога тогаш ке му скурчи и ке ти одобри членство.
Хахахаха фала на помошта :helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Пиши му на Ајсшутер.... ако не ти враќа замарај го со пораки на секои 5-10 мин, пошо он е многу зафатен господин. Кога тогаш ке му скурчи и ке ти одобри членство.
Браво бе така учи ги, нека прочитаат првен кај треба да пишат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom