Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Ne si me razbral tie oruzja nema da se za nas za sekoj den...Tie ke ni bidat za pobitni bitki po 10 oruzja na site i mislam nie poslabite i da mavame naprimer kako za Central Greece ili pak koga ke ja dodadat Makedonija ke ni trebaat oruzja za odbrana zaso ne ke mozeme site da kupuvame od market taka cenata use prvite nekolku meseci ima da letne do nebo i nasiot market ke bide mal ke ima nedostatok na oruzje za toa ke bide ova ne za licna korist ja nerekov deka ke si gi delime oruzjata!!!!!!!:nenene::nenene::nenene::nenene:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
абе другари како зошто не можам да купам злато ?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Што е со erepmacedonia.com ?

Разбрав дека е офлајн бидејќи истекол хостингот и треба да се плати?

Кога ќе биде повторно онлајн?



Епај јас така имам веќе направено со неколку акаунти, а знам и други кои правеле вака а не се банирани...
Но мислам дека за тоа неможе да банираат. Што е доказот дека се тоа мулти акаунти?

Пример, се регистрирал некој мој пријател во играва, и после 6-ти му здосадила играва и ги донирал парите на мојот акаунт. По што ќе одреди дали е друг играч или е мулти-акаунт?

Друг пример. Ако за тоа се банира, мислиш ли дека неможе некој Грк да регистрира 5 акаунти на твојот реферал линк, и од сите 5 да ти го прати голдот, и потоа да те банираат? Не верувам.
Дури не прочитам дека е дозволено, не ми се ризикува. Подобро нека стигнат до 6ти левел поканетите, и мене да ми стигне златото за тоа, па нека си се откажаат после. :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Дури не прочитам дека е дозволено, не ми се ризикува. Подобро нека стигнат до 6ти левел поканетите, и мене да ми стигне златото за тоа, па нека си се откажаат после. :)

Можеш и нивното злато за 6ти левел да го земеш. Нека го стават на ММ и од таму ќе го купиш кога ќе ти треба :smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Која индистрија е најисплатлива во Русија сакам да отворам компанија, но не сум сигурен која индустрија?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Која индистрија е најисплатлива во Русија сакам да отворам компанија, но не сум сигурен која индустрија?
Ако сакаш за Iron/Grain/Wood да отвориш, подобро немој... Само пари ќе губиш.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Мислев за gift или ticket.
Знам дека и за оружјето е неисплатливо и дали е добро за oil/diamond?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мислев за gift или ticket.
Знам дека и за оружјето е неисплатливо и дали е добро за oil/diamond?
За оружјето мене ми се исплаќа, пошто работната рака е ефтина во Русија. Барем кога се работи за manufacturing skill. Сепак дури не пробаш сам, нема да знаеш.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
За оружјето мене ми се исплаќа, пошто работната рака е ефтина во Русија. Барем кога се работи за manufacturing skill. Сепак дури не пробаш сам, нема да знаеш.
Шо пари зимаш од фирмата и шо фирма имаш?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Шо пари зимаш од фирмата и шо фирма имаш?
Деловна тајна. :icon_cool
Имам Q1 фирма за оружје, и дневно отприлика имам промет од околу 15-17 руљли дневно, од кои 8-10 се чист профит. Сега за сега, дур не вработам подобри работници. :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ej drugari imam 24 exp znaci od utre ke mozam da se boram imam 8 ruski pari i kazitemi kakvo oruzje da kupam i dali moze nekako deneska da dojdam do toj 1 exp ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ej drugari imam 24 exp znaci od utre ke mozam da se boram imam 8 ruski pari i kazitemi kakvo oruzje da kupam i dali moze nekako deneska da dojdam do toj 1 exp ?
неможеш денеска да дојдеш до тој 1 експ. утре ке си се бориш, и не ти требаат оружја за борење...имаш време за оружја...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom