Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Нешто матат Бугарива ионака не ги бива за ништо освен за мењавање страни во војни така и тука може да испадне незнам дали имаат некаков договор но Романија им врати регион и сега имаат два а имаат Бугарите отворени MPP-ови треба да нападнат сега на нивните региони да ги вратат а нив ги нема сумњиви ми се малку.



Романциве војската и некои граѓани се селеа во Софија сега има 3000 жители и нападот кошта повеќе од 800 злато, и застанаа на границата може не чекаат нас или пак Косово оти најверојатно ќе биде high железо регион.



Админите се Романци така да можно е Романциве да имаат некои информации за нас али најверојатно за Косово зошто ќе биде high железо регион.
Косово може да му дадат high железо , ама и ако му дадат Србиве ќе го земат за себе... а ние би требало да бидеме задоволни со high жито....
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
а за нас колкави се шансите да ни дадат држава?

и дајте кажете линк за форумот тој за ирепаблик шо е,се имам регистрирано еднаш ама нејќеа да ми одобрат влез. Сега пак ќе пробам и речете таму дека јас сум тој(Filipi)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Косово може да му дадат high железо , ама и ако му дадат Србиве ќе го земат за себе... а ние би требало да бидеме задоволни со high жито....
Рекоа најверојатно ќе го додадат откако ќе биде готов новиот resistance модул најверојатно ќе има веднаш битка пример се пушта и едните се борат за како дел од Србија а едните како независно кој победи така станува така барем јас мислам, ако е за така и ние ќе бараме за Егејска Македонија да направат така.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
не треба да очекуваме од америка помош.. треба да бидеме у унија со турција хрвацка и Русија. барем ја така мислам!:salut:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Каква куќа сакаш да купиш?
Епа шознам каква ... со 4-5ѕвезди вероватно ... незнам :kesa:
играм со месеци секој ден само тренинг, војна, работа ... и дури сега колку толку имам присоберено некој динар приближно за таква куќа ... дури и жал ми е да потрошам цел труд од неколку месеци за една куќа :)

btw. ако се преселам во друга држава некогаш куќата со мене иде или ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
не треба да очекуваме од америка помош.. треба да бидеме у унија со турција хрвацка и Русија. барем ја така мислам!:salut:
Хрватска е со Америка, Полска, Грција, Шведска, Шпанија и сите побогати РЛ држави.
Турција е со Србија, Унгарија , Русија итн.

Епа шознам каква ... со 4-5ѕвезди вероватно ... незнам :kesa:
играм со месеци секој ден само тренинг, војна, работа ... и дури сега колку толку имам присоберено некој динар приближно за таква куќа ... дури и жал ми е да потрошам цел труд од неколку месеци за една куќа :)

btw. ако се преселам во друга држава некогаш куќата со мене иде или ?
Q5 = 27~ злато

И ти останува куќата кај и да се селиш.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Епа шознам каква ... со 4-5ѕвезди вероватно ... незнам :kesa:
играм со месеци секој ден само тренинг, војна, работа ... и дури сега колку толку имам присоберено некој динар приближно за таква куќа ... дури и жал ми е да потрошам цел труд од неколку месеци за една куќа :)

btw. ако се преселам во друга држава некогаш куќата со мене иде или ?
Па сега, тоа е. Поканувај пријатели да играат, ако стигнат до 6ти левел, добиваш пет златници. Така најлесно се заработуваат златници. Инаку да, малце нелогично е, ама куќата те следи каде и да одиш.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Q5 = 27~ злато

И ти останува куќата кај и да се селиш.
27 злато? :) немам злато толку :kesa: имам унгарски пари ...

инаку злато досега шо имам потрошено и тоа шо го имам не ми е над 30 :)
затоа и пишав прееска не ми е јасно како собирате злато и пари :kesa:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
еј во каква фирма да се вработам со колку звезди ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
27 злато? :) немам злато толку :kesa: имам унгарски пари ...

инаку злато досега шо имам потрошено и тоа шо го имам не ми е над 30 :)
затоа и пишав прееска не ми е јасно како собирате злато и пари :kesa:
пари од работа
злато од медали, некој инвајт и некој кусур шо останал од работење па да си купиш злато.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
абе шо е работава неможам да се логирам? не ми вика ни вронг пасворд ни ништо:/
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
aуч...или е баг, или се логираш на фишинг сајт братче :)
99% сум сигурен дека не е фишинг. ајде нека е баг. пишав и на администраторите на тоа хелпот.

едит:баг било хахаха. уфф ми олесна
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
ја ќе купам ли некогаш куќа у пм :tv:
со месеци играм и дури сега ако ги потрошам сите пари за една куќа и толку од месециве собирање и штедење .. ја незнам како правите некои толку злато и пари па купувате куќи оружја бла бла :toe: :)
Побарај кредит од мојта банка бе друже. За колеги револуционери увек на располагање :-P

Инаку може да собереш златце од луѓе шо би се зачлениле преку твој реферал. Некој другарчиња од маало може да ангажираш само колку да стигнат до 6ти левел, ако нејќат појќе. Од препродажба на најразлични артикли (подароци, оружја, куќи) исто може да потсобереш. Ако знаеш појќе јазици и имаш слободно време може да најдеш да преведуваш за пари има некои плаќаат за преведување артикли од весници исл... може и од коцкање да ќариш, ама не би ти препорачал.

еј во каква фирма да се вработам со колку звезди ?
Со една звезда ти зема еден wellness, со две, две, со три, три... по ова најубаво ти е да работиш во фирма со една звезда затоа што најмалку здравје би ти земало, сепак треба да имаш предвид дека обично колку повеќе звезди има фирмата толку поголема плата даваат за соодветен скил. Е сеа твое е да си направиш математика и да видиш како највеќе ти одговара.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
dragi makedonci eve sega javno sakam da se izvinam na site makedonci za se sto im imam loso receno i zgreseno posebno na LazarosaMkD znam deka bev los i nekorekten a pred se glupav i vulgaren zatoa sega iskreno ve molam za proska oti navistina igrava mi znaci i mi prirasna za srce i nemozam da si dozvolam da me mrazite!!!!:kesa:
Гошевски ѕвер си како може некој тебе да те мрази :pos2::pos2: само тој лошиот Давитковски ама ајде денес му е роденден па може ќе се смилува ако му честиташ :vozbud::smir::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom