Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Спенсер

Гостин
еРепублик серверот зеза нешто... не се укл...

Честитки до ЛазаросаМкд:vozbud:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ако знаеш толку добро англиски како што пишуваш во весникот, подобро не се пријавувај :icon_lol:
Ti imam i kazano deka neznam da speluvam dobro.I za preveduvanje ne mi e potrebno speluvanje.

by thedragon » Sat Dec 19, 2009 6:53 pm
New General is in Town

Google translate користи. :icon_lol:
e kako treba spored tebe ????!?!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ti imam i kazano deka neznam da speluvam dobro.I za preveduvanje ne mi e potrebno speluvanje.


e kako treba spored tebe ????!?!
За симултано толкување не ти треба, ама за пишување - ти треба. Ако веќе го правиме ова, да го правиме како што треба, а не да се зезаме...

Што се однесува до второто прашање, иако сме офтопик, ќе ти одговорам: There's a new general in town.


Поздрав.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Кој знае асално Англиски нека пише по приватна порака, ќе ни требаат играчи за преведување на Erepublik Wiki на Македонски, ќе одбереме неколку играчи пишете порака засега сме 4-ца како што знам.
Јас можам да помогнам само после 12-ти јануари пошто тогаш завршувам со последниот колоквиум...ќе ти пишам ако ви треба ок ако не пак ок :smir:

треба да биде A new general is in town .
дај бе него цепидлачете до толку...само една буква утна човекот...ова и на родени енглези може да им се случи :pos2:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Јас можам да помогнам само после 12-ти јануари пошто тогаш завршувам со последниот колоквиум...ќе ти пишам ако ви треба ок ако не пак ок :smir:



дај бе него цепидлачете до толку...само една буква утна човекот...ова и на родени енглези може да им се случи :pos2:
Иван уште не ми одговори на прашањето како е можно тоа за наредбите да се инсталира на опера дека јас колку што знам е само за фајрфокс.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Код:
You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.
Трети. :tv:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Иван уште не ми одговори на прашањето како е можно тоа за наредбите да се инсталира на опера дека јас колку што знам е само за фајрфокс.
што ќе ти се наредбите кога веќе ја напушти фалангата?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Иван уште не ми одговори на прашањето како е можно тоа за наредбите да се инсталира на опера дека јас колку што знам е само за фајрфокс.
ја незнаев али еве гледам тонех ти дал линк :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom