Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Да те поправам, БЕСПЛАТНА прашинка! Не знам што очекуваш од игра за која не плаќаш ништо.
Да "бесплатна", само што продава "голд" за вистински пари кое воопшто не е ефтино, а сега најмногу од било кога со вметнувањето на новите тренинзи се троши златото што го продаваат... Мислиш ли дека нема уште вакви како parter (што трошат многу пари на играта) ?

Од 230 000 - 240 000 луѓе во играта, еве пример 10% од нив купат еден пакет од 20 голд (10 евра), само за еден ден прават четвртина милион евра! И помалце, и 5% да се тие што купуваат, повторно прават 'гадни' пари "вредните" луѓе од еРепаблик... Замисли тоа на долг период како би било...

Кој сака да гласа за мене нека ми писе пп. :helou:
Значи кандидатот официјално подржан од Macedonia Timeless е lazarosaMKD. И треба сите Македонци со еРуско државјанство да гласат за него.

Секој има прво да се кандидира за конгрес, претседател, лидер на партија, но не секој ќе ја има подршката од партијата (во овој случај од мнозинството Македонци во Русија).

Јасно беше решено кој ќе подржи Macedonia Timeless со анкетата која траеше 2 дена, а пред тоа имаше 2 дена пријавување, на која секој што имаше желба да стане конгресмен во еРусија можеше да се пријави. Јас лично немам ништо против ваквото кандидирање без подршка на матичната партија, но сега се случува да барат гласови од челновите на Macedonia Timeless кои треба да гласат за lazarosaMKD како што беше одлучено на форумот, не за нив. Ова не важи за тие што се откажаа од намерата, туку само за Kikac кој си тера по свое.

Постојат повеќе причини зошто отидовме со еден кандидат. Ако беше така кој ќе му текне да се кандидира и да бара подршка, тогаш сите ќе се кандидиравме, по кој влезе - влезе.. Јасно беше кажано како ќе одиме на овие избори.

Околностите во оваа земја се малку подруги, и треба повеќе да внимаваме за некои работи, најногу поради причината што добиваме средства од нив за Македонската Фаланга. А друго е тоа што некои повлијателни Руси не се баш благо наклонети кон нас, и не сакаат нити 1 конгресмен да имаме, а камо ли за повеќе.. Сега подобро да имаме еден конгресмен како што треба (а и 25 државјанства е добра бројка), отколку повеќе, со што можеме и повеќе проблеми да си направиме...

Се кандидираа повеќе Македонци, Kikac (преку Cossacks), makedonero(преку Cossacks), Goce Delcev(преку Communist Party)... па дури и до таму отидовме што darkan7 погрешка се кандидирал за претседател на партијата на The Cossacks, ќе помислат ТО ќе им правиме.
Но сепак, добро makedonero на време се откажа, а darkan7 рече дека било по грешка кандидирањето за претседател на Козаците па се повлече. А Kikac си тера по свое.
Goce Delcev како што не е член на нашата партија, за него нека си гласат другарите му Комунистите, заради искуството со него од минатите избори.

Гласајте за lazarosaMKD во Leningrad Oblast (регион со Q5 болница) преку партијата The Cossacks.

Линк до темата околу овие конгресни избори во еРусија (на erepmacedonia.com форумот):
http://erepmacedonia.com/viewtopic.php?f=21&t=269
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.595
Јас ти реков нормата не зависи од која единица си туку од тоа колку сила имаш и кој чин си...
еве пример ти имаш неделна норма од 2416
а ален_001 има неделна норма од 3340
ти и да беше во втора единица пак ќе ја имаше истата неделна норма...значи нормата е предвидена да можеш да ја исполниш ако барем 5 дена се бориш по 5 пати со Q1...другите два дена што се вика можеш и со голи раце да идеш...
еве оваа недела имаш направено 1983 со се денес...значи имаш уште два дена да стигнеш до 2416...што во превод значи уште 433 ти фали
сама се рачуна нормата?

едит, сеа израчунав 5 борби со q1 и 2 борби со голи раце = 2172 а не 2416
7 дена со q1 = 2604 незнам каква им е математикава.

2р едит: кажи ми шо се дешава ако не ја попунам нормата....пошо глеам дека ФилипМКД има норма ~2100,а он до сеа (без денес) има направено ~850, за 3 дена треба 1250 да направи, т.е. да се бори со минимум q4 оружје 4 пати 3те дена
 
С

Спенсер

Гостин
сама се рачуна нормата?

едит, сеа израчунав 5 борби со q1 и 2 борби со голи раце = 2172 а не 2416
7 дена со q1 = 2604 незнам каква им е математикава.

2р едит: кажи ми шо се дешава ако не ја попунам нормата....пошо глеам дека ФилипМКД има норма ~2100,а он до сеа (без денес) има направено ~850, за 3 дена треба 1250 да направи, т.е. да се бори со минимум q4 оружје 4 пати 3те дена
јас само денес направив точно 2253 штета...
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.266
Поени од реакции
461
сама се рачуна нормата?

едит, сеа израчунав 5 борби со q1 и 2 борби со голи раце = 2172 а не 2416
7 дена со q1 = 2604 незнам каква им е математикава.

2р едит: кажи ми шо се дешава ако не ја попунам нормата....пошо глеам дека ФилипМКД има норма ~2100,а он до сеа (без денес) има направено ~850, за 3 дена треба 1250 да направи, т.е. да се бори со минимум q4 оружје 4 пати 3те дена
Мислам дека добиваш само 50% од платите !
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Незнам од кај ти е ова дека те исфрлиле...кој??? Јас незнам ништо околу тоа...:toe:

а иначе активноста не се подразбира само во 4-5 битки дневно...битно тие битки да се во вистинско време и на вистинско место...затоа сега постои скрипта (за фајрфокс и опера) која се инсталира за секунда (треба и гризманки да се инсталира ама и тоа иде брзо) и преку неа ќе се пратат наредбите...имате тема на рускиот форум каде има линкови за скриптата...многу е едноставно штом отворите еРеп во хоум ги гледате официјалните наредби за МФ...Марио нормата не ти зависи од тоа во која единица си тука од тоа која сила ја имаш и кој чин...значи и во прва и во втора единица ќе имаш иста норма...бидејќи нема можност преку апито повеќе од 10 души да се водат во еден документ ти и ален_001 се водите во табелата за 3-та единица но сте членови на елитната...еве ти линк од 3-та единца за да видиш колку ти е нормата и колку штета правиш
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=tEvkfTGEUqo6YAEzqrWTKzQ
Како ќе работи ова на Опера ова е само за фајрфокс.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Кој знае асално Англиски нека пише по приватна порака, ќе ни требаат играчи за преведување на Erepublik Wiki на Македонски, ќе одбереме неколку играчи пишете порака засега сме 4-ца како што знам.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.883
Поени од реакции
4.699
Што е работава?Ме избраа пак во конгрес и место 2 конгрес медаљи,имам 3.Место 5 голд,добив 10 голд.:pos2: :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
897
Што е работава?Ме избраа пак во конгрес и место 2 конгрес медаљи,имам 3.Место 5 голд,добив 10 голд.:pos2: :)
Што, да не ти се слоши? :icon_lol:

Патем, кој има слободно време, нека кликне тука.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Нашиот кандидат влезе во конгресот и сега имаме нов Македонски конгресмен во еРусија - lazarosaMKD. Честитки за победата ! Ти посакувам успешен мандат во Руската Дума.


Македонци кои што сте сеуште во The Cossacks напуштете ја партијата и приклучете се повторно во Macedonia Timeless.
Патем, кој има слободно време, нека кликне тука.
Акцијата за пријавување е веќе завршена :S
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
897
Нашиот кандидат влезе во конгресот и сега имаме нов Македонски конгресмен во еРусија - lazarosaMKD. Честитки за победата ! Ти посакувам успешен мандат во Руската Дума.


Македонци кои што сте сеуште во The Cossacks напуштете ја партијата и приклучете се повторно во Macedonia Timeless.


Акцијата за пријавување е веќе завршена :S
:icon_lol:
Заврши неколку часа штом започна... Инаку, и мојот весник е еден од пријавените. За неполн час, добив 50+ subscriptions. Брзи се овие. :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Заврши неколку часа штом започна... Инаку, и мојот весник е еден од пријавените. За неполн час, добив 50+ subscriptions. Брзи се овие. :)
Јас вториот медал така го добив од 1200 subscribes ми направија 2300 одприлика, а сега имам 2450 како што знам, ме мрзи да пишувам почесто инаку ќе фанам и трет медал.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Кој знае асално Англиски нека пише по приватна порака, ќе ни требаат играчи за преведување на Erepublik Wiki на Македонски, ќе одбереме неколку играчи пишете порака засега сме 4-ца како што знам.
Ako sakas jas ke ti pomognam ako imam vreme deka sega rabotam na preveduvanje na gta makedonija.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.595
Бев на 100 велнес
Кликнав work->Oops, бла бла бла...->Home
Company: you have not worked today->work->Oops....
глеам велнесот 98.52 !!!
Пак идам компани, пак немам работено->Work->Ooops...
Хоум->Company->Вика сум работел, велнесот 94.52!!!!!
Кој ти курац?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom