Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Кандидат сум во Хрватска.Од партијата ме потврдија како службен кандидат.Има некој доброволец,добива од мене државјанство и тикети и гифтови за изгубениот велнес?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
после тоа не останува ништо друго освен ставање на нови земји...:toe:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Којзнае кога ќе завршат со ова "брзите" и "вредни" луѓе од еРепублик, кои се "скршија" од работа со развивање на некои "комплексни" модули за една обична text based web browser игрица... Навистина "среиозна" екипа...

Си мислиш прават којзнае какви експанзии, модули за некои "хард кор" големи игри како world of warcraft, gta 4, age of empires.. или незнам ти која, тие така ми паднаа први на памет.... Знам дека зад тие стојат големи компании, но сепак... еРепаблик е буквално прашинка во споредба со тежината и комплексноста на тие игри што ги спомнав претходно..
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
После новиов економски модул (и се` што повлекува со него), eRepublik ќе биде нова игра.. повеќе ресурси, повеќе производи (кои ќе се разликуваат по бренд/марка, односно по особините кои сопственикот на фабриката ги има наместено), можност на ликот да му наместиш колку саати работа и учење сакаш во денот (нормално, до 24 вкупно).. многу повеќе опции. Редно беше :)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
После новиов економски модул (и се` што повлекува со него), eRepublik ќе биде нова игра.. повеќе ресурси, повеќе производи (кои ќе се разликуваат по бренд/марка, односно по особините кои сопственикот на фабриката ги има наместено), можност на ликот да му наместиш колку саати работа и учење сакаш во денот (нормално, до 24 вкупно).. многу повеќе опции. Редно беше :)
звучи одлично :vozbud:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Код:
You worked 210 days in a row. You have received another 'Hard Worker' medal.
Седми по ред, од вкупно 8. :icon_bigg
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ја уништуваат играва.Некој се мачел да ја игра цела година да дигне левели и скилови сега може тоа да се добие за помалку од еден до два месеци.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Којзнае кога ќе завршат со ова "брзите" и "вредни" луѓе од еРепублик, кои се "скршија" од работа со развивање на некои "комплексни" модули за една обична text based web browser игрица... Навистина "среиозна" екипа...

Си мислиш прават којзнае какви експанзии, модули за некои "хард кор" големи игри како world of warcraft, gta 4, age of empires.. или незнам ти која, тие така ми паднаа први на памет.... Знам дека зад тие стојат големи компании, но сепак... еРепаблик е буквално прашинка во споредба со тежината и комплексноста на тие игри што ги спомнав претходно..
Да те поправам, БЕСПЛАТНА прашинка! Не знам што очекуваш од игра за која не плаќаш ништо.
 
А

Ајсшутер

Гостин
^
Затоа и ти ќе даваш голд и пак ќе бидеш пред нив.
Лично сум против новите тренинзи али како и останатите ги користам, сега веќе буквално никогаш нема да се тенкирам во битките туку златото ќе го чувам само за овој тренинг и ништо друго, Наполеон ми чини 1.8 злато и ми дава дневно 0.12 сила, моментално имам 14.64 ако го задржат ова барем до 20 сила ќе биде интересно за одприлика 40-тина дена ќе имам 20+ сила ако го користам Наполеон секој ден а би ме коштало 72 злато.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Phoenix троши злато на тренинзи.. EDEN на тенкување..
САД растур праи у Азија х)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ме изфрлиле од МФ зашо не сум била активна.
Не дека се потресов и не дека нешо посебно сакам да ме вратат, ама многу ме занима како тоа не сум активна кога секој ден се борам со q1 оружје минимум 4 пати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom