Општи дискусии за игри

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
https://kajgana.com/top-10-najdobri-video-igri-za-2017-godina
Конечниот ранкинг изгледа вака:


  1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch) – 97 metascore
  2. Super Mario Odyssey (Switch) - 97
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU) – 96
  4. Persona 5 (PS4) – 93
  5. Divinity: Original Sin II (PC) – 93
  6. What Remains of Edith Finch (XONE) – 92
  7. Undertale (PS4) – 92
  8. Mario Kart 8 Deluxe (Switch) – 92
  9. Shovel Knight: Treasure Trove (Switch) – 91
  10. Bayonetta (PC) - 90
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ниедна од овие немам играно, ваљда оти немам веќе толку време а имам само PC. За мене Prey е најдобра игра годинава.
 
D

Daedalus

Гостин
Изглеа не си играл баш многу ти Хироус.
Сум играл. Не знам што е многу за тебе, али тројката ја играв одамна, четворката и петката ги играв пред 10 ина години. Туку, доста зборуваме за мене.

Механички на пример, петката многу повеќе ми се свиѓаше, скил сетовите исто. За графика нема да збориме пошто не е фер да се споредуваат, напраени се у различни времиња. Естетски, петката повише ми се свиѓаше. Петката ми имаше боље терен, има поразновидни спелови и тактики, херојот боље се билдаше. Знам дека поправија од тројката многу OP работи и ја избалансираа. Ова од што се сеќавам што сум имал импресии тогаш и што сум слушал гикови да се расправаат, можда треба да ги преиграм.

А оти ти мислиш дека тројката е боље од другиве?
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Мајкрософт ко и што ветија-испорачаа, испукаа 50 игри една по друга со ептен малце филер измеѓу, за да заокружат у висок стил со ова -


притоа објавија аквизиција на 5 студија и со тоа давање веќе јасен правец што од сега натака, до сеа имаа само моќна празна конзола.
поприлично го владееа инди пазарот али со овој лајнап се најавува неизвесна завршница на оваа генерација.
после период од 3-4 год. оставија силна импресија, на потег се сони и нинтендо...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Толку многу добри игри најавени на Е3, толку малку време да се изиграат
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509

Максимално наежување од еден ебан тизер
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Искочи forza horizon 3 по торенти, у случај некој да сака да ја игра.

И win 10 обавезно, да не се сјебете да спуштате џабе 60 гига.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ех, си лупнав ја лани 60 евриќи за неа, сега има ја пуштија на кракерите откако ја најавите новата за во октомври.

Многу побитна вест, особено за олдскул гејмери е римејкот на Resident Evil 2 конечно стана реалност, има веќе од вчера и треилери, гејмплеј видеа и се, иако доста изменето изглед ќе биде врв од игра, ми делува дека ќе успее да ја долови истата таа атмосфера како претходикот од 1998
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Топ Игри за 2019: Dying Light 2; Resident Evil 2 Remake; Darksiders 3.



 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Darksiders ќе биде фикс промашај, кутро и оскудно делува у жанр шо засилено девалвира, затоа и посупериорните најавени Бајонета и ДМЦ ќе бидат уште поексцентрични и стилизирани за да опстојат, али овие нит ја имаат поддршката, длабочината, нит лорот за да парираат.
Dying Light може да излезе добра мид-буџет игра, само тој елемент на трајни избор-последици во кампањата ќе им се види ко голем за да го изџвакаат и ќе го бутнат така половично.
RE2 ќе испадне погодок само ако не и бувнат фул-прајс, иначе ги имаат сите состојки, установена сторија и проверениот енџин и девелопмент.
него има неколку многу побитни наслови од овие за да се биде алертен во наредниов период.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Браќа да не сакај да се трампамо Overwatch за р6?
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Да не знае некој дали се одржуваат тепачки турнири како текен и сф во македонија?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Сакам да прашам нешто сум прочитал некаде на интернетов дека постои опција со Steam да ги играш игрите од PC на Smart Аndroid tv. Знае некој како тоа функционира и дали мора да се игрите од Steam земени за да може ја правиш оваа опција ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom