Општи дискусии за игри

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од zlxlclvlbln, 21 септември 2010.

 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  24.518
  Допаѓања:
  28.960
  https://kajgana.com/top-10-najdobri-video-igri-za-2017-godina
  Конечниот ранкинг изгледа вака:


  1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch) – 97 metascore
  2. Super Mario Odyssey (Switch) - 97
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU) – 96
  4. Persona 5 (PS4) – 93
  5. Divinity: Original Sin II (PC) – 93
  6. What Remains of Edith Finch (XONE) – 92
  7. Undertale (PS4) – 92
  8. Mario Kart 8 Deluxe (Switch) – 92
  9. Shovel Knight: Treasure Trove (Switch) – 91
  10. Bayonetta (PC) - 90
   
 2. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.030
  Допаѓања:
  22.520
  Ниедна од овие немам играно, ваљда оти немам веќе толку време а имам само PC. За мене Prey е најдобра игра годинава.
   
 3. Daedalus

  Daedalus Гостин

  Сум играл. Не знам што е многу за тебе, али тројката ја играв одамна, четворката и петката ги играв пред 10 ина години. Туку, доста зборуваме за мене.

  Механички на пример, петката многу повеќе ми се свиѓаше, скил сетовите исто. За графика нема да збориме пошто не е фер да се споредуваат, напраени се у различни времиња. Естетски, петката повише ми се свиѓаше. Петката ми имаше боље терен, има поразновидни спелови и тактики, херојот боље се билдаше. Знам дека поправија од тројката многу OP работи и ја избалансираа. Ова од што се сеќавам што сум имал импресии тогаш и што сум слушал гикови да се расправаат, можда треба да ги преиграм.

  А оти ти мислиш дека тројката е боље од другиве?
   
 4. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  298
  Мајкрософт ко и што ветија-испорачаа, испукаа 50 игри една по друга со ептен малце филер измеѓу, за да заокружат у висок стил со ова -  притоа објавија аквизиција на 5 студија и со тоа давање веќе јасен правец што од сега натака, до сеа имаа само моќна празна конзола.
  поприлично го владееа инди пазарот али со овој лајнап се најавува неизвесна завршница на оваа генерација.
  после период од 3-4 год. оставија силна импресија, на потег се сони и нинтендо...
   
  На батеМаче му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.030
  Допаѓања:
  22.520
  Толку многу добри игри најавени на Е3, толку малку време да се изиграат
   
  На mr wednesday му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  403
  Fallout 76 лудило ! Едвај чекам.
   
  На батеМаче му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hulse

  Hulse Дурак

  Член од:
  24 октомври 2012
  Мислења:
  754
  Допаѓања:
  451


  Максимално наежување од еден ебан тизер
   
 8. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  23.612
  Допаѓања:
  20.889
  Искочи forza horizon 3 по торенти, у случај некој да сака да ја игра.

  И win 10 обавезно, да не се сјебете да спуштате џабе 60 гига.
   
 9. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.030
  Допаѓања:
  22.520
  Ех, си лупнав ја лани 60 евриќи за неа, сега има ја пуштија на кракерите откако ја најавите новата за во октомври.

  Многу побитна вест, особено за олдскул гејмери е римејкот на Resident Evil 2 конечно стана реалност, има веќе од вчера и треилери, гејмплеј видеа и се, иако доста изменето изглед ќе биде врв од игра, ми делува дека ќе успее да ја долови истата таа атмосфера како претходикот од 1998
   
 10. Mr.47

  Mr.47 Juve Fan

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  8.459
  Допаѓања:
  4.545
  Crash ја има на замунда.
   
  На батеМаче му/ѝ се допаѓа ова.
 11. F.E.A.R.

  F.E.A.R. Führer

  Член од:
  11 јуни 2015
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  71
  Топ Игри за 2019: Dying Light 2; Resident Evil 2 Remake; Darksiders 3.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  298
  Darksiders ќе биде фикс промашај, кутро и оскудно делува у жанр шо засилено девалвира, затоа и посупериорните најавени Бајонета и ДМЦ ќе бидат уште поексцентрични и стилизирани за да опстојат, али овие нит ја имаат поддршката, длабочината, нит лорот за да парираат.
  Dying Light може да излезе добра мид-буџет игра, само тој елемент на трајни избор-последици во кампањата ќе им се види ко голем за да го изџвакаат и ќе го бутнат така половично.
  RE2 ќе испадне погодок само ако не и бувнат фул-прајс, иначе ги имаат сите состојки, установена сторија и проверениот енџин и девелопмент.
  него има неколку многу побитни наслови од овие за да се биде алертен во наредниов период.
   
 13. HoT _iCe

  HoT _iCe Extraordinary

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  475
  Браќа да не сакај да се трампамо Overwatch за р6?
   
 14. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  94
  Да не знае некој дали се одржуваат тепачки турнири како текен и сф во македонија?
   
 15. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.022
  Допаѓања:
  3.844
  Сакам да прашам нешто сум прочитал некаде на интернетов дека постои опција со Steam да ги играш игрите од PC на Smart Аndroid tv. Знае некој како тоа функционира и дали мора да се игрите од Steam земени за да може ја правиш оваа опција ?
   

Сподели преку: