Општи дискусии за игри

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.376
Поени од реакции
19.988
Life is Strange стигнав до 3 епизода али ептен ме замрзе, никогаш не ја завршив. Слушам сите викаат била многу јака.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
Апсолутно вреди ако бараш наслов кој го реобновува акционо-авантуристичко-раскажувачки елемент во open world ерата, а не мајндлес грајнд и крафтринг.
флуиден комбат систем од кој и серијали како Arkham,Witcher и GOW можат да позавидат, 40 часовен гејмтајм, визуелно безпрекорна со уникатен пристап во жанр кој го сафаќа замор.
можеби може да се почека до излагањето на Andromeda ако треба да бираш, па да видиме она како ќе се спореди али до сега виденото јас сум прилично сигурен дека оваа игра победува во првава половина на 17та.
Зборуваш за The Legend of Zelda Breath of the Wild?
Ако не грешка си :D
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Зборуваш за The Legend of Zelda Breath of the Wild?
Ако не грешка си :D
Иако кога е напишан коментаров Зелда не беше излезена, двете игри имаат јасна дистинкција по тоа што се претпознатливи... све горе наведено важи за Horizon, добро темпирана 40 часовна авантура со системи инспирани од етаблирани игри, си ги знае лимитите и не си го пречекурува времето.
Зелда е нешо сосема друго(од тоа што можам да заклучам за скромни 30тина часа на емулаторов ), тоа што 10тици претходни вана би сендбокса никако неможат да разберат и применат филозофија на процес, а не на цел, тоа Нинтендо го направија со Breath of the Wild, за прв пут во нивното постоење.
При секое доаѓање до нов данџн или бос имаш слобода да го креираш процесот до кој ќе стигнеш, или да експериментираш со алатките и да залуташ со сосема 3та активност. Во оваа Зелда експлорингот e проширен до нови фронтири, досега незабележани во однос на збогатеност со разновиден контент.
Иначе и двата наслови може да се издвојат за годинава засеа, иако еднава е у друга лига... друго што вредеше Automata,Hollow Knight,Pyre, и Persona 5 што на неиграно ќе се осмелам да ја споменам.
 
B

beaverknight

Гостин
Life is Strange стигнав до 3 епизода али ептен ме замрзе, никогаш не ја завршив. Слушам сите викаат била многу јака.
баш стануваат ептен интересни работите после трета, бар мене ми беа (и до трета беа забавни).
би ти рекол да ја довршиш..
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
баш стануваат ептен интересни работите после трета, бар мене ми беа (и до трета беа забавни).
би ти рекол да ја довршиш..
Која е поентата на играта?
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
Има ли некој што сеуште ја игра Starcraft?
 

MrkiMGN

Outstanding Сasual Dating Verified Females
Член од
12 март 2015
Мислења
9
Поени од реакции
4
Има ли тука некои фанови на Metal Gear Solid серијалот? :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Jас уште ги играм МАМЕ32 игриците ... едно време како мал игрите кои ги играв на флипери сеуште ги играм и ден денес (во спомен ми се) на компјутер !
Street Fighter, Final Fight, Art of Fighting, King of Fighters, X-Men, Darkstalkers, Metal Slug, Captain Commando, Warriors of Fate, Knights of the Round, Golden Axe, Cadillacs and Dinosaurs, Blood Bros, Pang, Tumblepop, Street Hoop, Super Mario, Аerofighters, Contra... и многу други !
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Civilization 6 co DLC до Персија и Македонија. Одличен конгломерат меѓу кецот, четворката и петката. Малку детинеста на графика, но попрегледна.
Почнав да ја играм и јас. Што да кажам, секогаш ми треба малку време за привикнување кога станува збор за Civ, па ни оваа игра не е исклучок. После таа фаза на адаптација и прифаќање се е супер (обично така излегува на крај, по 4, 3 помалку се игра, а по 5 се намалува интересот за 4 иако се работи за добри игри), ама времето си лета и не останува многу за трошење на вакви убави, комплексни и над се заразни игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom