Општи дискусии за игри

Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Има некој што ја има играно играта Fallout 3 да ми каже што се работи во играта , сторија па да знам дали да ја спуштам да ја играм :D
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Има некој што ја има играно играта Fallout 3 да ми каже што се работи во играта , сторија па да знам дали да ја спуштам да ја играм :D
Играта вреди не знам зошто би сакал сторија некој да ти раскажува земи играј ја...да му еб*м матер Fallout 3 една од најдобрите игри за 2015 и не беше најдобра ради добрата конкунренција оваа година само на јутуб види колку клипови има за гејмплеј, дискусии и сл...значи хајпот беше голем и горе доле играта ги исполни очекувањата не знам дали си ги играл претходните ако си нов во оваа франшиза сигурно ќе ти биде врв ако не, можеби ќе имаш забелешки ама нема да зажалиш за ниту една секунда што си ја поминал играјќи ја...така да славај торентот или опрчи се 50-60 еур и уживај :вонзем:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Он праша за Fallout 3 не за Fallout 4.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.848
Поени од реакции
24.287
Што е со играва што излезе на Замунда?
Resident.Evil.0.HD.Remaster-CODEX
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
PC верзија на Resident Evil 0- игра направена на времето за Нинтендо, по приказната е prequel на кецот, ја имам поиграно малце на емулатор пред 2-3 години ама не беше ич стабилен и не ја завршив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.848
Поени од реакции
24.287
PC верзија на Resident Evil 0- игра направена на времето за Нинтендо, по приказната е prequel на кецот, ја имам поиграно малце на емулатор пред 2-3 години ама не беше ич стабилен и не ја завршив.
Значи нова игра е со нова сторија и такви работи.
Со оглед на тоа дека до сега ги имам свртено сите Resident Evil игри, ќе ја изиграм и оваа.
Ептен голем фан сум на играта, до 4ката си тераа многу ѕверски, али после ја посраа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нова е за ПЦ иначе не е баш нова, но ќе ти се свиѓа оти е од стариот стил, пред четворката, приказната е што се случило пред настаните во куќата од првиот дел.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Значи нова игра е со нова сторија и такви работи.
Со оглед на тоа дека до сега ги имам свртено сите Resident Evil игри, ќе ја изиграм и оваа.
Ептен голем фан сум на играта, до 4ката си тераа многу ѕверски, али после ја посраа.
Играва е од нинтендо гејмкјуб инаку е одлична олдскул као првите игри на Шинџи Миками. Со подобрена графика сега мада и на нинтендо беше одлична и си можел преку делфин емулатор на пц да ја играш...Прва од типот на резидент ивл со два лика у исто време да играш...
Немој да те лаже тоа што е римејк си бара играва солиден ПЦ..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Kingdom е интересна и се надевам дека нема да се откажам од играва пред да успеам да ја завршам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom