Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Луцифер најкулијана серија што постои низ нетов, боље тепање време без мислење и замарање за серија што како зашто теории меории нема.
Том Елис роден за улогава, :drk::drk:, ѓаволот никад не изглеал боље, ноу хомо.
Него, не знаев дека инспирација за серијава се стрипови од DC, ако добро разбрав, од Vertigo серијалот на стрипови.
И се пробав пред година, две пред да ја прешалтаат на Нетфликс, изгледав 5-6 епизоди и не ја продолжив. Али да, ѓаволот никогаш не изгледал подобро, и тие неколку епизоди ради него и се надевав дека ќе ме заинтересира.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Еден од најважните романи на 20от век, секако на запад, не кај нас. Инаку Кеч 22 парадоксот може совршено да се примени во Македонија.
A catch-22 is a paradoxical situation from which an individual cannot escape because of contradictory rules or limitations. The term was coined by Joseph Heller, who used it in his 1961 novel Catch-22.

An example is:

"How can I get any experience until I get a job that gives me experience?"
Имаше мошне добро објаснување и во серијата:
не можеш да избегаш од летање ако не се пријавиш дека си луд, а ако се пријавиш, значи свесен си дека си луд, што значи не си луд и нема да те приземјат, а ако стварно си луд, тогаш нема да се пријавиш, и пак ќе си леташ.
:pos:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
И се пробав пред година, две пред да ја прешалтаат на Нетфликс, изгледав 5-6 епизоди и не ја продолжив. Али да, ѓаволот никогаш не изгледал подобро, и тие неколку епизоди ради него и се надевав дека ќе ме заинтересира.

Isto i mene mi se sluci, posle 5 epizodi ja prekinav. Vikam ludi se so olku se potresuvaat.

Ama denovive ja gledam povtorno, nekade 2ra sezona i tek ja ukapirav magijata. Lagana serija za da ide u pozadina. Formatot poznat, nesto nalik... Mentalist, nebitni slucaevi sekoja epizoda so malku razvivanje na pozadinskata prikazna na luci.

Mislam deka vodi za naj binge-ana serija na netflix.

Akterov seksi mofo. Epten dobar casting.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Isto i mene mi se sluci, posle 5 epizodi ja prekinav. Vikam ludi se so olku se potresuvaat.

Ama denovive ja gledam povtorno, nekade 2ra sezona i tek ja ukapirav magijata. Lagana serija za da ide u pozadina. Formatot poznat, nesto nalik... Mentalist, nebitni slucaevi sekoja epizoda so malku razvivanje na pozadinskata prikazna na luci.

Mislam deka vodi za naj binge-ana serija na netflix.

Akterov seksi mofo. Epten dobar casting.
Абе викам ради актеров повеќето ја гледаат, ептен е погоден, женска популација претежно бар. :D
Имам лагани серии и еден куп недогледани од овие што ги гледам, јас не би и давала втора шанса, али не е лоша за тепање време.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Homeland е потценета серија, поготово перформансот на Клер Дејнс.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Какви работи се случувале во Бразил, со што ја изгледав Killer Ratings од Netflix .

За оние што ја немаат гледано одлична е и Mechanism.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
https://www.imdb.com/title/tt2701582/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

И друг пат чинам имам потено за серијава. Одлична е. И визуелно средена цакум пакум, и секоја епизода со интересна приказна.
Тој што гледал Шерлок од 80-ти и Поаро, ќе му се бендиса.
Едино ако можи да се замери, а и не е така за замерување е што една епизода трае по сатипол време.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Го глеав трејлерот од шест и пол минути и ми се чини дека продукцијата не е баш на GoT ниво. Малку повеќе накај Халмарк продукција ми личи. Од друга страна и Шапковски не може со Мартин да се спореди.


едит - фан филм било тоа велат, така и ми личеше и така и ќе помислев да немаше Нетфликс лого
 

Kajgana Shop

На врв Bottom