Општи дискусии за ТВ серии

Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.413
Gleda nekoj The Boys?
Mi se gadi i mi se ide da ja prekinam serijava posle prvive 3-4 epizodi ama samo radi Homelander vredi da se gleda, likot e prejak glumec.
Znaci mora sekoja serija sto ke dobie na popularnost da se usere maksimalno.
morashe najgolemiot ebach i fraer da go napravat nezno pederishte shto saka crni kurovi, daj nekoj neka go zapali cel hollywood neka izgori toj shlajm tamu.

inaku, ako mozesh najdi ja scenata so toj shto napravi 4 duplikati od sebe i si gi lizea chmarovite kao human centipede, e toa e @Shakespear
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.830
morashe najgolemiot ebach i fraer da go napravat nezno pederishte shto saka crni kurovi, daj nekoj neka go zapali cel hollywood neka izgori toj shlajm tamu.

inaku, ako mozesh najdi ja scenata so toj shto napravi 4 duplikati od sebe i si gi lizea chmarovite kao human centipede, e toa e @Shakespear
Stavi go mislenjeto u spoiler, puno lugje cekaat kraj na sezona pred da ja gledaat iako ja ne bi im preporacal ni da ja pocnuvaat.
A toa za @Shakespear , hahahha da znaes deka odma na nego i @Rigil mi tekna.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.954
morashe najgolemiot ebach i fraer da go napravat nezno pederishte shto saka crni kurovi, daj nekoj neka go zapali cel hollywood neka izgori toj shlajm tamu.

inaku, ako mozesh najdi ja scenata so toj shto napravi 4 duplikati od sebe i si gi lizea chmarovite kao human centipede, e toa e @Shakespear
Мене одма ми текна на некој од вас бидејќи ликот е фактички ваша пародија.

Иначе дали ја поминавте првата сезона мислејќи дека Хоумлендер не е фашист ми интересира? Или само сега ви текна дека серијава е woke?

The boys ispadna parodija samata na sebesi. Odlichno pochna dve sez, tretata na krajot ja podzaebaja i 4tava e upm.
Не е пародија сама на себе. Пародија е на ниската интелектуална способност на конзервативците и нивното идолизирање на фашистички фигури.

morashe najgolemiot ebach i fraer da go napravat nezno pederishte shto saka crni kurovi, daj nekoj neka go zapali cel hollywood neka izgori toj shlajm tamu.
Не грижи се, не е нежен. И од претходните сезони е утврдено дека е бисексуалец.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.375
Поени од реакции
28.196
Не знам колку од вас ја знаат приказната за WeWork, ама WeCrashed на Apple е одлична мини-серија. Џаред Лето и Ен Хатавеј во главните улоги. Лето има неверојатно антипатична улога. Одлична од почеток до крај.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.144
Поени од реакции
34.996
Има ли некој Apple TV+ кај нас? И воопшто, можеш ли да се претплатиш на тоа во Македонија? Има многу серии што сакам да ги гледам, а ги нема на ни еден од другите streaming сервиси.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.375
Поени од реакции
28.196
Има ли некој Apple TV+ кај нас? И воопшто, можеш ли да се претплатиш на тоа во Македонија? Има многу серии што сакам да ги гледам, а ги нема на ни еден од другите streaming сервиси.
Немаме TV+ ама како апликација според официјалната страна, достапно е.
1719480929981.png

Јас го користев серивсов 2 месеца и го откажав. Многу малку квалитетни серии и филмови има, т.е. генерално слабо стојат со содржина. Не знам како е во Америка на пример, ама дефинитивно не вреди да си претплатен на годишно ниво. Dark Matter, Monarch, Masters of the Air, Sugar, Hijack, Black Bird, See, The Banker и WeCrashed, барем тоа беше за мене. Другите филмови што се нивни, веќе ги имав гледано.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.408
Поени од реакции
46.982
Немаме TV+ ама како апликација според официјалната страна, достапно е.
Прегледај го приврзокот 421649

Јас го користев серивсов 2 месеца и го откажав. Многу малку квалитетни серии и филмови има, т.е. генерално слабо стојат со содржина. Не знам како е во Америка на пример, ама дефинитивно не вреди да си претплатен на годишно ниво. Dark Matter, Monarch, Masters of the Air, Sugar, Hijack, Black Bird, See, The Banker и WeCrashed, барем тоа беше за мене. Другите филмови што се нивни, веќе ги имав гледано.
Severence им е баш јака.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.144
Поени од реакции
34.996
Немаме TV+ ама како апликација според официјалната страна, достапно е.
Прегледај го приврзокот 421649

Јас го користев серивсов 2 месеца и го откажав. Многу малку квалитетни серии и филмови има, т.е. генерално слабо стојат со содржина. Не знам како е во Америка на пример, ама дефинитивно не вреди да си претплатен на годишно ниво. Dark Matter, Monarch, Masters of the Air, Sugar, Hijack, Black Bird, See, The Banker и WeCrashed, барем тоа беше за мене. Другите филмови што се нивни, веќе ги имав гледано.
Мене ми треба за Severence, Palm Royale, The Morning Show, Slow Horses, Dark Matter, Sugar, Shrinking, а и последната сезона од Ted Lasso и Foundation ги немам гледано. Секако и јас би ја откажал после нив, исто направив и со Prime и Disney+ откако завршив тоа што ме интересираше. Само не знаев дали воопшто може да се претплатиш од Македонија.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Мене ми треба за Severence, Palm Royale, The Morning Show, Slow Horses, Dark Matter, Sugar, Shrinking, а и последната сезона од Ted Lasso и Foundation ги немам гледано. Секако и јас би ја откажал после нив, исто направив и со Prime и Disney+ откако завршив тоа што ме интересираше. Само не знаев дали воопшто може да се претплатиш од Македонија.
Stremio so platen debrid i gi imas site servisi u edno
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.830
Stremio so platen debrid i gi imas site servisi u edno
Истово чудо го користам и јас во Германија и нема боље, ем е најевтина опција ем е најдобра, инстант play ти дава, нема да сецне стрим, дури и во МК кога би бил, би го плаќал.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Истово чудо го користам и јас во Германија и нема боље, ем е најевтина опција ем е најдобра, инстант play ти дава, нема да сецне стрим, дури и во МК кога би бил, би го плаќал.
3 evra e alldebrid i na nego mozes poveke uredi da zakacish i da se gleda istovremeno, jas ne koristam stremio nego kodi, deka naviknat pa na nego ostanav
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.830
3 evra e alldebrid i na nego mozes poveke uredi da zakacish i da se gleda istovremeno, jas ne koristam stremio nego kodi, deka naviknat pa na nego ostanav
Не сум сигурен за истовремено дали е дозволено, треба да провери. Можеш да поврзеш повеќе уреди да ама во исто време да гледаш на различни, мислам не.
Сепак 3 евра е месечно.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Не сум сигурен за истовремено дали е дозволено, треба да провери. Можеш да поврзеш повеќе уреди да ама во исто време да гледаш на различни, мислам не.
Сепак 3 евра е месечно.
jas go koristam de 3 godini veke, predtoa realdebrid koristev i kaj niv nemoze istovremeno te kine odma, moemntalno se povrzani 4 na alldebrid istovremeno cepa bez problem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom