Општи дискусии за ТВ серии

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.230
Поени од реакции
29.693
Дали ќе ги сменат од мажи во жени или раси да им сменат на ликовите од книгата?

Дали некој знае дали оваа кинеска книга ќе биде у серијава "прилагодена на модерната публика"?
@wot ме потсети дека ги немам читано вториот и третиот дел и не знам во тие делови дали ликовите се по... Подиверзифицирани. Во првата книга освен неколкумина повеќето се Кинези, дури и за Трисоларjaните добивав впечаток дека културно се Кинези. Ако добро паметам, кинески имиња имаа?


Инаку сега го гледам трејлерот за Шогун. Дефинитивно нема доволно диверзитет во ликовите. Паѓаат на „тестот“ за инклузија. :unsure:
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
531
Ок шогун може да се гледа?
Тhe Gentlemen ok treba da se gleda

Препорака Counterpart со JK Simmons > source prtby

Дајте нешто но woke било кој жанр

True Detective samo prva sezona i cao.
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ок шогун може да се гледа?
Тhe Gentlemen ok treba da se gleda

Препорака Counterpart со JK Simmons > source prtby

Дајте нешто но woke било кој жанр
Ако ти се допаднала Counterpart, тогаш гледај ја Fringe.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
531
Ако ти се допаднала Counterpart, тогаш гледај ја Fringe.
brain hiccup sci-fi serija jaka bese ne ja dogledav help pls nova
brain damage dobiv :pos:
The Expanse preporaka za gledanje koj e za sci-fi a jas da si ja dovrsam
@naumdb drugo sci-fi da preporacas?
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Книгите се ремек дело, а Нетфликс екранизацијата е како реклама за Киа во споредба...
Кинеската не сум ја глеал но сигурно е подобра од BLM/(непотребно и тотално небитно дека е) геј син на детективот/феминизам итн.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.414
Поени од реакции
19.483
Ја почна да гу репризирам 1899,а у план сам и Dark.Сакам да почну да гу глеам и Fringe.

А у меѓувреме на Нетфликс почна да ги глеам 3 Body Problem(aмериканску),From(Мајкл од Lost глуми,мрдната хорор серија) и Pending Train(Јапанска сс тајм травел)
Још фали и Lost да гу почну по петти пут и...
и да почне моја глава да се понаша како фризби, да ми се дешава Room 23.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom