Општи дискусии за ТВ серии

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Кај да ја гледам YOU? Нешто не ми пушта на онлајн страниве со превод. Незнам дали е до мене или има некој проблем со сите...
Ако имаш таблет, симни ја Spartly од Плејстор. Единствената маана е тоа што има реклами.

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Под никот на @dantemkd прочитав "demon hunter" случајно, и гуглав филмови на таа тема. 2 дена подоцна сум на трета сезона од "Supernatural".

Ја имав загледано на тв, ама не од почеток. Nice.:cool:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.628
Поени од реакции
7.203
Под никот на @dantemkd прочитав "demon hunter" случајно, и гуглав филмови на таа тема. 2 дена подоцна сум на трета сезона од "Supernatural".

Ја имав загледано на тв, ама не од почеток. Nice.:cool:
Се то убо али ниту сум ја гледај ниту планурам овер хајпната ми изгледа. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Се то убо али ниту сум ја гледај ниту планурам овер хајпната ми изгледа. :D
Барав филм у тој момент и случајно го забележив тоа демон хантер и си викам еве добра тема.:LOL:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.650
Ова е ненормално доброооооо! :pos::pos::pos:
Фала ти @wot , баш вакво нешто барав! :love:
koga ti ja pisav ja pocnav pak za pred spienje :pos:
veke sum na 2x10
не ме јеби
ништо посебно

несакајќи го изглеав целото, пошто жена ми го глеаше, а ја гејмам у близина
Mene mi bese interesna za sledenje, ne e bas dobra za kako vo pozadina da ide samo
Wholesome e
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.474
Разликата на You и Dexter е тоа што иако Dexter е антихерој, далеку по likeable карактер е од Joe Mama. 1 сезона изгледав само од You, не сакам да гледам серија каде што цело време ќе го мразам главниот карактер.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Triada или Tryptic врв од серија, одлична е, цело време те држи буден а Маите Перони е глумица и пол. Јас ја изгледав во еден здив и не знам како ми промакнала до сега серијава.
Во меѓувреме, ја започнав Mindhunter и според ревју имав големи очекувања за серијата, некако многу ми е бавна, ама ќе му дадам шанса
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Во меѓувреме, ја започнав Mindhunter и според ревју имав големи очекувања за серијата, некако многу ми е бавна, ама ќе му дадам шанса
Уште не можам да ја прежалам што не ја довршија. Јас пак апла си сакам такви бавни, досадни, ама пак реалистични, тмурни серии. Само уште да најдам правото расположение за нив.


@Zlatikevichius , со години ја зборам по форумов Шитс крик, никој не ја гледа. А баш е забавна, таква топла фамилијарна, смешна серија. После, гледам ја имаш Вип со црвено, може не ти се допаднала, мене ми е во топ комедии евер. И двете се завршени.

Лери Дејвид мораш да го гледаш нормално од овие, па исто во топ ми е и Мрс. Мејзел, која е ко комедија драма, апсолутно се ми се допаѓа во серијата. Последна сезона ќе биде сега во април мислам.

Од другиве, и јас имам бааги на листа за гледање, а не сум ги гледала.

Единствено од попознативе и извикани серии, не ми се допадна баш Флибег. Не знам што очекував, можеби повеќе, но мене ми немаше некој шмек севкупно, онака просек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom