Општи дискусии за ТВ серии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Со што има заслужено The OA да биде обновена и кој го гледа чудово не ми е јасно. Имаше потенцијал серијава ама после затупе скрос и ја баталив.
Па ваљда со гледаност :D
Мене ми беше супер The OA. Имаше многу убав вовед, имаше мистерија, имаше Брит Марлинг <3...
Не знам како може да ти затупе нешто во 8 епизоди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па ваљда со гледаност :D
Мене ми беше супер The OA. Имаше многу убав вовед, имаше мистерија, имаше Брит Марлинг <3...
Не знам како може да ти затупе нешто во 8 епизоди.
Аааа може и со две. Интересно почна со мистеријата што викаш, после почнаа да мешаат секакви сај фај глупости и ме изгуби серијата. Не знам, немаше нешто што ме влечеше да ја догледам сезоната а ретко кога оставам серија недогледана, дури на прсти се бројат. Рачунај отокот TWD уште ја гледам :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Конечно изгледана целата сезона од Happy! и морам да кажам најдобра серија во ова доба од годината мидсизон ли како и да се вика. Фантастична улога од Крис Мелоуни и одлично пренесен карактер од стрипот, добра глума од Патон Освел во улогата на Хепи (оригинално требаше Боби Мојнихан).
Ричи Костнер гази во улогата на главниот негативец заедно со Патрик Фишлер
Не очекував ваква серија од СајФај каналот.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Гледа некој Altered Carbon
Гледаме, ама по малку, по една епизода секој ден, инаку ја гледаше некој новата серија на Steven Soderbergh, оној што ја правеше The Knick, на ХБО, Мосаик мислам дека се викаше серијата, ги има сите епизоди наеднаш пуштено ама нз дали вреди да се гледа.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Изгледав две епизоди, ептен добро изгледа серијата од тоа што го видов до сега.
Ја пробав ама некако не ме привлече. Ептен некако исфорсирани со рејтинг ми се сајфај сериите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom