Оптимизам/Песимизам?

Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
pesimista definitivno nema vo so da se ocekuva se e za mene loso i na naj losoto mislam pred da pocnam nesto
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Јас дефинитивно сум реален оптимист... За мене важи едно единствено правило. Надевај се на најдоброто и биди спремен за најлошото. Ако го почитуваш тоа... Донекаде нема да може ништо да те изненади.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Ја сум образован оптимист што значи .. . .. ..
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Optimist, nema tuka sto da se kazuva.tolku
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
sekogas gledam prvo kako ce bide ako se desi loso a posle mislam na dobroto.
no vo dusa optimist!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Секогаш се трудам да гледам реално на работите...
Опкружена сум со оптимисти и навистина ги ценам оптимистите како личности. Не сакам песимисти ме исполнуваат со негативна енергија...:smir:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
My mum use to call me непоправлив оптимист!!! :je: Од кога знам за себе влезена сум си во некој филм дека на крај се ќе биде ко шо треба! Е сеа.... се дешава да бидам скептик за некои работи, али мнооооогу ретко!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имама постирано,но сакам да додадам,дека некако оптимистите имаат поголема воља за живот,попозитивни се...уживаат со еден збор да не речам...како што имам речено оптимист сум,ја гледам чашата полуполна, а не полупразна..но едноставно има периоди во животот кога не ми е се сјајно и тогаш не сум баш најголем оптимист,но секогаш потајно во себе се надевам на најдоборото...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Епс у курац. Песимист сум. И така за многу работи ќе се заебам, па подобро кога ќе се заебам нема да се нервирам толку, а ако испадне на арно тогаш повеќе ќе се радувам...и то. hehe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
jas sume eden grozen i neizlecliv optimist ... POMOS!!!!!!!!!!
 
Член од
27 март 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Нема опција „реалиста”?

Ниту се палам, ниту потпалувам со оптимистички изјави. Не сум ни песимист. Едноставно, мислам дека сум на границата помеѓу двете.
ME TOO
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Златна средина!Али најчесто оптимистички ги гледам работите значи ја гледам шансата во секоја тешкотија!:wink:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Оптимизам дефинитивно!!!!Мислам оти сум ного голем оптимист :):) иако ного јасно има моменти на песимизам, ама преовладува оптимистот... :):)
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
jas sum optimista, no mnogu pati znam realno da gledam vrz rabotite i da se pomiruvam so losite raboti sto se slucuvaat i da prodolzam ponatamu.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...optimista do kraja , do jaja de...:)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom