Оптимизам/Песимизам?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
definitivno pesimist, zosto toa e vid na informiran pesimist. Ne sakam da letam pa da padnam nisko vo psihicka smisla na zborot
 
D

Delux

Гостин
Buterfly напиша:
definitivno pesimist, zosto toa e vid na informiran pesimist. Ne sakam da letam pa da padnam nisko vo psihicka smisla na zborot
Каков е тој вид на информиран песимист?!Дали е тоа дека си подложна туѓи мислења??
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Оптимист во секоја смисла, во секоја ситуација со мала доза на песимист, колку и да се надевам дека се’ може да се среди сепак има мал дел во мене шо се сомнева во истото
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
Оптимист 100 % :je:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Moze da se kaze deka sum realist,ednostavno nekogas nemozam da gleam pozitivno na rabotite koa neso ne ide na dobro...No 4estopati sum i optimist.
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Ma neznam ni jas sto sum. Ok za poveketo raboti onie krupnite kako politika, istorija i tn. sum pesimist, a za malite nesta sum optimist
E aj sea vidi ti
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Najcesto sum optimist,zasto mislam deka taka gi privlekuvam rabotite sto gi sakam.Ako dlaboko si veruvam si dobivam.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
златна средина најубаво ме одржува у живот, ипак не често ја држам средината
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
оптимиста ДЕфинитивно абе ја иам превртено цела куќа коа ја изгубв СИМ картицата

не ме викаат ментал за џабе:eek:lee:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
BusHav напиша:
Прават муабет песимист и оптимист
Песимистот-Не може да биде полошо од ова!
Оптимистот-Може,може!!!!!
Еве само ќе си се цитирам:pos2::pos2::pos2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Оптимист дефинитивно, но со примеси на песимизам, за да не биде преголемо очекуваањето, а после да не се деси ништо, да не тргне кон подобро. може да се каже средина.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Според мене оптимизмот е една многу битна и важна па дури и корисна работа во животот на човекот.Ако во секое лошо гледаме на добар начин таа лоша работа ке биде ублажена и нема да биде толку груба или лоша.Оптимизмот и надежта се топ работа.Секогаш биди оптимист и имај надеж пошто - надежта последна умира .Ајт поздрав
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
jas sum optimist....i navistina i vo najteskite momenti sepak ne ja gubam nadezta i uspevam so nasmevka na liceto da prodolzam pontamu i da veruvam deka ke uspeam vo toa sto go sakam :)
i sekako poveke mi se dopagjaat optimisti otkolku pesimisti....nekako ne mozam da podnesam pesimisticko odnesuvanje na nekoi lica...
mislam deka treba da se bide optimist no sepak da gledame realno na rabotite...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
optimiziam beee... Ne bidete pesimisti. Moze da bide poloso.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom