Опивање (Сакам да се напијам)

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Mi bese nezgodno da pisam na temava ali aj...ne se opivam, ne ni preteruvam, no mi se ima sluceno da dojdam u situacija da me svestuvaat i da povrakam nekolku pati...:uvo::uvo::uvo:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Mi bese nezgodno da pisam na temava ali aj...ne se opivam, ne ni preteruvam, no mi se ima sluceno da dojdam u situacija da me svestuvaat i da povrakam nekolku pati...:uvo::uvo::uvo:
И тоа за тебе не е претерување? Што е претерување? На токсикологија кога ке ти пикнат црево да ти го испумпаат стомакот?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
И тоа за тебе не е претерување? Што е претерување? На токсикологија кога ке ти пикнат црево да ти го испумпаат стомакот?
Да пер. :)

Инаку се иам начукано неколкунаесет пати, најлошо пијаснтво од вино, најдобро од коњак + рум. :)

Ама доста беше, одамна се неам здрвено асално, не ни планирам. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Лол...
Ондак и кога ке паѓаш од точак не застанувај, само не претерувај да завршиш цел во завои па да јадеш течна храна од цревце и да мочаш...незнам како мочаат..

и ред други работи...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Лол...
Ондак и кога ке паѓаш од точак не застанувај, само не претерувај да завршиш цел во завои па да јадеш течна храна од цревце и да мочаш...незнам како мочаат..

и ред други работи...
Пер јебига, младинава под претеруење сфаќа, да се изначукаш толку многу, шо ако не те однесат на токсикологија, коа ке стигнеш дома, ке мислиш твоите се вонземјани.

Пошо сите се “искусни“ пијаничишта, па начукуење им е онака општо, лајт. Ти текнуе?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Пер јебига, младинава под претеруење сфаќа, да се изначукаш толку многу, шо ако не те однесат на токсикологија, коа ке стигнеш дома, ке мислиш твоите се вонземјани.

Пошо сите се “искусни“ пијаничишта, па начукуење им е онака општо, лајт. Ти текнуе?
“Ја не се ојапин..оипијан...опијаниВ де! *хик* Само повраќав после 10 чаши апсинт кога имав 0.29 промили алкохол во крвта, и уше една чаша доаѓа до можност за смрт али не е битно...“
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
И тоа за тебе не е претерување? Што е претерување? На токсикологија кога ке ти пикнат црево да ти го испумпаат стомакот?
epa da ne sum alhoholicar so sum se opila 2-3 pati?lol
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
epa da ne sum alhoholicar so sum se opila 2-3 pati?lol
никој не рече дека си алкохоличар *кхм*...само многу смешно ми звучеше она “не се опивам, не претерувам, само сум била без свест онака неколку пати“
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Шо и се фрливте бе луѓе?
Рече „не претерувам, но иам дојдено до ситуација блаблабла“ Спротивен сврзник.

Инаку, одма осетвам ко ќе сум блиску до пијанење и тогаш прекинвам (најчесто ко ќе ме мават периодично нешо во глава, ми се вртит малку или то шо сакам да го кажам не испаѓат убо + поголема доза позитивни особини, ко шегастичност, добро расположение, опуштеност), не ме фаќат брзо и немам тежок мамурлак (ни ме болит гла другиот ден, ни стомак и други симптоми).
Се неам доведено во ситуација да не знам по кој пат да фатам и слично. :pipi:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
никој не рече дека си алкохоличар *кхм*...само многу смешно ми звучеше она “не се опивам, не претерувам, само сум била без свест онака неколку пати“
Pa moze mene dve casi konjak da me fatat i na tretata veke da sum pijana...edna casa nema da ja ligavam cela vecer... so da pram-toa e ke se onesvestis
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Се начукав завчера али не бев пијан.
Е за ова зборев, се начукав али не бев пијан...Само ми бегаше асвалтот, бев ненормално зборлив, имав сексуално растроени мисли, и јазикот ми беше сув. Друго нишо, не бев пијан ја...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom