Опивање (Сакам да се напијам)

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Nikad do sea ne sum se opila nitu planiram nekad da se opijam.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Епа последно најлошо...ама онака нааааајлошо пијанство ..за Нова Година :S
no comment
си ветив дека нема уште еднаш нема да има такво пијанство.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Опивање - практикувам.
Па и не е толку лошо бе, ако пиеш од ќеф е супер, ако пиеш од мука, поарно не ни пиј, оти ем од помалце ќе те фате, ем па ќе си имаш мука.
Измена: Опивање - не практикувам. Останатото е добро.
Шо убаво е кога си пивнат од ќеф...
Глуп сум...
Шала на страна убаво е кога си пијан, јас бев до сега кај еден многу добар пријател и сум таман. Додуша па и не сум таман , ама јаде се. Иначе растур праам у пикадо кога сум пијан или барем потпивнат!
И пак сум глуп...

Веќе 5 месеци се немам опиено. Сега си ставив мерка, до три. Дали ќе се три чаши шприцер, три чаши бело или црно вино, три вотки, три коњака, три ракии, од три повеќе не се, а се поминува и со една. И подобро ми е.

П.С. Со алкохол не се решаваат проблемите, само повеќе ќе ти се наталожат...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Си пијам онака за душа шо се вели.....
Инаку на човечкиот организам му годат одредени количини на алкохол

Пр: 1 чаша црно вино дневно

и наутро 1 чашка Узо - пред појадок....ова не го практикувам додуша, али од шо гледам постариве изгледа некој иљач ке е :vozbud:
:toe:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
зосто денес пубертетлиите пијат лецат комплекси
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Пијам доволно со друштво и гледам да не претерувам.
Инаку кога сакам да импресионирам некого можам што било жестоко да испијам на екс, тоа е така затоа што јадам многу луто, и немам гајле освен ако не претерам со чашите. Инаку две три на екс не се никаков проблем.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
не сум се опил 2-3 месеци а на нова година бев............
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Од Нова година неам стаено капка алкохол во мене... Секогаш ко ќе ми се припие се потсетувам на она што можам да се присетам од Новата ми година и ми се отпива...
е сеа летово... мислам дека нема да пропуштам по некоја кригла... али само по една... голема...
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Мала сум за да коментирам на оваа тема ... но сепак ке си го кажам моето мислење :)

Значи ... не сум нешто многу против алкохолот но сепак немам навика или некоја посебна желба да го применувам ..

Да се напиеш еднаш у месец-два и тоа затоа што си онака порасположен ај сваќам некако ...
но заради тоа што сакаш да побегнеш од проблемите ... па и не го сваќам баш ..

досега немам нешто пиено многу ... но знам дека и во идина ке биде така .. и знам дека ке внимавам што правам со себе, посебно ако сум во некоја алкохолизирана состојба :pipi:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Неам никогаш пиено у животов и нема ни да пијам.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.597
Поени од реакции
22.392
Јас пред една недела се опуштив ептен и не да бев пијан бев здробан...Утредента кога станав сеуште ми се вртеше собата..Едвај сум се оправил..Опивањето е многу лоша работа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom