Опивање (Сакам да се напијам)

D

dh00|

Гостин
Неам никогаш пиено у животов и нема ни да пијам.
шо маж си ти бе?:pos2::smir:
иначе јас си сакам онака да се напијам кога ќе сум со друштво,ама често ја преминувам границата:nesum: :helou:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Пиењето никогаш не ми било некое здоволство, во друштво се напивам но секогаш сум одмерена во тоа .Не ми се допаѓаат пијани луѓе , особено пијани жени .
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Никогаш не пиев ама ете посакав да испијам нешто и пошто онака не пијам по испиени 1 лименка пиво и еден коктел си се опив.Си зборував без престан си легнав се наспав утредента се осекав како камион да ја прегазил мојата глава.Пробав ,осетив, научив и толку.Нема никаква забава и задоволство во алкохолот:toe:
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
нот енимор тенкс гад:smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас пијам умерено
ама ако ми ја погодат песната и гитарата си го кршам зборот
инаку не пијам веќе
вчера се здробив
мислам дека цела недела болен ке бидам сеа
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
леелле не пијам често али кога пијааааааааам лудо е стварно. Ако претерам со пиењето(а сум претерала само 3 пати) завршувам со повраќање, што значи не ми се исплати да пијам. Боље играј пеј на сокче отколку цела вечер да се мачиш да повраќаш.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не е за кажување колку само проблеми имав со алкосот, не се ни сеќавам колку пати сум била мортус пијана I love alchohol:cheeky2:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па пијам ама последните два пати кога се опив до некаде се памтам а после ништо не памтам а немам мака со повраќање и за тоа сега не пијам по многу оти после 2 дена неможам да се свестам
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Мене ми е мн одвратно коа ке видам женско,дотерано убаво се а се влече по улици или ја носи некој мртва пијана не знае кај се наога,као се вика,за нишо не е свесна од шо има висок процент на примили во крвта
Сфакам да се напиеш у друшто по една чашка па ајде и две али цело литро е тоа више не е уживање во алкохол туку налевање
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Јас не пијам не сум била пијана ни па алкохоло ми се допаѓа .Поубаво е ако уживаш во живото трезен оти така не се решават проблемите само моментално се забрават.Повеке сакам да решам нешто еднаш засекогаш отколку да пијам за да заборавам...Глупо ми е бе.Испијанчи се и нека прават со тебе шо сакат нека се мајтапат..
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јас не пијам не сум била пијана ни па алкохоло ми се допаѓа .Поубаво е ако уживаш во живото трезен оти така не се решават проблемите само моментално се забрават.Повеке сакам да решам нешто еднаш засекогаш отколку да пијам за да заборавам...Глупо ми е бе.Испијанчи се и нека прават со тебе шо сакат нека се мајтапат..
Пиеееем да је заборааааавииим.Ретко пијам и некад пијам од мерак али ако затерам никој неме сопира
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ретко пијам скоро никогаш, за нова година обавезно и може за некој роѓендан :pishtoldz:cug: па ќе видиме понатака како ќе биде:baeh:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Никат се неам начукано а и нема да се начукам...во мои 16 години иам испиено само пола чаша алкохол може и помалце...неможам да пијам одбивно ми е...:baklja:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Само еднаш се имам опиено, мислам дека нема веќе да го направам тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom