Омилен ресторан со највкусна храна? Каде одите?

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Скопје: Мексиканскиот ресторан,а и Кај Џинот ми се бендиса храната.
Битола:Кус Кус;

Лео,Грне.
Во Кус Кус и Лео ги има најубавите пици.А во Грне има супер скара.
hmmm kus kus dobro e, el greko, bure (kakvo sirenje pravata za merak MmMmMmmm ..) i image garden ....... nabrzina gi pominav, dobra hrana se pravi, mnogu me bendisa
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Во Охрид најмногу ми се допаѓа храната во:
Лас Америкас(кога ми се јадат пици)
Милениум(со семејствово на ручек)
Меџик(ко ќе сме излезени со другаркиве онака на по еден тост)
Леонардо(ко ќе сум за палачинки)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Какво биртијче сум открил во Влае сосема случајно, незнам како се вика, ама прават ребро од пола кило, и тоа на жар.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Кога се бавтав ко студент по Скопјето, обавезно јадев во Љуц.
Многу вкусна скара, а и релативно евтино.
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ama istiot gazda imal otvoreno i vo skopje.
sum bil vo prilep poveke pati i stvarno e top, ama sega sakam da pojdam vo ovoj vo SKOPJE zasto cel grad zbori za novata MAKEDONSKA KUKA ama za zal koga i da se javam ili da pojdam e prepolno i nema mesto.
a raboti necel mesec hi hi hi.
znaci ima nesto sto e polno stalno
tamu brat ne da e najdobro,po ubav restorant kaj nas nemam videno,a ova so rezervaciive,,,,odnapred za dve tri nedeli se e rezervirano...jadenja skara usluga se e na nivo....i posle ke receat skopjani jadat dobra skara....emi ce jadat prilepcani ko ja pravat...hahah
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
tamu brat ne da e najdobro,po ubav restorant kaj nas nemam videno,a ova so rezervaciive,,,,odnapred za dve tri nedeli se e rezervirano...jadenja skara usluga se e na nivo....i posle ke receat skopjani jadat dobra skara....emi ce jadat prilepcani ko ja pravat...hahah
....шоо знам, неможам баш да се сложам со тебе..од многу одамна дедо ми прави слава и роденден во Македонска куќа, сега прв пат бевме во новото, и искрено храната беше ок...под ок мислам на просечно, а услугата беше за нигде, келнерот беше напнат до бескрај, инаку феноменален амбиент, морам да признаам, далеку подобро одошто беше...е да, и цените се прифатливи и тоа е се,
а као кафанче мене шо ми оставило доста добар впечаток дефинитивно Боними (Ако веќе не спомнав =)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
најубо јадење што го имам јадено е во Македонска куќа Прилеп, ем највкусно ем најефтино, за 200-300 денари и да се најадеш и да се напиеш:smir: а за амбиентот не треба да зборувам, закон!!!
 
S

stereo m'c

Гостин
13ка во лептокарија и 7мка и гиро манија и чичко баницка кај соборна и форнетите.....:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom