Омилен моден додаток

Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
mene lizcno moden dodatko naj cesto mi se interesni mengjuski koi gi imam vo naj razlicni boi i seakko kaisi nekoj tipski onaka so strasovi illi slicno
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ne izlagam bez obetki,gi imam okolu 30 para vo razlicna boja,forma,golemina i materijal
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Karirano kapce BURTON . Mnogu si go sakam najveke na cel svet :vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не излагам од дома без ташна.Зависна сум од ташни и не можам ни да се замислам себе си без ташна.

Покрај ташни,сакам и обетки.Во било каква форма или боја.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Зависна сум од секакви ланчиња, златни, сребрени посебно.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас носам на двете раце оние ко алки ама гумени и такви неколку џиџимиџи работи.
Што знам даваат некако рокерски шмек:toe:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Без обетки никаде! Прстен носам секојдневно никогаш не го вадам, белезици-ако ги завидам ги ставам-инаку не ми текнува, колани,ремени-ако имам широки пантолони-самотогаш, ташни-никогаш сеуште се чуствувам мала за таков моден додаток!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Многу ретко носам накит, а од аксесорис најчесто носам ташна со себе (повеќе од практични причини отколку од модни :icon_lol:), а во постудени сезони понекогаш носам и марами. Не знам зошто, ама имам одбивност спрема каиши. :icon_lol: Саати исто не носам на рака (златен мобилен:) ). Сакам стилот да ми е што е можно поедноставен, не сакам да се накинџурувам со триста глупости, се што е практично е добро. :)

едит: А да, и еден пирс под устата, ако спаѓа во модни додатоци. :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.449
Еден сааат имам и без него не можам да ја замислам ракава последниве 2 години,капчиња носев многу порано имав секакви Adidas,Quiksilver,Burbery,и уште многу други што ги раздадов по луѓе ко '' да ги поносат'' и ги изеде заборав.Алки ланци и слични тракатанци ни сум носел ни планирам многу ми е некако..урда
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ташна, голема за да собере се. Алкички, обетки и часовник задолжително. Во последно време ми се допаѓаат тие долгите ланчиња или гердани,како сакате.
Во лето носам плус наочари и алка на нога.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Омилен моден додаток ми се алкичките за на нога.
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Од дома не искачам без каиш,обетки,ташна и саат.Саати ми се опсесија,ги имам во различни форми и големини.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Порано бев зависник од рачни часовници, ги имав многу. Обавезно имав часовник на левата рака. Сега некако не ми се по кеиф, ги заменив со алки. Ланчиња да носам исто не ми е интересно, особено над маица, ми делува селски. Значи keep it simple само алки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom