Омилен/и DJ-и ?

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
А Бени Бенаси? Како микса во живо на гз да паднеш :) Сум гледал настапи од него на комп. и сум воодушевен :)
 
П

Паспарту

Гостин
pcjodamaster напиша:
А Бени Бенаси? Како микса во живо на гз да паднеш :) Сум гледал настапи од него на комп. и сум воодушевен :)
ja bev na nego pred 2 godini koga bese vo koloseum i bese extra! miksanjeto na pesni mu e najdobra stvar i znae da go pogodi momentot koga treba da pusti nekoja pesna potocno ja "cita" publikata :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пол Ван Дук . Бенаси и Тиесто .. ТоБ 3 ДЏ сега засега
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
ДЈ ТИЕСТО најдобар...и плус тоа ни доага и тука у Скопје :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Toreador напиша:
Вие двајцата над мене по колку години сте? 12? 14? Пилиња....ко ќе потпораснете ќе видите вистинска убавина на ваквата музика. Не дека и јас сум некој експерт, но има МНООООГУ подобри ДЏи од тиесто (Кои за жал, во мојата глупа најглупа струмица, највеќе се слуша тешко, неподносливо, смрдливо срање). Тиесто е лесна храна за (припростите) маси (без навреда). тој праи музика за пари, не од љубов спрема музиката.
:nenene:
Ne deka Tiesto mi e omilen Dj,ama edno prasanje za tebe.Zasto na TheDjlist Tiesto e vekje dolgo vreme na prvo mesto? Kolku pati e proglasen za najdobar svetski Dj? Ako ne ti se svigja tebe ne mora da go slusas,ali faktite si zborat sami za sebe.I da ja prael muzikata samo zaradi parite ne mi se veruva deka ke bese toa sto e. Toa sto e tolku poznat e rezultat na dobar menadzment i dobra promocija na trakite so gi prai.Ako e komercijalen ne znaci deka ne go biva.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ne deka ja slusam i se razbiram mnogu u muzikava ... ali toj tiesto e tele zivo ... neznam zaso se palite tolku na nego , kao samo on da e DJ .... ima i 100 pati bolje od nego ... inace ako ima nesto sto postuvam od srce u muzikava , toa paul van dyk ... najbolji DJ za mene
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Clen 7 напиша:
:nenene:
edno prasanje za tebe.Zasto na TheDjlist Tiesto e vekje dolgo vreme na prvo mesto? Kolku pati e proglasen za najdobar svetski Dj?


Zatoa shto na TheDjList ne biraat koj kako raboti na oprema koa zborime za dj gledaj kako raboti na oprema toa TheDjList treba da si go smeni imeto TheComercialArtist... ne Ejj traffic mu e dobra traka za nego kje glasam.... taka e izbran tiesto za prv nekolku godini po red... btw spored mene kako najdobar Dj moze da se kaze Carl Cox koj go gleal kako raboti na oprema kje se slozi so mene, a i ima ogromno iskustvo.... barem spored mene.... :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Goch напиша:
Zatoa shto na TheDjList ne biraat koj kako raboti na oprema koa zborime za dj gledaj kako raboti na oprema toa TheDjList treba da si go smeni imeto TheComercialArtist... ne Ejj traffic mu e dobra traka za nego kje glasam.... taka e izbran tiesto za prv nekolku godini po red... btw spored mene kako najdobar Dj moze da se kaze Carl Cox koj go gleal kako raboti na oprema kje se slozi so mene, a i ima ogromno iskustvo.... barem spored mene.... :)
Ama sea gleame koj prai dobri traki ili koi raboti bolje na oprema? Dzabe mi e mene ako znam super da rakuvam so taa oprema ako ne znam da napraam dobra traka.Dobar Dj treba da znae kako so miksetata,treba da oseti sto saka publikata,sto ocekuva od nego i normalno da ima dobri traki.Ne vikam deka Cox e tapa,covekot e legenda,ali momentalno mislam deka Tiesto e bolje.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
DoolroX напиша:
hahahaha kaj ti tekna ejjj :) bravo samo steta sto babura ima edno cd i nonstop toa go vrti :)
E sea i ti...Dve ima,ne edno:) Od lani so pustase u letnoto do sega ima smeneto paa.... moze ima 7 pesni.Dobra muzika pusta ali zdosaduva beee. Daj nesto novo.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Clen 7 напиша:
Ama sea gleame koj prai dobri traki ili koi raboti bolje na oprema? Dzabe mi e mene ako znam super da rakuvam so taa oprema ako ne znam da napraam dobra traka.Dobar Dj treba da znae kako so miksetata,treba da oseti sto saka publikata,sto ocekuva od nego i normalno da ima dobri traki.Ne vikam deka Cox e tapa,covekot e legenda,ali momentalno mislam deka Tiesto e bolje.

vaka druze Dj-disk jockey i Producent-Artist ne e isto Dj e onoj sho raboti dobro na oprema ne deka Tiesto ne raboti dobro na oprema sakam da ti kazam ima bolje Dji od Tiesto e sea Tiesto sho e izbran za najdobar Dj na thedjlist e izbran zasto ima komercijalni traki izdadeno sho lugjeto gi sakaat I GO GLASAAT NEGO... ne gledaat kako raboti na opremata ne gi interesira toa vazno trakite mu se top razbirash sho sakam da ti kazam?- Deka Tiesto e izbran poradi negovata muzika sho ja prai t.e. kako najdobar Producent-Artist... a ima i bolje producenti od nego....

pozz i se nadevam deka me razbra sho sakav da ti kazam :)
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
кој тиесто кој сини очи бе! ако збореме за музика него не го спомнувајте :) од причина шо на пр. него модата му мина веќе...а и башка срање музика праве бе луѓе... хернан катанео рулз...тоа е тоа шо возе највеќе-дип грув бејс лајн :) нали овајм,а и пвд е добар,и овај џон дигвид,и пит тонг,абе сите се добри...и карл кокс де... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom