Омилен глумец/глумица

D

Delux

Гостин
Вил Смит
Форест Витакер
Натали Портман
Рејчел Мек'адамс
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Јоhnny Depp
Kate Beckinsale
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Leonadra DiCaprio, Densel Washington, Al Pacino...
Nataly Portman, Ketrin Zea Jones...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Омилен глумец ми е Tom Welling aka Clark Kent вo Smallville и на второ место Michael Rosenbaum aka Lex Luthor исто така во Smallville.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Omileni mi se Angelina Jolie i Sandra Bullock od zenskite, a od maskite Brad Pitt i Johny Depp.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Има добри глумци. Единствено место каде што Холивуд е најдобар и разноврсен. Имаат добри глумачки школи и збирштина народ од цел свет и сите придонесуваат во различните типови глума што се развија. Макар што глумата зависи од режијата сепак личниот печат и посветеноста на улогата е актерски дел.

Дури и во поновите генерации има доста квалитетни глумци. Од помладиве (иако 20 години веќе глуми) мене ме фасцинира Bale. Изборот на улогите (од ала-Орвелови филмови до мрачниот супер херој Бетмен) сигурно помага. Посветеноста на улогата за Машинистот не може да се заборави. Иако филмот беше ниско буџетен, сниман од странска продукција во друга земја не го спречи Бејл да ослаби 30 кила за улогата и да изгледа вака.


John Cazale кој одигра малку улоги сеуште ми е еден од омилените од постарата генерација. Да не завршеше трагично на таа возраст верувам ќе дадеше поголем придонес. Сите филмови во кои одигра, не само што ги одигра фантастично туку и самите беа фантастични. Godfather (I,II)), The Deer Hunter, Dog Day afternoon и The Conversation.:smir:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Сузан Сарандон

Јас сакам женава буквално!
Ова е моето совршенство за една жена, без разлика на години, би се откажал од се само за да ја имам покрај себе!
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
На Cazale му ја дадоа најшупачката ролја во Кум...Јебига


Иначе омилен глумец-De Niro
глумица-Pfeiffer
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Фајфер абер нема од глума иако ми е идеалната жена и све тоа, ама тапа е. Тој геј филмот со Брус Вилис навистина покажа дека тотално е без сенс за улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom