Омилените постови на Let 3

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Читајќи ги постовите на поштованиот господин Let3 мислам дека треба да се соберат сите постови, пошто сите се бисери, да се издадат во една книга и таа да биде задолжителна литература за сите нови а исто така и за сите стари корисници на овој форум.
Значи, кога ќе треба да се регистрираат новите членови и кога ќе сакаме ние што веќе имаме јузер тука на форумов, да има едно такво фајлче кај што ќе ја има книгата и после откако ќе се прочита книгата да има тест прашања поврзани со книгата за да се види дали некој мами.
Со ова ќе се придонесе за поквалитетна и посодржајна дискусија на форумов а исто така ќе се подигне нивото на квалитет на самиот форум.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Teхника за мастурбирање :icon_lol:
Jaс си седам на раката дур не ми утрне и после ко ќе го дркам, не ја осеќам раката и чуството е како некој друг да ми го мава.
Едно мислење не можам да го најдам, нешто му беше во стил: Со кого би имале секс, па коментира:
со таа што ја отворила темава
следува одговор
хехе машко сум
и го собра аперкат
не ми е битно
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
142
Поени од реакции
129
Еве нешто најтазе нека стои тука да не се заборави. Не е баш смешно, ама начинот на кој е кажано. Плус има мудрос во постов.

Tоа беше прикаската за милијарда долари од емиграцијата и бизнисмените македонци во дијаспората, демек собрани се милијардата, и се чека да се прогласи независност и да ни ги дадат, па се прогласи независност и не дадоа и така пропадна и таа милијарда. Тајванската милијарда дојде покасно. Јас ги живеев тие моменти на осамостојување, како ќе сме извезувале домати пиперки ракија.. во Европа, кога германцо ќе пробал македонски домат - одма ќе сака да се пресели и живее тука, па литар ракија - поскапа од литар виски ќе била, само се чека одлуката за независност па да тргнат шлепери со домати и пиперки на кај европа, кили домати - кило компјутери - така викаше Климе од Оровник во 1991, а пак Мише од Велгошти викаше, Мојата анасонка 50 марки литро, домашна најуба ! мислам дека сега се двајцата без работа, дома земјоделие ако чепкаат.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
My two cents :ROFLMAO:

Јас сум стар чоек, јас го лижнувам прстот кога вртам со него по менијата на смартфон, така да мене е лесно да ме импресионираш со технички термини и џиџи миџи. Јас гасам сијалици дома кога грми и немам доверба во ништо што не се поправа со чекан.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ова од темата Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?
Денов со смеење ми почна :pos:

Јас сум постигнал 90 километри на час со мерцедес 200Д од 1978 година и то товарен јас, шаклето, боздаро, цане мечкарот и сотир роцанглата ко носевме загарите кај орцета на парење. Залепена сказалката на тоа 90 можи 10 минути така го терав, после намалив да не напрајме некоја беља, то беше во 1985 година памтам пошто прв пат видов семафор кај шо трепка само жолтото светло, застанав можи 10 метри пред семафор и се чудев шо да прам, знаев ко ќе свети само црвено ил зелено шо да прам али да трепка жолто не знаев, до мене беше цане и тој рече “сега шо прајме!?“
имам јас возено бе ехаај и стоедно (службено пикап шо е), и лада со вграден плин, и на дедото ситроен ге ес, фиќо......
и да ја модифицирал тешко, па уште 4 внатре и уклучена клима кола стара најмалку 12 години.
не му чини брзиномерот, башка малце од страв му се виде стрелката потаму, и има заокружено
значи место 180 брзинометаро покажал 195 нему од страв му се видело 215 и заокружил на 235
Јас до скопје ко ќе одев в багажник скарата, примусот, кило мелено направено плескавици, ребренца, кромид салатки, 2 сомуни леб, голем бостан,едно тамиџанче вино, едно кило ракија, по пат 2-3 пати ќе застанев, еднаш да ручам, еднаш кафе да пијам, еднаш да се исповраќам... зависи некогаш ден некогаш два ми требаа
Не бе воздухот е поредок овде и не дава толку отпор како у Европската унија, башка ние сме поблиску до екваторот и центрифугалната сила на земјината ротација им дава плус забрзување на колите, башка малце ќе ја дотераш колата, ќе му клајш алуминиумски бандаши, ќе му ставиш спортски педали и патосници и навлаки за седишта кај шо пиши СПОРТ се то то по 5 километри да додава, ете ти најмалку плус 50 километри појќе од фабричките
А бе кој динамометар то само во трулио запад се користи, овде бе детето осеќа колку коња има колата то му е нешо као нинџите шо имаат шесто чуло... јас цел ауспух муу имав иозваено на ладата, ни лонци ни катализатори морав под рачна да ја возам колку снага доби, еднаш без рачна ко возев тргнав на кај скопје и кај велес веќе почнав да кочам за да застанам до скопје, колку одеше муњевито.....
Ова вреди цела дискусија да се прочита :)
 
Ф

Флеш

Гостин

GTH

Член од
29 февруари 2016
Мислења
34
Поени од реакции
10
Let 3 the proud heir of Krale Marko, son of Prilep and the true defender of the South Eastern Civilization &Mentality.:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom